Ontario

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Ontario

Poslaťod vikina » Sob 23.08.2008 22:00

chcela by som vediet nieco o granulach ontario. zatial ho mame ako skusku a celkom mu chutia. mate nejake skusenosti?? diky :smile:
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Ned 24.08.2008 9:22

A co zlozenie? Dufam, ze nemyslis, ze krmis kanadskym krmivom? Pozeral som si minule aj konzervy od tejto ceskej privatnej znacky v nejakej predajni v Tescu a cudujem sa tomu predajcovi, ze tam predava taky shit. To konzervy co predava Tesco su na tom podstatne lepsie. :ha:

Nie je nad dobru reklamu na konzervy. Příznivá cena v kombinaci s vysokou kvalitou - to je značka Ontario. :haha:

Konzerva puppy Ontario:

maso a produkty živočišného původu (min. 4% kuřecí maso), ryby a vedlejší výrobky z ryb, premix s vitamíny A,D,E, obiloviny, minerální látky, cukr.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Ontario

Poslaťod vikina » Ned 24.08.2008 16:17

fuha to som vazne nevedela... ze vraj kanadske krmivo cisto na prirodnej baze ci co... :oo:
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Ned 24.08.2008 20:19

To sa stava zvlast niektori predavaci koli predaju sa snazia zaviest kupujuceho aby sa lepsie predavalo.
Preto treba citat z obalu a hned vyviest predavaca z omylu. :nie:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Ontario

Poslaťod Silwuska » Pon 25.08.2008 9:15

Je mozne ze som asi tak dva tri mesiace dozadu videla ten modry pakel ontario v chovaku a obsah drubeziho masa bol 30% ??? vo vsetkych jazykoch to tam bolo :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Pon 25.08.2008 9:27

Bohuzial EU aj ked ma na popisy standart je umoznene v kazdej krajine pouzivat svoj vlastny popis. Ontario sa vyraba z mucok presne ako deklaruju podla kanadskej receptury. Pouziva sa hydinova mucka a tej do krmiva kludne mozes dat 30% a nakladova cena je stale prijatelna. Hydinova mucka uz som to pisal aj minule je najlacnejsou surovinou na trhu. Lahsie sa vsak napise hydinove maso lebo lepsie znie ako hydinovmasovokostna mucka. Najskor to samozrejme bolo 3-jkove hydinove maso a preto ten text. Privatnych znaciek je na trhu az az a dne sa to vola Jozko a zajtra Anicka, zalezi na predajnosti. Ontario je premiove krmivo ma dobru cenu. Keby tam bolo 30% napr. kuracieho masa tak by to bolo lepsie premiove mozno superpremiove krmivo, ale za vysoku cenu. :smile:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Ontario

Poslaťod Puk » Pon 25.08.2008 9:40

Marco Varhol píše: Lahsie sa vsak napise hydinove maso lebo lepsie znie ako hydinovmasovokostna mucka. Najskor to samozrejme bolo 3-jkove hydinove maso a preto ten textKeby tam bolo 30% napr. kuracieho masa tak by to bolo lepsie premiove mozno superpremiove krmivo, ale za vysoku cenu. :smile:


Marco, bez vyrývania - ale keď iné firmy napíšu povedzme : 30 % čerstvého mäsa, tiež nenapíšu akej triedy to mäso je, myslíš, že sú to kuracie, či morčacie prsia? Ja o tom osobne pochybujem, ale neva... Máš pravdu v jednom, malo by sa udávať číslo čistoty mäsovokostných múčok. Ale ak sa na to pozrieme reálne, v prírode psovité šelmy žerú svoj úlovok celý, mäso i s kosťami+ ďalšie veci. Aký by malo praktický zmysel dodávať do granúl čisté mäso (vysoký podiel P) a potom ich na správny pomer fortifikovať Ca? Ja v tom nejaký praktický význam nevidím, preto sa mi práve zapracovanie mäsovokostnej múčky na rozdiel od čistej mäsovej zdá byť tým lepším variantom. Samozrejme, pri adekvátnej kvalite surovín. Ale nedokážem si predstaviť, ako by to v praxi vedel výrobca nielen vyrobiť, ale aj garantovať.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Pon 25.08.2008 13:14

V poriadku ale ved ja nepisem, ze masovokostna mucka je spatna surovina, prave naopak nam pomaha napr. pri vyrobe udrzat pomer mineralov pricom ma velku vyhodu, ze sa mineraly lahsie absorbuju. To, ze sa da v zlozeni pouzivat rozne vyrazy je velka chyba ale asi to mnohym takto vyhovuje. Proces pouzivania cerstveho masa ma svoje uskalia a preto sa nepouzivaju koze ani ziadne pevne casti. Avsak cena je pomerne vysoka a preto sa aj tak doplni masovokostnou muckou. Je vsak dolezite aby tato mucka ma presnu specifikaciu, co zaroven ciastocne oznaci jej kvalitu. Najdrahsou surovinou je izolat proteinu je to balene vo vreciach a pripomina to susene maso premiesane s tukom.

Kazdy produkt je registrovany ako aj cela technologia vyroby. Presne specifikuje nastavene hodnoty, ktore su zadavane v programe. Povinnost uchovavat je myslim pat rokov. Cerstve maso - oddelia sa vsetky pevne casti, koza sa stahuje cela s perim. Do spracovania idu vsetky makke casti. Maso sa bud zamrazi alebo ak ma byt cerstve schladi sa a posunie do vakuovej komory. Kosti koza a perie sa pomelu, perie sa hydrolyzou upravi a vyrobi sa mucka, ktora sa pouzije do krmiv, ktore sa uspesne predavaju vdaka nizkej cene.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Ontario

Poslaťod Ivanka.P » Pon 25.08.2008 14:32

Ja - teda môj pes ako spotrebitel bol na šteňacích pre velké plemená do 1,5 roka. Boli mi doporučené chovatelom. No som prekvapená Marcovou recenziou :oo:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Ontario

Poslaťod Puk » Pon 25.08.2008 15:30

Marco Varhol píše: Je vsak dolezite aby tato mucka ma presnu specifikaciu, co zaroven ciastocne oznaci jej kvalitu. Najdrahsou surovinou je izolat proteinu je to balene vo vreciach a pripomina to susene maso premiesane s tukom.



Ja súhlasím a táto špecifikácia by mala byť povinne uvedená na každom vreci s krmivom, kde bola použitá. Žiaľ, taká legislatíva je v EU asi nepriechodná... Ono by totiž hneď bolo jasné, kde sa kvalita bije s cenou. A to asi práve veľké nadnárodné spoločnosti vyvádza z konceptu... :lol:

Kosti koza a perie sa pomelu, perie sa hydrolyzou upravi a vyrobi sa mucka, ktora sa pouzije do krmiv, ktore sa uspesne predavaju vdaka nizkej cene.

Takže vlastne celý tento moderný proces je v konečnom dôsledku kontraproduktívny. a sme na začiatku... :ha: :dancing:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ontario

Poslaťod vikina » Pia 29.08.2008 13:07

no.. musim potom zmenint krmivo...hmmm...fakt som netusila :nwm:
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ontario

Poslaťod lara » Ned 31.08.2008 13:12

prikladam zlozenie ONtario puppy large breed...
Hydinové mäso a produkty hydinového pôvodu, ryža, kukurica, pšenica, sušené cukrovarné rezky, sušené vajcia, pivovarnícke kvasnice, hydinový tuk, lososový olej, kombinácia minerálnych látok GCMSR, minerály, aminokyseliny (DL-methionin, L-lysin), cholinchlorid, niacinamid, pantothenan vápenatý, kyselina listová, biotin, síran meďnatý, oxid zinečnatý, oxid manganatý, selečitan sodný, vitamín A, D3, E.

ja krmim varenou stravou a tymito granulami asi tak pol na pol... zostala som pri nich lebo sa mi zdalo ze jej celkom chutia a ze nemaju taki hnusni zapach ako tie nekvalitne granule, tak som myslela ze snad budu dobre...

Ivanka.P - ake mas ty skusenosti, ked si s nimi krmila? :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Ontario

Poslaťod teddy » Uto 02.09.2008 13:50

Ja s nom krmim 4 mes. labradora a vidia sa mi v pohode. Scoobymu chutia, rastie ako z vody, nema po nich take caste a smradlave prdy ako po Bento Kronen a ma peknu lesklu srst...
teddy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Ontario

Poslaťod lara » Uto 02.09.2008 16:21

no vidis.. a to mi kamoska vychvalovala bento kronen ze jak dobre vonaju... tie granule :lol:
no neviem-myslim si ze ja kupujem to kanadske a nic ceske, ako bolo spominane vyssie.. dufam :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Ontario

Poslaťod Marco Varhol » Uto 02.09.2008 17:35

Lara toto krmivo sa vyraba z hydinovych mucok a vyraba sa v Cechach. Kanada s tym nema nic spolocne. Kanadska formula pekny marketingovy tah. Co ti hovori EAN kod?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Ďalší

Späť na Granule a konzervy