Odrazy od tela psovoda

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Nanda » Pon 09.04.2012 19:59

No... ale on na mňa skočí len predními a to je všetko, koniec.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 09.04.2012 20:18

Nanda píše:No... ale on na mňa skočí len predními a to je všetko, koniec.


Veď ako vravela Fly Bubble, treba psíka lákať na seba keď sedíš na stoličke (musí ti na kolená vyskočiť všetkými štyrmi labkami), je to akokeby skok do náručia. Potom "seď" vo vzduchu a rob to isté, jednoducho ho lákaj do svojho náručia...Montymu sa taktiež nedarilo zo začiatku na mňa skákať, ale vždy keď šiel na mňa skočiť a nepodarilo sa mu to/alebo nepochopil čo od neho chcem, tak som mu na seba pomohla a pochválila ho za to. Tým vlastne pochopil, že musí na mňa skočiť celý - až vtedy dostane vytúženú odmenu...neviem ako ti to mám inak vysvetliť, ak mu niečo nejde, vymysli si spôsob ako sa v tom zdokonaliť a pomôcť mu v tom...nám keď nejde učenie povelu podľa návodu, vymyslím si vlastný spôsob - taký, ktorému Monty chápe.. Skús to ja ty :yes:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Nanda » Uto 10.04.2012 12:33

Ďakujem... :poklona: Dnes keď pojdeme von vyskúšam a večer dám vedieť. :ahoj:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 01.10.2012 15:27

Našla som ďalšie video, tie naše odrazy sa môžu schovať :ach: http://www.youtube.com/watch?v=3NFn8SwsCAY
Ako krpca naučiť, aby sa mi odrážal z nohy? Tá čivava je brutálna, robí salto, no u môjho krpca to tak nevyzerá...
Však mi helfnete? :plac:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Cathie » Pon 01.10.2012 16:49

Robi v podstate salto, pretoze po odraze od nohy skace hore a nie rovno na zem. Natoc vase odrazy, nech vidime, co presne robi tvoj :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 01.10.2012 17:03

Momentálne nemám po ruke foťák, on sa proste rozbehne, skočí mi do stehien, no hneď ide na zem a ešte aj krivo, takže ani celú otočku neurobí, musím ho stále navádzať rukou a pomáhať mu, predtým mu to šlo lepšie, teraz je to úplne na :kak: .
A preto by som ho chcela naučiť aby sa odrážal hore a nie hneď na zem :nwm:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Cathie » Pon 01.10.2012 17:06

A ako si to ucila?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 01.10.2012 17:08

Podľa toho čo napísala Fly Bubble, hneď 1 príspevok, prišiel mi to ako najlepší spôsob zo všetkých čo som videla.
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Cathie » Pon 01.10.2012 17:28

Skusila by som ho naucit to, aby sa vedel od nohy odrazit a skocit hore po hracku. Podobne, ako sa to robi v dogfrisbee.

Ked je taky maly, skusila by som pokrcit nohu, zavolat si ho spredu, aby ti tam skocil a zostal stat. A potom mu do toho smeru, odkial prisiel, hodila hracku, ale smerom hore. Tak aby sa naucil vyskocit, otocit sa, zastat a odrazit sa hore po hracku. A casom by som to zrychlovala, az kym sa nezacne odrazat sam.
Pokrcenie nohy mozno odstranis casom, ked si ten odraz smerom hore zautomatizuje :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 01.10.2012 17:58

Lenže do akej polohy sa mám dať? Doteraz sme to cvičili tak, že som kľačala, krpec prišiel a odrazil sa mi od stehien, ani do brucha mi nedoskočí..
Inak, on je taký typ psa, že za hračkou nebude odnikiaľ skákať, proste len zoskočí za ňou dole, teraz som to skúšala :ua:
A tento problém bol vždy: na mieste ho nemôžem naučiť skákať, ani za hračkou vyskočiť, vie len prekážky preskakovať :nwm: Je pritom rýchly a obratný, verím, že by sa mu tento trik zapáčil, keďže preskakovanie prekážok miluje.
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Cathie » Pon 01.10.2012 19:37

Hm.. neviem no, budes musiet skusat. V takychto pripadoch to chce len improvizaciu a skusat a skusat a rozmyslat, na co sa pes chyti :lol: Ja by som pravdepodobne vyskusala plno sprostosti, aby som psa naucila sa odrazat - hocijako, ale proste aby sa naplno odrazil a vyskocil z odrazu.
Nevie ti skakat do narucia? Alebo hm.. mam este jeden napad, ale pre jeho vseobecnu nepouzitelnost ti ho poslem cez SS :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 01.10.2012 19:58

Skoky do náručia som ho učila, lenže on sa dostatočne neodrazí, ani keď si pokrčím kolená a do toho sa ešte aj bojí, stále na mňa predné labky vykladá a nechce skočiť....raz skočil, všetci doma sme ho vychválili no odvtedy sa to neopakovalo a môžem ho akokoľvek motivovať, proste neskočí :ua:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Nanda » Uto 02.10.2012 16:59

Ja som len tak nastavila minule nohu nech mi ju preskočí a Miky sa odomňa odrazil. Vobec som to nečakala. A potom som to tak skúsila znova a robil to pekne. Tak som ho vychválila, dala mňamku. A nebola som vobec opretá. Keď bude u nás sucho pojdem to ešte skúšať a ak mu to pojde tak to budem robievať tak. Len keď som opretá o stenu odrazí sa strašne vysoko a raz mi dal takú bombu do nosa že mi až krv tiekla.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Uto 02.10.2012 17:17

Dnes som krpca začala učiť nový spôsob, sadla som si na posteľ a búchala som si po stehnách aby mi skočil do náručia. Chvíľu váhal, no potom skočil, tak bola veľká pochvala. Stále sme opakovali vyskoky a zoskoky v sede, neskôr som sa trochu nadvihla a aj tak to šlo, takže dúfam, že budeme pokračovať. To, čo predvádzala tá baba vo videu sa mi krpca asi nepodarí naučiť, tak nech vie aspoň jednoduché odrazy od nôh keď budem stáť. A najlepšie je, že som teraz na začiatok novembra sľúbila video, no keď mi včera došlo čo nevieme, bude zas trvať mesiac, kým ten trik natočím....ach!! :pac:
Aspoň teraz začnem natáčať ostatné triky, potom natočím už len henten osve a bude pokoj.
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Beny » Uto 02.10.2012 19:57

Monty- aspoň nie si jediná :no: Benyho som tiež raz skúšala naučiť odrazy od tela, no tiež mi to vôbec nejde :pac: Tak skúšam aj iné varianty, napríklad, že si najskôr klaknem a tak na mňa skočí, potom sa trošku vyvýšim a zase ho dám nech na mňa skočí a tak to dolaďujeme :no: ...
I ♥ Beny . . . . . . http://www.my-dog-beny.weebly.com
Obrázok
Beny
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky