"Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

"Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod lusy » Ned 31.08.2008 14:47

//odčlenené z diskusie o saňových pretekárskych psoch a potrebe ich výcviku pre bežný život
/Amaguk


Bolo to myslené tak, že pes, čo má na to, podávať špičkové výkony by u mňa nemusel stopercentne chodiť na vodítku, chôdu pri nohe a podobne by sme asi tiež neriešili a tak.


to iste co cvicakove psy. tiez ludi nezaujima ci im pes taha na voditku mimo cvicaku.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Severania :)

Poslaťod Amaguk » Ned 31.08.2008 14:50

to je ale uz kvalitativne uplne iny pripad - ja osobne takeho psa nepoznam, ale ak je to naozaj tak, to mi teda zostava rozum stat. Pes cviceny na vrcholovu poslusnost ju nema v beznom zivote? Kde udelali soudruzi z NDR chybu? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Severania :)

Poslaťod lusy » Ned 31.08.2008 14:56

amaguk ved citas vsetky temy. uz tu vela ludi pisalo, ze pes co maka na cvicaku vobec nemusi mimo neho pocuvat. :ua: to je to, co sa mi na tom velmi nepaci. bo vela ludi si povie, ze aha ten ma taku a taku skusku, ale vobec nevedia aky ten pes v normal zivote je.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Severania :)

Poslaťod Amaguk » Ned 31.08.2008 15:00

sice citam, ze obcas sa to tu spomenulo, ale poznam to len z "pocutia". na vlastne oci som takeho este nevidela...Ty ano? preto pisem, ze dost dobre nechapem, ako je to mozne. Zla metodika? :nwm: Mozno vycvikari, ak sem zabludia, mi to ozrejmia
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Severania :)

Poslaťod lusy » Ned 31.08.2008 15:05

jo poznam. napr. co sa tyka tahania, tak vycvikar mi povedal, ze chce 100%-ny vykon na place a ze taha mimo mu toleruje. dalsia vycvikarka, ze ona by na volno psa mimo cvicaku pustit nemohla. dalsia osoba co lieta za psom, ale tiez ma s nim nejake skusky urobene.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Stopinko » Ned 31.08.2008 16:14

No Lusy to co pises tak s tym mam konkretne skusenosti. :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod raky » Ned 31.08.2008 17:34

lusy píše:nemesis tu su skor spominani ti, co robia so psami skusky.


Je to len o majiteľoch - niekto cvičí psa len na cvičáku a možno na skúšky, ale kedže psa nesocializoval ani na psov a ani na ľudí, tak ho jednoducho mimo cvičáku nepustí, pretože by sa mohlo stať, že v prípade potreby nespraví ani privolávačku....
Ale sú majitelia, ktorí majú aj SVV3 a bežne ich vidieť v parku a so psíkom sa hrajú napr deti..... Pes od malička socializovaný, vyrovnaný s pevnými nervami nemôže mať v realite problém a poslúcha rovnako na cvičáku, na dvore a aj v centre mesta........
Opakujem je to len o majiteľoch ich prístupe a aj potrebách.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Fraga » Ned 31.08.2008 17:49

Amaguk ja som práve včera videla takého psa. Kde? na CT1? myslím že to bola CT1 niečo o zvieratkach podobné ako dávali na SPECTRE Modrý kríž si vymysleli aj česi nejaku veterinárnu poradnu. A teraz k tomu hlavnému Bol tam policajný pes, ktorého chceli natočit pri výcviku na to im volali na nejaký zásah a veru ho ujo riadne zdrapil za obojok ked pes vyšiel z auta aby mu nezdrhol. Nevyzeralo to, že by ten pes chcel ist u nohy. NO a ak chce ist na zásah, tak asi nejaké tie skúšky porobené mať musí a myslím, že aj spomínali, že ich už má niekoľko za sebou. Ale myslím, že keby sa mu vyšmykol mohol by ujo policajt zlatým hlasom volať...
(myslím, že je to hanba)
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Hanka 1 » Ned 31.08.2008 18:27

Docela zajímavá diskuse. Znám dost psů, kteří mají hromadu zkoušek, ale nedají se přivolat mimo cvičák. Já zase přemýšlím o tom, že budu chodit na nějaký cvičák očumovat - snad to přežiju - abych okoukala provedení cviků podle zkušebních řádů.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod raky » Ned 31.08.2008 19:05

Hanka 1 píše:Docela zajímavá diskuse. Znám dost psů, kteří mají hromadu zkoušek, ale nedají se přivolat mimo cvičák. Já zase přemýšlím o tom, že budu chodit na nějaký cvičák očumovat - snad to přežiju - abych okoukala provedení cviků podle zkušebních řádů.


Osobne poznám veľa psov, ktorí majú skúšky a nemajú problém byť navoľno aj na výstave psov...... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Fraga » Ned 31.08.2008 19:21

Raky ja by som skôr odpo postavila takto: poznám hromadu psov, ktorí na cvičák nechodia a nemajú problém s privolaním :lol: alebo byť na voľno aj na miestach s kopou psov a rušivých elementov :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 31.08.2008 19:25

No toto presne sme zažili cca pred rokom. Ideme po lúke, tam zaparkované policajné auto a vystúpili fízli venčiť služobné psi. Samozrejme, že sa za nami niepríliš prívetivo rozbehli, tak si vravím, sú to fízlovské psi, tie poslúchnu, kašlem na to. Haha. Ak ich odvolali od nás na piaty krát tak bolo dobre. :ach:
Ale zas, kebyže mi majú niekedy zachrániť život (o čom pochybujem, že by sa stalo, ale ok), tak som im vďačná :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Hanka 1 » Ned 31.08.2008 19:38

raky píše:
Hanka 1 píše:Docela zajímavá diskuse. Znám dost psů, kteří mají hromadu zkoušek, ale nedají se přivolat mimo cvičák. Já zase přemýšlím o tom, že budu chodit na nějaký cvičák očumovat - snad to přežiju - abych okoukala provedení cviků podle zkušebních řádů.


Osobne poznám veľa psov, ktorí majú skúšky a nemajú problém byť navoľno aj na výstave psov...... :ahoj:


Ano, jak tu někdo psal, je to o majiteli a jeho prioritách.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod gaab » Ned 31.08.2008 22:23

Ja poznám aj psov,kde je to opačne... Na cvičáku sú nesústredení,vôbec "nespolupracujú".. A v teréne,aj mimo cvičák idú úplne spoľahlivo... Dodnes som to nepochopila,teda som sa ani neskúšala už na tým zamýšľať,ale jeden taký bol aj môj NO.
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: "Cvičáková" vs. "reálna" poslušnosť

Poslaťod Stopinko » Pon 01.09.2008 7:13

Amaguk píše:
Stopinko píše:No Lusy to co pises tak s tym mam konkretne skusenosti. :no:

v akom smere? mozes byt trochu konkretnejsi?



Hlavne maju tieto psy problem s privolavackou , teda aspon tie co sa mi dostali do ruk. Jednalo sa o polovne plemena. Dalsia taka vec , chodza pri nohe pomalym tempom.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Pokročilý výcvik