Príliš chudá alebo nie?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod MatulaPD » Str 29.08.2012 12:14

Ahojte. Už od marca tohto roku máme doma fenku z útulku. Je to iste nejaký kríženec nemeckého ovčiaka s nevieme čím. Má cca 2 roky (narodená 2010 - nevie sa kedy presne). Denne dostáva žrať 400g granúl - podľa návodu na kŕmenie na vreci by mala dostávať 320g. Okrem toho, že ich nezje, ale zhltne a strašne pri tom rozhadzuje, polovicu misky najskôr vyhádže a potom to tu zbiera, ma trápi to, že sa mi zdá, že je stále strašne chudá. Ľudia sa na nás pozerajú dosť čudne, ako keby sme ju týrali.. Ale dostáva aj všeliaké dobroty v priebehu dňa.. A nič. Veterinár nám tvrdí, že jej váha a to, ako vyzerá, je normálne. Že to tak má byť. Ale my by sme boli radšej, keby jej rebrá a bedrové kosti trčali menej.. :ua: Viete mi teda nejako poradiť, čo s tým? Ako nasadiť psovi opak diéty, aby pribral?
Problémom je aj to, že ona je obrovský aportét. Vychádzky vonku sa jej nerátajú, pokiaľ sa z nich nevráti vylietaná do zbláznenia :-) A to sa potom ťažko asi priberá, keď je to taký športovec :lol: Ale aj tak budem vďačná za akúkoľvek radu.

Fotky: http://matulka.michal-z.sk/L1.jpg - tu vidieť tie jej rebrá
http://matulka.michal-z.sk/L2.jpg - a tu je lepšie vidieť bedrovú kosť ( ak sa tá kosť tak volá :lol: )
"Jediný spôsob, ako získať za peniaze lásku, je zadovážiť si psa."
MatulaPD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod Akami » Str 29.08.2012 12:49

Prvé ma napadá, je pravidelne odčervovaná? Mám kamarátku, jej sučina má tiež problém s tým že hodne chudne, zistilo sa, že hoc ju odčervuje, stále je znovu a znovu zamorená pásomnicou. Problém bol v tom, že sučka mala blchy. Nie moc, len sem tam nejakú a problém bol na svete.
Tvoja "ovčanda" sa mne osobne nezdá príliš vychudnutá, len proste štíhlejšia fena. Ono to je celkom fajn, nemá takú záťaž na kĺby a tak. Naša Terry, keby bola krátkosrstá, tiež by takto nejak vyzerala a som s jej váhou práve spokojná. Každopádne keď som mala problém že sučina veľmi chudá a bolo treba ju trocha vykŕmiť, dávala som jej k jej bežnej dávke tuky, najčastejšie bravčovú masť a občas nejaký rožok. Bol to prídel navyše, určený na momentálne, krátkodobé vykŕmenie, nie na pravidelné kŕmenie... Tiež hodne pomohlo, keď som načas zmenila bežné granule za štenacie...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod MatulaPD » Str 29.08.2012 12:57

Odčervovaná je, očkovaná tiež, blšky nemáme, lebo nosí ten obojok.. Aj ju občas prezriem, či ozaj nemá, ale v tomto smere je všetko v poriadku. Ak sa spýtam napríklad na tú bravčovú masť - to si jej dávala normálne ku granuliam napríklad, alebo ako si jej to podávala? Zase sa trošku bojím, aby mi z toho zase nedostala hnačku. Lebo napríklad kosti papať nemôžeme, ani varené ( len kuracie ). Lebo akonáhle nejakú zje, tak len hnačkuje.. :-(
"Jediný spôsob, ako získať za peniaze lásku, je zadovážiť si psa."
MatulaPD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod Bad » Str 29.08.2012 16:45

Otázka je, jakými granulemi krmíš. Co se týká množství klidně jí přidej, množství na pytli jsou jenom orientační. Sádlo klidně do granulí (pokud z něj nebude mít průjem). Jestli je moc hubená z fotky neposoudím (takhle vypadá většina pracovních NO co znám), jestli je aktivní, energická, srst i trus v pořádku, tak bych se tím zas tak netrápila.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod MatulaPD » Str 29.08.2012 17:42

Granule máme teraz Class Preference - ALL DAYS - v jednom chovprodukte nám ich pani odporučila. Predtým sme kŕmili značkou Saurus. Inak je naša Luna úplne v poriadku - trus nie je dobrý len vtedy, keď zje kosti, ale tak tie jej nedávame.. Srsť má krásnu, energie na rozdávanie.. Len sa mi ťažko vysvetľuje všetkým naokolo, že ten pes naozaj žere a žere veľa.. :smile:
"Jediný spôsob, ako získať za peniaze lásku, je zadovážiť si psa."
MatulaPD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod drymarchon » Str 29.08.2012 18:27

matula, mňa ľudia zvykli zastavovať že týram psa, či mu dávam žrať a prečo je taký chudý :pac:
a to vyzerá takto, nemusia mu ani trčať rebrá

dávky dostáva takmer dvojnásobné ako píšu na granuliach, nepomohlo ani keď som mu do nich primiešavala sadlo alebo mäsové konzervy. bol aj na barfe a tiež v tom nebol rozdiel. na druhej strane ostatné psy čo mám mi priberú hneď jak dostanú o granulu naviac :pac:

Obrázok
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod MatulaPD » Str 29.08.2012 18:39

Tak to je veľmi pekný hafan :-) Ale aspoň viem, že to nie je až také zlé, keď je taká chudá. Tiež ma to z pohľadu na jej kĺby teší, čo sme mali predtým u rodičov psa, to bolo ako chodiace vrece zemiakov.. :lol: Tak jej asi skúsim dávať tých granulí ešte o niečo viac a uvidíme. Ak si stále bude držať takúto figúru - tak budiž - mám doma modelku.. :lol: :lol:
"Jediný spôsob, ako získať za peniaze lásku, je zadovážiť si psa."
MatulaPD
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod zuzkabluzka » Str 29.08.2012 20:40

No, nie som odborník, ale podľa mňa chudá je. A čo tak zmeniť granule? Možno jej nesadli.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod Akami » Str 29.08.2012 23:17

Samozrejme ak chceš pridať masť, nemôžeš dať okamžite polievkovú lyžicu alebo koľko. Pekne po troche pridávaj, najprv pol lyžičky, potom jednu kávovú atď, ja som skončila na cca jednej lyžici denne (pri 15 kg psovi), ty daj kľudne aj dve, ale samozrejme postupne, ináč môžeš skutočne čakať tráviace problémy. A tiež by som na tvojom mieste skúsila zmeniť granule, možno aj také s vyšším energetickým obsahom (granule pre psov v záťaži alebo granule pre šteniatka). Nám masť pomohla, niekomu nemusí. Ale ako tu písali aj iní, raď sa viac podľa celkovej kondície psa, podľa toho ako vyzerá srsť, koľko má energie.

Offtopic: stretla som sa aj s hodne vychudnutým psom, ktorý mal problémy s pankreasom, akonáhle začali pridávať do stravy (na odporúanie veterinára samozrejme) liek PankreolanForte, psík začal priberať a viac prospievať. Na nejaký zdravotný problém by ale už asi veterinár prišiel, keď píšeš, že on to považuje za normálny jej stav... Len som si proste teraz na toho psíka spomenula, bol to pes priateľov...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 29.08.2012 23:23

Offtopic: To ako vážne už sa ľudia starajú aj do toho, či dávam psovi dostatok žrádla alebo nie, lebo sa im zdá chudý .... Ty koky toto už, kde sme. Tam, kde je ich pomoci treba tam s ňou nelezú.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod wer » Štv 30.08.2012 4:53

mne sa chuda zda tiez (a to je co povedat :ha: ) a urcite by som pridala zradlo. treba sa riadit psom, moj zerie taktiez 2-nasobnu davku. ked sa ti to zda prilis naraz - rozdelit na 2x za den.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod Bad » Štv 30.08.2012 5:28

Tak teď jsem se podívala na tu druhou fotku a je to chúďa. Ty granule - je to Trainer Preference Dog All-Days? Jestli jo, tak mi složením připadají jako pro seniory nebo light dieta - proteiny 22,5%, tuk 9,5% a ne pro aktivního mladého psa.
Pro srovnání - třeba Orijen má obsah proteinů kolem 40%, tuky kolem 18% (toto krmivo má asi největší procento bílkovin z granulovaných krmiv), Nuova Fattoria 28% protein, 22% tuk atd. Podívej se na téma Granule, podívej se na stránky internetových obchodů (i téma e-shopy je tady) a porovnávej složení. Třeba tady : http://mujpes.cz/ je hodně značek granulí, tak můžeš porovnávat.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod hriva » Štv 30.08.2012 6:09

Skús granule pre vysokú záťaž tie maju viac tukov ako tie bežne. Skús ísť do takých kvalitnejsich značiek. Napríklad Acana má velky vyber, aj ked psy z nej niekedy hnackuju. Ale máš na vyber aj z iných značiek, to uz ale pozri v téme granule.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod hruska » Štv 30.08.2012 6:25

Mne sa tiez zda dost chuda. Sice radsej nch ma psik menej ako viac, ale dve, tri kilecka hore by jej bodli.
Mojej som pridavala bravcovu mast, kusok kazdy den, lososovy olej a tiez pangamin. Zabralo. Az moc dobre :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Príliš chudá alebo nie?

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 30.08.2012 7:02

Inak mne sa aj môj krpáň zdá chudý... jedna kočka mi ho pozerala a práve kontrolovala, či mu netrčia bedrové kosti.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Ďalší

Späť na Ostatné