Purizon

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Purizon

Poslaťod Cony » Ned 09.09.2012 22:10

Stretli ste sa uz niekto s tymito granulami? Objavili sa na zoohite ako novinka, tak neviem, vyzeraju zaujimavo, mne sa celkom pozdavaju, ale mozno mi nieco uslo. Nie je tam nejak priliz masa? Ja sa momentalne nechystam menit, lebo som konecne natrafila na spravne, ale som zvedava ci tymto uz niekto krmil.

http://www.zoohit.sk/shop/psi/specialni ... uly/317044
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Purizon granule

Poslaťod Margita » Ned 09.09.2012 22:19

obal mi dost pripomina orijeny
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Purizon granule

Poslaťod Cony » Pon 10.09.2012 9:18

Ano pise sa, ze je to napodobenina, ale zasa na druhej strane nemusi byt zla, najma ak zlozenim bude velmi podobne toto krmivo a cenovo bude nizsie, tak by to malo byt fajn volba pre tych, co si orijem nemozu dovolit. Inak aj nazory na Orijen sa tu dost rozchadzaju podla mna, je vela pre aj proti, tak neviem. Zasa na to ake to je drahe, by som cakala ovela vacsiu spokojnost a nadsenie asi. Ale to je len moj nazor. Ja som zatial spokojna s tym co mame BH, len sa toto vcera objavilo pri objednavani, tak reku som si povedala ze sa opytam.

Ohladne zlozenia ale nie som kompetentna sa tu velmi vyjardovat, len ako laik.
Citala som na zahranicnych forach, ze to uz skusali a ze su celkom fajne. :smile:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Purizon granule

Poslaťod Nanakey » Pon 10.09.2012 9:27

Podla coho sa da usudzovat, ze je to na sposob orijenu?!
Ak prezeniem, obsah masa je tam 35%, bielkovinu tam nahanaju vajcom a kuracim hydrolyzatom, obsahuju hydinovy tuk a skryta chemicka konzervacia, no fuj.
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Purizon granule

Poslaťod Cony » Pon 10.09.2012 10:11

Ze je to replika, to sa pise len na forach, mne to nedoslo ked som sa na to krmivo pozrela, ja som to brala ako novinku, mozno preto, ze orijen nepoznam velmi. Inak hydinovy tuk je preco zly? Nemyslim si, ze by to nejak moc vadilo, asi je lepsi ako repkovy olej, alebo sa mylim? Na tu konzervaciu sa idem pozriet, som aj pisala, ze mi mozno nieco uslo, moze byt, len je to skoda. :ua:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Purizon granule

Poslaťod Cony » Pon 10.09.2012 15:46

Nanakey píše:Podla coho sa da usudzovat, ze je to na sposob orijenu?!
Ak prezeniem, obsah masa je tam 35%, bielkovinu tam nahanaju vajcom a kuracim hydrolyzatom, obsahuju hydinovy tuk a skryta chemicka konzervacia, no fuj.


Pozrela som si este raz zlozenie a porovnala s orijenom - v orijene je tiez kuraci tuk aj vajcia, takze neviem, akoze nie som proti Orijen, lebo sme ho este neskusali, len toto vsetko co ti v tomto krmive vadi obsahuje aj prave spominany orijen :yes: .
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Purizon granule

Poslaťod Nanakey » Pon 10.09.2012 22:24

Cony, no rozdiel bude v tom, ze ten hydinovy tuk byva konzervovany BHA :jop: Pricom velmi pochybujem, zeby tymto bol konzervovany Orijen :) Ten neobsahuje ani ten vytazok z kurata, co sa tvari ako bielkovina :)

Cony, ked tam najdes v krmive ten hydinovy tuk a hydrolyzat, myslis, ake kvalitne su ostatne ingrediencie, mucky, vraj cerstve maso. Mne to akosi cenovo nesedi v pomere k tejto kvalite. Takychto krmiv je uz ako maku a stale je to o tom istom.
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Purizon granule

Poslaťod hriva » Uto 11.09.2012 7:03

Toto sa mi nepáči. Sa tu roju milión značiek ktore sa chcu tvarit ako Orijen alebo Acana. Ale ani orijen uz nikdy nekupim, ledva dozrala to male vrece, úplne nasilu. Takisto puffins, tých sa ani nedotkla, 3 dni som s ňou bojovala a nic. Mala som objednane ProPlanky s ktorými som bola najspokojnejsia, včera došli ale aj tak ich nedostane, zase musi mat RC obesity managment.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Purizon granule

Poslaťod Minnie » Uto 11.09.2012 10:31

Offtopic: hrivishka, to mas vesele s tymi granulami..furt hladat, menit.. :ua: chvalabohu, ze moja fena je taky srotovnik, ze ona by aj tesco granule zrala ako najväcsiu pochutku. :pac:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Purizon granule

Poslaťod Cony » Uto 11.09.2012 11:34

Offtopic: Veru si nevies predstavit, ake to je tazke, ked je pes priebercivy a nie vzdy len co sa tyka granul, proste je to niekedy boj, nastastie sme nasli my uz svoje, dufam, ze pri nich zostaneme dlhsie, ale tiez musim este pridat lososovy olej, alebo malinko konzervy pre chut, ale uz robime pokroky, pred tym samotne granule Max nezjedol, teraz aspon s tym olejom. Inak z ruky nema problem hocikedy, len samemu sa nie vzdy chce :lol: :jazyk:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Purizon granule

Poslaťod Puk » Uto 11.09.2012 12:32

Offtopic: Hlad je vždy najlepší kuchár...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Purizon granule

Poslaťod Cony » Uto 11.09.2012 12:47

Offtopic: svata pravda :lol:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Purizon granule

Poslaťod hriva » Uto 11.09.2012 14:14

ta moja zmija mala 4 dni v miske nasypane puffinsky, ani sa ich nedotkla. zmiesala som s inymi granulami, vybrala iba tie. zmiesala som s konzervou, vyzrala len to, puffinsky normalne vypluvala mimo misky :pac:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Purizon granule

Poslaťod Cony » Uto 11.09.2012 14:29

Offtopic: My sme tak boli s Arden grange po tyzdni
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Purizon granule

Poslaťod Nanakey » Str 12.09.2012 13:22

Ja by som este chcela upozornit na to, ze Orijen sice pouziva v krmive kuraci tuk, ale je konzervovany tokoferolmi, nie BHA. Purizon granule maju obsah vit E na 200 jednotkach na kg, co znamena, ze tam bude silnejsia konzervacia hydinoveho tuku BHA.
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Ďalší

Späť na Granule a konzervy