salám

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

salám

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 10.10.2007 16:05

aký salám by bol vhodný pre psíka??? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Larra@dogs » Str 10.10.2007 17:28

V chovprodukte sa dá kúpiť salámka priamo pre psíkov. Ja som pár krát vyskúšala rôzne druhy a véééľmi im chutila. Myslím, že tá je pre nich aj najvhodnejšia. Inak ja pre nás najčastejšie kupujem dusenú bravčovú šunku a po koliečku sa vždy újde aj psíkom. :no: :ahoj:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 10.10.2007 19:52

acd píše:V chovprodukte sa dá kúpiť salámka priamo pre psíkov. Ja som pár krát vyskúšala rôzne druhy a véééľmi im chutila. Myslím, že tá je pre nich aj najvhodnejšia. Inak ja pre nás najčastejšie kupujem dusenú bravčovú šunku a po koliečku sa vždy újde aj psíkom. :no: :ahoj:


ja som raz kúpila salámu pre psy..ale to smrdelo :heh: teda jemu nie len mne..ale ja som to chcela ako pamlsky..a to moc nedržalo po kope..takže šunku môžu??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod lusy » Str 10.10.2007 20:16

preco nedas ako pamlsky parky?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 10.10.2007 20:23

lusy píše:preco nedas ako pamlsky parky?


neviem.. :heh: tak skúsim párky....ale aj tak po týchto pamlskoch sa bude moc vrhat..to asi nebude moc dobré :ua: lebo dnes mu pamlsok veľmi voňal a pei tréningu dogdancingu mi trošku rypol so zubom do prsta :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 11.10.2007 6:51

parky su priserny humus, sama soja, samy emulgator a konzervant. nevramim ae ze psie pamlsky, najma pedigrie nie su lepsie. najlepsi pamlsok je piskot.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Larra@dogs » Štv 11.10.2007 7:13

Ja pri precvičovaní poslušnosti používam ako pamlsky piškótky, alebo drobné psie keksy /kupujem v chovprodukte/, ale hlavnou a ich najobľúbenejšou odmenou je aportík /loptička na šnúrke/. Pri nácviku stopy používam párky a psiu salámu. :no: Samozrejme stane sa, že dojdu psie dobroty a vtedy sa im újde aj naša šunka, alebo šunková saláma... :lol:

poz.: piškóty a keksy používam keď začínam s výcvikom teda pri šteniatkach... keď je psík vačší používam už LEN aporty /loptička na šnúrke/ :ahoj:
Naposledy upravil Larra@dogs dňa Štv 11.10.2007 16:30, celkovo upravené 1
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 9:53

Úlfheidr píše:parky su priserny humus, sama soja, samy emulgator a konzervant. nevramim ae ze psie pamlsky, najma pedigrie nie su lepsie. najlepsi pamlsok je piskot.

s tym nemozem suhlasit. piskoty nie su dobre ako pamlsky. pes ich tak rychlo nemoze prehltnut ako napr. parku. su moc suche a pes sa tym moze drhnut.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Larra@dogs » Štv 11.10.2007 10:33

Teraz cvičím 5 mes. šteniatko piškóty lámem na štvrtinky alebo polovičky a nemám žiadny problém. Za každý cvik dostane štvrtinku napr.: ukážem šteniatku štvrtinku piškóty dám povel "ľahni" ľavou rukou pritlačím šteniatko medzi lopatkami a pravú, v ktorej mám štvrtinku piškóty dám k zemi a hneď šteniatko aj odmením... takto začínam s výcvikom už asi 10 rokov a nikdy nebol problém. :no:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 11:08

acd píše:Teraz cvičím 5 mes. šteniatko piškóty lámem na štvrtinky alebo polovičky a nemám žiadny problém. Za každý cvik dostane štvrtinku napr.: ukážem šteniatku štvrtinku piškóty dám povel "ľahni" ľavou rukou pritlačím šteniatko medzi lopatkami a pravú, v ktorej mám štvrtinku piškóty dám k zemi a hneď šteniatko aj odmením... takto začínam s výcvikom už asi 10 rokov a nikdy nebol problém. :no:

netvrdim, ze kazdy pes s tym musi mat problem. ale poznam psov, ktory sa tym drhnu. mojmu to tiez problem nerobi, ale radsej pouzivam parky. za ne cvici ovela lepsie.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Larra@dogs » Štv 11.10.2007 11:21

... samozrejme každému psíkovi chutí niečo iné... dokonca niektorí moji psíci boli oveľa radšej keď dostali ako odmenu aportík a piškóty odmietali :lol:... veľmi záleži na tom ako je psík naučený.
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 11.10.2007 15:12

lusy píše:
Úlfheidr píše:parky su priserny humus, sama soja, samy emulgator a konzervant. nevramim ae ze psie pamlsky, najma pedigrie nie su lepsie. najlepsi pamlsok je piskot.

s tym nemozem suhlasit. piskoty nie su dobre ako pamlsky. pes ich tak rychlo nemoze prehltnut ako napr. parku. su moc suche a pes sa tym moze drhnut.


a preco by to mal rychlo hltat, sak to neni zratie na cas. ja uprednostnim pat kusnuti do piskoty pred zhltnutou chemiou.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 15:44

Úlfheidr píše:a preco by to mal rychlo hltat, sak to neni zratie na cas. ja uprednostnim pat kusnuti do piskoty pred zhltnutou chemiou.


a z coho su zlozene piskoty? teraz nemam moznost citat obal. ale to som nechcela. ak cvicis so psom, tak by si mu nemala davat nic co musi zut. najlepsie je ak ti pamlsok iba prehltne. ale teraz konkretne nehovorim o uceni steniat zakladnych povelom. hovorim o cviceni ako na cvicaku. napr. chodza pri nohe, zastavenie, pes sadne, dam pamlsok a uz hned kracam dalej. je mozne, ze pes mi aj na povel "k nohe"zostane sediet, tak potrebuje trhnutie voditka. a vtedy je dobre ak uz nic nezerie, aby sa mi nezadusil. ci uz vacsim parkom ci piskotom. alebo hocicim, co nemol iba prehltnut.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Aris » Štv 11.10.2007 18:05

Aj ja cvicim na piskot problem este nebol a ja mu dam kusok on to pozuje a pri poveli k nohe ked ja sa pohnem pohne sa automaticky aj pes neviem ako je to u vas.U nas je to aj tak, ze ked ja sedim sedi aj pes a ked ja lezim lezi aj pes, lebo zo zaciatku som pouzivala taky trik, ze ked som povedala sadni som si sadla a ked lahni som si lahla lebo psik to povazuje za to, ze ked oddychuje pan moze aj pes.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 11.10.2007 19:12

lusy píše:
Úlfheidr píše:a preco by to mal rychlo hltat, sak to neni zratie na cas. ja uprednostnim pat kusnuti do piskoty pred zhltnutou chemiou.


a z coho su zlozene piskoty? teraz nemam moznost citat obal. ale to som nechcela. ak cvicis so psom, tak by si mu nemala davat nic co musi zut. najlepsie je ak ti pamlsok iba prehltne. ale teraz konkretne nehovorim o uceni steniat zakladnych povelom. hovorim o cviceni ako na cvicaku. napr. chodza pri nohe, zastavenie, pes sadne, dam pamlsok a uz hned kracam dalej. je mozne, ze pes mi aj na povel "k nohe"zostane sediet, tak potrebuje trhnutie voditka. a vtedy je dobre ak uz nic nezerie, aby sa mi nezadusil. ci uz vacsim parkom ci piskotom. alebo hocicim, co nemol iba prehltnut.


zlozenie: psenicna muka, vajcia, cukor. :smile: (piskoty opavia)
a ten zvysok nerobime. pamlsky davam len tak pre radost. s pamlskami zasadne necvicim, lebo nechcem, aby robil cvik pre piskot, ale pre mna. a vobec, sadni, stoj, ku mne, to je nasa svata trojica. za to piskot nedavam, ide to aj bez toho. a ako odmena za tahanie je pohladkanie a voda. Ale o tomto je tema vo vycviku, takze pokracovanie tam, ake je potreba.
Mam ti sem hodit zlozenie parkov? :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Varená Strava