vbiehanie dovnutra

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Amaguk » Uto 26.08.2008 16:02

Offtopic: pozri, ja by som to svojmu psovi, najma nie takemu malemu stenatu, nikdy neurobila...ale kolko ludi tolko pristupov aj pohladov na spoluzitie so psom :no:

ja osobne psa s dietatom porovnavam, ludia tak mnohe veci lahsie pochopia a paradoxne, sa tak vedia viac vciti do situacie toho psa. Ale to, samozrejme plati len na ludi, ktori chcu mat zo psa partaka, spolocnika a clena rodiny. Na vychovu psa treba rovnaku trpezlivost ako na vychovu maleho dietata a je to aj podobna zodpovednost za jeho formovanie a spravanie. casto vravim, ze mat doma psa, je vo vela veciach podobne, ako mat doma dvojrocne dieta. tomu vacsinou aj ludia, ktori deti nemaju, rozumeju, To ale neznamen, ze im radim, aby mu dala pampersky a vozili ho v kociku... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Gaston » Uto 26.08.2008 16:42

Ja s ním trávim čo najviac času a on hned prvy den sa osamostatnil a večer si lahol pred svoju budu a spal, tak som ho tam nechala, iba ráno trochu knucal a to asi od hladu, lebo predtym som pocula akotam este buchotal. hned som isla za nim a dalsie dni sme mu uz nezatvarali dvierka na voliere a rano sa bavil, tym ze skumal okolie, ked uz takto prirodzene zostal vonku, tak sme ho tam nechali, ale niekedy vbieha dnu a uz az babke ukradol sunku atak on podov vijde von, ked tam idem ja ale mamu neposlucha
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Tobin » Str 27.08.2008 12:50

unicorn píše:Gaston vies ako sa hovori, ze na vsetko je urceny spravny cas? tak aj na to, aby si ho ucila byt vonku bude, ale urcite nie v 3 mesiacoch. vylozila by si pred dvere 1.5 rocne dieta??

Presne tak!
lusy píše:a zasa sa porovnava pes a dieta. niekde napisete, ze to je neporovnatelne a niekde zasa ano. :ach:

Porovnavat dospeleho cloveka so psom je asi naozaj nespravne, ale porovnanie s malym deckom sedi. Myslim, ze tak, ako sa dieta uci ludsku rec, tak sa luskej reci (resp. jej zvukom) uci aj stena, ba aj dospely pes.
Tak, ako nerozumieme nemluvnatu, nerozumieme ani psikom, my musime naucit ich, aby rozumeli nam. Aj metody ucenia su vlastne rovnake.
Zakazove povely nefunguju celkom spolahlivo. Ak uz stena musite mat vonku a dnu ma zakaz, skusil by som mu ukazat, ze ked vbehne bez pozvania, "vnutri" nie je dobre - napr. vyplasit ho nejakym zvukom, streknut vodu.... Ale obcas by som stena dnu sam pozval, pohral sa s nim, dal maskrtku, aby si zafixovalo, ze bez pozvania - zle, s pozvanim - prijemne.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Stopinko » Str 27.08.2008 13:15

Tobin - Tak, ako nerozumieme nemluvnatu, nerozumieme ani psikom, my musime naucit ich, aby rozumeli nam.

Ba prave naopak ty sa musis naucit rozumiet im , tak nemluvnatu ako aj psovi. Inak nikdy nezistis preco nemluvna place , preco mlady psik skriabe na dvere a pod.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod lusy » Str 27.08.2008 13:45

presne ako napisal stopinko, ty sa musis naucit rozumiet ich reci.
a ked nechcu aby tam peso chodil, tak by som ho proste tam ani niky nevolala a uz vobec za to neodmenovala.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Tobin » Str 27.08.2008 14:24

Stopinko píše:Tobin - Tak, ako nerozumieme nemluvnatu, nerozumieme ani psikom, my musime naucit ich, aby rozumeli nam.

Ba prave naopak ty sa musis naucit rozumiet im , tak nemluvnatu ako aj psovi. Inak nikdy nezistis preco nemluvna place , preco mlady psik skriabe na dvere a pod.

No ved ano, inac ich nemozes ucit.
Ale konecny vysledok, ktory chceme dosiahnut je, aby rozumeli oni nam, lebo ved decko, ani stena nebude davat povely nam ani nas vychovavat :lol: :lol: :lol: , ale prijimat nase pravidla a povely budu oni/ony a musia im teda rozumiet.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Gaston » Str 27.08.2008 14:32

dakujem...
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Ivanka.P » Str 27.08.2008 22:24

No, mne je niekedy aj lúto, ako naznačujete, že ak je pes len vonku /že nechodí vôbec donútra/, že je to automaticky zlý postoj.

Ja som mala psa vonku a iného vnútri a starostlivosť bola rovnaká. Viem o luďoch, čo majú bytových psov a vychádzky majú 3x po 20 min. Moja Rita je na dvore /do domu nechodí vôbec/ a vychádzky má aj dvojhodinové. Proste som si povedala, že keď idem unaviť deti, nech sa prebehne aj pes. Jasné, že do McDonaldu ju neberiem , ale na bežné prechádzky a bicyklovačky ide pes s nami a je to taká samozrejmosť. A vela ludí mi aj povedalo, že načo vláčim so sebou aj psa, veď je aj tak vonku na dvore. No pre mňa je rozdiel, ak pes preleží väčšinu času na verande, alebo chodí na výlety. Pes sa cíti ako člen rodiny a nie ako dáky outsider. Mne to vyhovuje a aj pes si na takú vec jednoducho zvykol. Ja pracujem 8 hod a po práci idem pre deti do škôlky a ak mám plán ísť potom s kamoškou niekam po robote nemusím myslieť na venčenie a mám free. Viem o čom hovorím, lebo čivka Jerrynka som mala v byte a na venčenie som musela myslieť. Proste psi boli súčasťou môjho života. Tak to cítim a je to môj postoj. :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Silwuska » Štv 28.08.2008 7:40

Ivka ved tu nikto nezatracuje ze pes nema byt na dvore...OK je to prenho lepsie ako zavrety vnutri ak neny panko doma, ale myslim si ze to nieje spravne pre tak malicke steniatko...Ty si si vzala Ritku, co si pametam, ked uz bola v podstate pubiska...to uz na tom dvore chcela byt urcite sama, a nie sa tlacit dovnutra :no: btw. teraz ked mam aftoskolu a cele dni som neny doma tiez krpaty nemaju nijake extra vencenia, su v podstate cely den na dvore...a je im tam super, spolu si pobehaju, pohraju sa... :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Alexandra.N. » Štv 28.08.2008 8:19

Ja som mala práve opačný problém.Moja borderka sa preháňala po dvore no ani za nič nechcela ísť dnu.Teraz si vybehaná spokojne ľahne na jej vyhradený koberček,alebo na dlážku.Nechaj ho niekedy chodiť dnu.....Môžeš mu urobiť nejaké miestečko vid. koberček a bude iba tam.Mohlo by sledovať domácnosť,byť s Vami a uvidíš bude ti v´dačné. :jop:
Psie oči dokázu dosiahnuť aj to čo je nedosiahnuteľné....
Psí pohľad sa zrodil z anjelskej dobroty....
Psí pohľad dokáže neuveritelne rýchlo zvrtnúť situáciu vo svoj prospech....
Alexandra.N.
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod pigie » Štv 28.08.2008 8:42

Tak my sme riesili u nasich problem nie dnu, ale nesmel do obyvacky. Musim povedat, ze pes v tej obyvacke nikdy nebol. A ako sme to docielili? Proste sme mu to nikdy nedovolili :oo: A pes teraz to bere ako samozrejmost a to je obyvacka spojena s kuchynou na celu jej sirku a rozdelena len opticky troma schodikmi...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Mackie » Štv 28.08.2008 9:03

my tak mame zakazanu kuchynu.. ked caka na jedlo, tak ma len hlavu vo dverach, ale telom lezi vo vedlajsej izbe
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Amaguk » Štv 28.08.2008 11:14

poznam vela psov, ktori nemaju pristup do kuchyne alebo obyvacky, ale nedovolit psovi vstup do jednej miestnosti a uplne mu zakazat vstup do domu a izolovat ho tak od svorky uplne su dve odlisne veci :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod pigie » Štv 28.08.2008 11:16

Offtopic: Amaguk - Ja si zase neviem predstavit, ze pes nemoze do kuchyne :lol: To je TYRANIE! :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Amaguk » Štv 28.08.2008 11:18

Offtopic: aj ja to povazujem za tyranie, rovnako akto tie vase piskoty a rozky :jazyk: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik