vbiehanie dovnutra

Sem píšte vaše rady a nápady.

vbiehanie dovnutra

Poslaťod Gaston » Uto 26.08.2008 10:53

Gaston - HW - 3 mesiace má zakazane chodit dovnutra, ale rano , hlavne ked je hladny ta vbieha a este vbieha, ked su otvorene dvere a niekto ide okolo, vonku sa ma dobre neknuci a je stastny a zdravy, len chcem vediet ako ho odnaucit tam vbiehat
Naposledy upravil Gaston dňa Uto 26.08.2008 12:24, celkovo upravené 1
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Mackie » Uto 26.08.2008 10:56

nedovolte mu to nikto, to je prvy krok
(moj osobny nazor - nepustat psa dnu sa mi nepaci)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Hanka 1 » Uto 26.08.2008 10:59

Každý povel je pro psa prázdný zvuk, dokud mu někdo nevysvětlí, co to znamená. Že neposlouchá na VEN je přesně to samé. Jak ho naučit, aby nechodil dovnitř ti neporadím z několika důvodů. Moji psi jsou tam, kde jsem já, pokud je to možné, tedy i v domě a když chtějí, i v mojí posteli. To, že ho máte jako štěně venku, není podle mého názoru dobře. On je jako malé dítě, nechce být sám, chce být se svoji smečkou, tedy s vámi. Můj názor je, že docela psychicky trpí tím, že ho nutíte, aby byl sám. Jestli na tom budete trvat, udělejte si ve dveřích lísu, aby vběhnout nemohl.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Amaguk » Uto 26.08.2008 11:01

je dost smutne, ze mu nedovolite byt s vami, takemu malemu stendovi :ua:
psi su spolocenske zvierata a potrebuju spolocnost clenov svojej svorky, ci uz psej alebo ludskej
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Ivanka.P » Uto 26.08.2008 11:03

No 3-mesiace je ešte malý na takéto aby to jasne chápal.

My sme fenu kúpili 8-mesačnú a už ako mala stavba namontované okná, tak sme ju tam nepúšťali so slovami nesmieš. Boli tam klince a cement a nechcela som aby si ublížila. Samozrejme vbiehala ale v klude ju trebalo vyviesť von a bolo. Po niekolkých mesiacoch ako sme sa nasťahovali /bola zima a blato/ tak mi vyhovovalo, že pes nechodí dnu. Teraz máme v lete bežne otvorenú terasu a leží za prahom a my v nútri a nevojde. Ale podotýkam, že sa jej to ako samozrejmosť stalo až postupom času cca 3-4 mesiace.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Silwuska » Uto 26.08.2008 11:15

Presne tak...je priliz malicky nato aby bol sam vonku...ked dospeje bude prenho cas straveny na dvore prijemnejsi...ale pre steniatko je to utrpenie :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Gaston » Uto 26.08.2008 12:26

ja som chcela vediet ako ho to mam naucit, nie aky mate nazor na drzanie vonku
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Amaguk » Uto 26.08.2008 12:34

no vidis, co vsetko sa popri tom nedozvies :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Silwuska » Uto 26.08.2008 12:38

A ja zas chcem vediet preco ho nemozte mat zatial vnutri :jazyk:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Niki » Uto 26.08.2008 13:03

Offtopic: No my sme mali opačný prípad. Chceli sme mať štendo dnu ale ona nechcela, najradšej bola vonku. Vo vnútri ako keby bola neistá (uzavretý priestor?) Už je to lepšie, je rada tam kde sme my.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Amaguk » Uto 26.08.2008 13:42

Offtopic: akity byvaju taki individualisti :no:
nas zase ked sme na chalupe, tak si odchadza a prichadza podla nalady. niekedy po nas pol dna ani okom nehodi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod unicorn » Uto 26.08.2008 13:43

Gaston píše:ja som chcela vediet ako ho to mam naucit, nie aky mate nazor na drzanie vonku

Amaguk píše:no vidis, co vsetko sa popri tom nedozvies :no:

preco mi po tychto 2 riadkoch, tak prijemne trha kutikmi? :haha:

Gaston vies ako sa hovori, ze na vsetko je urceny spravny cas? tak aj na to, aby si ho ucila byt vonku bude, ale urcite nie v 3 mesiacoch. vylozila by si pred dvere 1.5 rocne dieta??
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Rehssi » Uto 26.08.2008 13:56

Offtopic: individualizmus nie je len o plemene, aj moj pudel, ked ma moznost, je najradsej vonku. Minule leto v poloopustenej chatkovaj oblasti som ani nevedela, ze ho tam mam. Ktokolvek z partie siel prec, moj pes s nim. Kludne aj na turu... Ani neviem, ako sa stravoval, kde spaval,... :nwm: Za mnou chodil par krat do dna, len skontrolovat, ci este zijem. :heh:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod Amaguk » Uto 26.08.2008 14:00

unicorn píše:Gaston vies ako sa hovori, ze na vsetko je urceny spravny cas? tak aj na to, aby si ho ucila byt vonku bude, ale urcite nie v 3 mesiacoch. vylozila by si pred dvere 1.5 rocne dieta??


:jop: velmi vystizne povedane :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vbiehanie dovnutra

Poslaťod lusy » Uto 26.08.2008 15:00

zasa to moc riesite. ja som doteraz ziadneho psa nemala nikdy v byte a uz od stenata boli vonku a ziadny z nich nebol v dospelosti nejak poznaceny. ale je pravda, ze uz psa by som vonku nenechavala. islo skor o rodicov, ktori boli proti.
gaston ak nechcete, aby vam tam chodil, tak mu to proste nedovolte. ak vbehne dovnutra, tak ho proste zoberies a vyvedies von. on to casom pochopi, ale nemozes cakat zazraky za tri dni. treba na tom pracovat.

a zasa sa porovnava pes a dieta. niekde napisete, ze to je neporovnatelne a niekde zasa ano. :ach:
Naposledy upravil lusy dňa Uto 26.08.2008 15:02, celkovo upravené 1
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik