Slalom

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Slalom

Poslaťod kikula22 » Sob 22.09.2012 9:06

calwen píše:Mojej blondinke to nedopina ani po 2 tyzdnoch :ach: Uz si pripadam uplne vadna


Calwenka trošku ťa upokojím, môjmu Bubákovi ani po 5 mesiacoch :pac: :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Sob 22.09.2012 13:53

no čo sa tyka mnou opisanej metode tak sa pridaju klasicky 2 tyčky v normalnej vzdialenosti.
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 22.09.2012 16:03

kikula22 píše:
calwen píše:Mojej blondinke to nedopina ani po 2 tyzdnoch :ach: Uz si pripadam uplne vadna


Calwenka trošku ťa upokojím, môjmu Bubákovi ani po 5 mesiacoch :pac: :heh:


Kikula: ty si tiež trénovala 2x2, nie? ako vám to ide?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod Haleth » Pia 28.09.2012 8:47

Tak ja som na úplných začiatkoch trénovala navádzaním a potom som bola (správne) poučená :lol: Učila som tak, ako píše šeltie, najprv nadriluješ na dvoch tyčkách. Všetky strany, všetky nábehy, samostatné atď. Potom pridáš ďalšie dve tyčky normálne vo vzdialenosti 55 cm, či koľko to má byť a znova dookola. A veru trápila som sa s tým vyše polroka, už som strácala nervy, psovi celý slalom nešiel, bol v ňom pomalý. A potom ju, tuším na druhých pretekoch osvietilo a prefrčala ten slalom, iba som kukala na ňu s otvorenou papuľou, skoro som zabudla parkúr :heh: Ešte stále nemá 1OO%ný slalom, ale je to riadna zmena.
Navyše na túto metódu nepotrebuješ 5O€ slalom s konštrukciu, stačí si kúpiť elektroinštalačnú trúbku za 5O centov, dve závitové tyče a máš na pár týždňov vystarané.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Slalom

Poslaťod Bebis » Ned 21.10.2012 14:50

my sme so slalomom začali v piatok, myslím, že mu to ide celkom dobre, zatiaľ som dala len 8 tyčiek, ak sa podarí, tak dnes urobím video a hodím ho sem, aby som vedela, či to vôbec robíme dobre :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Slalom

Poslaťod Bebis » Ned 21.10.2012 15:40

Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 21.10.2012 18:53

pre mňa osobne je navádzanie do slalomu úplne nevhodné. tento spôsobo výuky slalomu sa mi nepáči.

ako dlho toto trénujete a prečo si začala s počtom tyčiek 8?
ide vám to dobre, ale podľa mňa máš moc vysoko ruku, pes zbytočne zdvíha za ňou hlavu a vôbec nesleduje tyčky pred sebou. ako ja nevravím, ten slalom s veľkou pravdepodobnosťou naučíš, ale dosť dlho po tom treba psovi pomáhať, kým bude samostatný.

ja by som isto odporučila iné metódy na výuky: ulička, večko, 2x2 alebo ako tu písala šeltie a haleth - robila by som najskôr 2 tyčky zo všetkých uhlov a postupne pridávala.

jasné, nechcem ti teraz tvrdiť, že s týmto hneď prestať a začni toto. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod Bebis » Ned 21.10.2012 19:03

učím ho to od piatku, čiže tri dni :smile: 8 tyčiek preto, lebo 12 sa mi hneď na začiatok zdalo priveľa :yes: a tú ruku skúsim dať nižšie :yes: ako ho mám navádzať do slalomu správne? :angel: :nwm: beriem každú radu, v okolí viac ako 80 km tu nieje ani poriadny cvičák, nieto ešte agility, takže sa vlastne všetko učíme samy :ua:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 21.10.2012 19:46

ja som navádzaním učila svoju prvú fenku a odvtedy som si povedala, že nikdy více :lol:

tá ruka musí ísť nižšie, teda naučiť sa správe tú ruku prepletať medzi tyčky (pre mňa nereálne na prevedenie a celkovo na ten typ psa aký mám teraz doma).

ako mne to nepríde nejaké zlé, len proste treba dať nižšie ruku, aby ten pes vôbec tie tyčky vnímal. ak si sa už rozhodla pre tento druh učenia slalomu, tak do toho. nebudem ťa presviedčať, aby si to učila ináč, aj u nás učili len navádzaním (veľká väčšina) a ten slalom majú pekný, ale viem, že hoodne dlho riešili pak samostatnosť, keďže ty psa tými tyčkami vedieš od začiatku až do konca. plus uč už teraz na obe strany, teda nie len na pravú, ale aj na ľavú ruku.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod naty.sykorova » Ned 21.10.2012 19:48

ja som prveho psa učila navadzanim, a slalom vie až teraz po dvoch rokoch...

druheho som najprv učila nábehy na dvoch tyčkách, a potom sme prešli na uličkovy, uplna spokojnosť, nabeh ma vždy správne od začiatku, je to rýchle a hned to chápe, keby záviselo na psov tak ho už vie celý, ale ja sa ponáhlať nechcem a tak nam treba ešte 15cm :smile:
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Ned 21.10.2012 20:21

Bebis píše:učím ho to od piatku, čiže tri dni :smile: 8 tyčiek preto, lebo 12 sa mi hneď na začiatok zdalo priveľa :yes: a tú ruku skúsim dať nižšie :yes: ako ho mám navádzať do slalomu správne? :angel: :nwm: beriem každú radu, v okolí viac ako 80 km tu nieje ani poriadny cvičák, nieto ešte agility, takže sa vlastne všetko učíme samy :ua:


:nwm: keď tak začni na štyroch, až získa trochu istotu, tak pridaj vždy dve a tak postupne...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 21.10.2012 20:32

hej, na tých 4roch sa to trénuje aj u nás, to je pravda :no:
teda osamostatnia sa 4 tyčky bez mojej pomoci a pridávajú sa 2 atď
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod merri » Pon 22.10.2012 19:33

Tak momentalne sme na 4och tyckach, s tym ze su este od seba vzdialene 2 a 2. Stava sa jej ale to, ze z jedneho smeru vzdy prvu dvojicu len obehne a nabieha az do druhej. Ked ideme z druheho konca slalomu, nabieha normalne, na obe ruky. Neviem ci to odzrkadluje nejaku moju chybu, alebo to chce len cvik. Vzdy po par neuspesnych nabehoch som odobrala dve tycky a potrenovali sme dve, a vzdy jej tie dve sli na 100% zo vsetkych moznych smerov, potom sme sli zase na 4, chvilku jej to slo a potom zase zacala tie dve vynechavat. Mam pocit ze je to nesustredenostou, ale potom nechapem preco z druhej strany jej to ide dobre.
:nwm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Slalom

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 29.10.2012 16:39

staršieho psa som učila slalom navádzaním a celkom to pochopil, slalom má dobrý, no a mladého učím metódou 2x2 podľa Susan Garrett, čo znamená, že najskôr sa dajú dve tyčky, cez ktoré má pes prebiehať priamo, no a tie sa postupne dávajú do uhla, keď to psík zvládne, pridajú sa ďalšie dve tyčky, tie už v rovnakom uhle ako prvé dve. ak psík zvládne nábehy z každej strany, postupne sa všetky štyri tyčky vyrovnajú. potom čo psík zvládne aj v tomto prípade nábehy z každého možného uhla, pridajú sa ďalšie dve tyčky už rovno. posledných 6 tyčiek sa pridá všetkých. Povel na slalom sa nepoužíva, iba na vyslanie psíka ako bež, go atď. Povel príde až vtedy ak psík zvláda celý slalom bez problémov z každého uhla. Takisto až keď psík ovláda bez problémov celý slalom sa pracuje na rýchlosti v slalome. Všetko sa učí pozitívnou motiváciou. Samozrejme toto je len veľmi stručný opis, ale mne i J.T.imu to maximálne vyhovuje a behom týždňa zvladol 6 tyčiek rovno :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Pon 29.10.2012 17:18

nechapem že povel sa nepouživa ?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility