Figurant

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Figurant

Poslaťod jurm » Štv 30.08.2012 12:11

Ahoj vsetkym,

ospravedlnujem sa, ak som zalozil temu, ktora tu uz je (nenasiel som) a v tom pripade poprosim adminov aby ma tam presmerovali.

Chcel by som sa opytat, ci neviete niekto, kde sa daju ziskat rady ohladom prace figuranta (internet, knihy)
Kolegovcom z cvicaku sa podarilo ma ukecat na figuranta, tak by som si predtym rad nastudoval nejaku teoriu ak existuje ... samozrejme ma budu zaucat skuseni figuranti ale tipy triky a teoria nie je nikdy na skodu :smile:

Vopred vdaka za kazdu radu a drzte pace aby som prezil :plac: :lol:

jurm
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Figurant

Poslaťod wer » Štv 30.08.2012 12:24

uf. teoria k tomu patri asi taka, ako k vycviku a vychove psa vseobecne - reakcie psa, mimika, metodika vycviku... :nwm: a je velky rozdiel, aky chces byt vlastne figurant... treningovy, na preteky, sportova kynologia, alebo ta navlecu do ringaca atd...
figurant hlavne musi mat cit pre psa - ziadne machrovanie nie je namieste. musi vediet tych psov citat, vyhodnocovat a podla toho reagovat. nie je to len o efektnych odchytoch.. :smile:
a najviac sa naucis za behu. :ha:

a existuje aj skolenie figurantov - ked chces oficialne figurovat na skuskach/pretekoch, musis mat figurantsky preukaz - musis prejst preskusanim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Figurant

Poslaťod mic » Štv 30.08.2012 14:36

ak to myslíš vážne, tak kuk na http://www.zpolytanu.wbl.sk/ taká náhodička, že práve niečo také poriadajú.... :no:

keby mali obsadené, tak to tam napíšu, takže miesto pre zanietenca sa tam nájde..
mic
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Figurant

Poslaťod jurm » Štv 30.08.2012 15:07

ahoj wer,

je mi jasne ,ze to je velmi idividualne podla psov, hladam len nejake zakladne pripravne informacie v teoreticekj urovni. Ako som pisal, prakticku cast (a urcite aj nejaku teoriu k tomu) budem mat pod dozorom skusenych ... dufam ze to nebude vyzerat takto :au: :lol:

o machorovanie urcite nejde :no: ani o ziadne efektivne odychty, skor o pomoc zakladatelovi

no cvicia tam hlavne NO a BO sluzobnu aj sportovu obranu, vacsinou psy co idu z chovu po absolvovani vycviku dalej do predaja, nechodia tam moc ludia so svojimi milacikmi trenovat - teda asi len okrem mna :smile:

mic,

vdaka, ale to by bolo asi moc hrrr :smile: vcera ma k tomu len presvedcili, musim to naprv vysledovat, vyskusat atd, moze sa stat, ze z toho aj vycuvam :nwm: o skoleniach som vedel, ale na tie asi az potom ako uvidim, ci pri tom vydrzim .. :yes:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Figurant

Poslaťod Tchor » Štv 30.08.2012 15:19

Žádná teorie ani školení ti moc nepomůže. Technika a teorie je jen nepatrná část toho co obnáší figurovani - nejdůležitější je se naučit včas reagovat na chování psa tak aby jsi ho posunul dopředu a nesrazil. To ale jde jen praxí na velkým množství různých psů.
Trénink pod vedením zkušeného figuranta je výborná věc, ale je dobré sledovat při práci větší množství různých figurantu a to i v jiných oborech obran, aby si člověk na figurantskou práci udělal svůj vlastní názor a styl.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Figurant

Poslaťod jurm » Štv 30.08.2012 19:12

Vdaka Lado,

to presne mam aj v plane, prax je prax, to bez debaty ...chcel som len nasat nejake poznatky inych este predtm ...a el bohuzial som nic nenasiel .....
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Figurant

Poslaťod Bad » Pia 31.08.2012 5:13

Jurm, jenom malá poznámka od majitele hovawarta - pokud se dostaneš i k jiným plemenům než tradiční NO či BOM, tak si nejdřív nastuduj něco o plemeni, abys pochopil povahu plemene a z toho vyplývající chování a motivaci v rámci obrany (a aby to nebylo jednoduché tak i individuální)....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Figurant

Poslaťod jurm » Pia 31.08.2012 7:09

Ahoj Bad,

moc dobra poznamka, prave si studujem aj NO a BO, lebo o tieto plemena som sa nikdy nejak moc nezaujimal :ach:

no snad to pojde dobre :smile:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Figurant

Poslaťod wer » Pia 31.08.2012 7:13

som aj chcela poznamenat, ze vzhladom na to, ze on sam ma "exotov", tak to az taky problem nebude.. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Figurant

Poslaťod Bad » Pia 31.08.2012 7:18

wer píše:ze on sam ma "exotov",

no jo, to je naopak výhoda, figurantů je tak málo....starým odchází zdravíčko a mladí nějak nikde :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Figurant

Poslaťod jurm » Pia 31.08.2012 8:01

mladí v dnešnej dobe za počítačom :ua: a ked vidi ziveho tvora, tak potom cumi ako na zjavenie, lebo v grafike to vyzera inak :lol:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Figurant

Poslaťod Elis » Pia 31.08.2012 15:38

wer píše:ze on sam ma "exotov", tak to az taky problem nebude..


:lol:
jo, jo - s NO ci BOM se clovek lehce ztrati v davu, exota si kazdy pamatuje:-) tu moji zna vetsina fig jmenem ci ji oslovuji plemenem -zadny prived toho cernyho, velkyho ap.:-)

jinak ke zdroji informaci - nezarucuji, ze to je dobre info, na to se necitim kompetentni posuzovat, ale treba to pomuze:

nejake clanky jsou na cz-pes.cz :

http://www.cz-pes.cz/cl-2004112201-q-Vy ... -1.---uvod

neco je tady:

http://dogschoolk9.com/cz/abeceda_figurovani.htm

a preju hodne sil a chuti do uceni -fig neni nikdy dost :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Športová a služobná kynológia