Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Sob 21.07.2012 10:08

hrivushka problem kvalitnej suchej stravy je zravost. Su dve moznosti. Pouzit dochudzovadla a aromaticke latky alebo prirodne tuky. Tu vsak je problem s podielom. Cim vacsi tym zravejsie granule ale stavaju sa zaroven nezdravymi.

U light vet. krmiv je to len o nezdravych dochudzovdlach, vela soli atd. Preto sa nedoporucuje dlhodobe krmenie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod Erika.Š. » Pon 23.07.2012 14:29

Ahoje...je pravde že v krmivách Royal Canin su rakovino tvorné látky lebo ja mojmu šteniatku niekedy dávam rc..
***Pes je jediný tvor na svete, ktorý ťa má radšej ako sám seba.***
***Nech si ktokoľvek myslí, že si nula - pre tvojho psa si stred vesmíru.***
***Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.***

Obrázok
Erika.Š.
Junior
 
Príspevky: 260

Re: Royal Canin

Poslaťod Icebreg » Pon 23.07.2012 18:56

ahojte, tieto su dobre?
http://www.docsimon.sk/tovar/royal-cani ... -10m-1-5kg
prve granule co mu chutia..

a vazne su v tom rakoviny ?
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Uto 24.07.2012 7:20

Vzhladom na vela negativnych informacii na RC ohladom konzervacie vyrobca vela veci menil. BHT bol vyradeny. Postupne zmizol aj BHA. Dnes konzervuju klasicky ako ostatne krmiva.
Problem vidim inde. V nekvalitnych surovinach zbytocne dochudzovanych a aromatizovanych.
Suroviny, ktore do kvalitnych krmiv nepatria: dehydrované hydinové mäso, rastlinný proteínový izolát, živočíšne tuky, hydrolyzované živočíšne proteíny, rastlinne oleje (sojovy).
Takto sa krmivo dokaze vyrobit velmi lacno avsak cena teda znacka sa stale uspesne predava, pretoze vacsina zlozenie vobec necita. Made in Poland je dalsim chybnym krokom tejto nadnarodnej spolocnosti. Hlavne ze chuti a obrazok pudla neznamena, ze krmivo je vhodne pre toto plemeno. Ale je to velmi ucinny nastroj pri predaji.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod Puk » Uto 24.07.2012 9:13

[quote="Marco Varhol"] dehydrované hydinové mäso, rastlinný proteínový izolát, živočíšne tuky, hydrolyzované živočíšne proteíny, rastlinne oleje (sojovy).quote]

Osobne s Tvojim "výberom" súhlasím, aj keď mám isté výhrady :no: Rastlinný proteínový izolát - väčšinou býva vyrobený zo sóje. Ale ak je napr. zo zemiakov, osobne nemám k takémuto výhrady. Hydrolyzovaný živočíšny proteín - problémom pre mňa je, z čoho je vyrobený. Pokiaľ je to perie, či bitúnkový odpad je zle. Žiaľ, často je vyrábaný pre zlacnenie výroby a potom je to na 100% šunt. Ale hydrolyzáty sa vyrábajú aj zo slušných surovín (málokedy), hlavne do veterinárnych diét. Takže tiež by som nezovšeobecňoval. No a rastlinný, versus živočíšny tuk - vzhľadom na pôvod a fyziológiu psa, osobne dávam vždy prednosť živočíšnemu, pokiaľ je jeho oxidácii zabránené prírodnými antioxidantami a nie brutálnou chémiou...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Royal Canin

Poslaťod hriva » Uto 24.07.2012 9:47

Marco Varhol píše:hrivushka problem kvalitnej suchej stravy je zravost. Su dve moznosti. Pouzit dochudzovadla a aromaticke latky alebo prirodne tuky. Tu vsak je problem s podielom. Cim vacsi tym zravejsie granule ale stavaju sa zaroven nezdravymi.

U light vet. krmiv je to len o nezdravych dochudzovdlach, vela soli atd. Preto sa nedoporucuje dlhodobe krmenie.

Ďakujem za vysvetlenie. Dokrmim tie dve kila čo mi ostali a prejdem na niečo ine. Asi orijen, ten sme ešte nemali, snáď nebudú po ňom hnacky ako po acane
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Uto 24.07.2012 10:49

Rastlinný proteínový izolát - väčšinou býva vyrobený zo sóje. Ale ak je napr. zo zemiakov.
So zemiakov ho v ponuke nenajdes z jednoducheho dovodu. Nie je alergennym spustacom a tak nie je ho potrebne hydrolyzovat. Podobne ak je len izolat ako v tomto pripade taktiez ho nenajdes lebo zemiak ma inu ulohu v krmive.
Izolat ma navysit bielkoviny. A to sa robi hlavne sojovymi bobulami.
Vzhľadom na pôvod a fyziológiu psa, osobne dávam vždy prednosť živočíšnemu...
Zivocisny tuk je zlievany tuk ma jedinu vyhodu, ze krmivo sa stava zravejsim. Problemom su zbytky bielkovin obsiahnute v nom. Niektori vyrobcovia spracovavaju prepaleny ziv tuk, koli silnej arome a chuti.
Tuk musi byt cisty a presne definovany podobne ako rastlinny olej. Avsak preco pouzil vyrobca sojovy olej tak tomu nerozumiem.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod Puk » Uto 24.07.2012 13:26

Marco, hydrolyzát zo zemiakov v ponuke je, napríklad v receptúre Forza Dermo active (ale nájdem ho aj v ďalších). Faktom je, že tam nepotrebuje navyšovať proteín. :ahoj:
Takí výrobcovia, čo používajú zlievaný tuk ma nezaujímajú (a takých je hodne) :no:
To s tým sójovým olejom a sójou ako takou, nechápem ani ja. Nechápem ani, akej obľube sa teší i u vetov jedna z dosť populárnych značiek vrátane vet. diét. :pac:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Uto 24.07.2012 15:24

Ale zemiakove hydrolyzaty sa vyrabaju len ciastocnou hydrolyzou skrobu za ucelom ziskat hydrolyzovany skrob.
Neviem ci je to spravny vyraz. Solanum tuberosum - silne skrobove variety sluzia ako lepidlo.
Nechapem aky to ma iny vyznam, ked uz v krmive su zemiaky.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod balto33 » Sob 08.09.2012 12:34

Nevidím do zloženia RC, po prečítaní pár príspevkov mám dilemu, ale jedno viem isto. Môj pes dostal alergiu z Pedigree, na koži sa mu urobili lupiny. Na odporučanie veterinara som Pedigree vysadil a začal som mu dávať RC veterinary exclusive. Každopádne mu lupiny zmizli.
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: Royal Canin

Poslaťod Nanakey » Ned 09.09.2012 10:00

Balto33, je rozdiel, ci krmis vet radou, alebo obycajnou. Vet rada je ok, potom sa treba poradit, co po nej...
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Royal Canin

Poslaťod balto33 » Pon 10.09.2012 9:28

Uprednostňujem vet radu, aj keď niektorí tvrdia, že je to to isté, čo obyčajná.
Ináč, myslíš, že nestačí prejsť hocikedy na niečo iné, napr. som počul dobré ohlasy na Trainer alebo Purina Pro Plain.
Určite sa nechystam krmiť RC-om môjho psa do konca života. Chcel som len, aby dostal "dobrý základ", no uvidíme časom...
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: Royal Canin

Poslaťod Sunny » Str 12.09.2012 13:23

Veterinárne rady RC sú určené na riešenie problému, na to sú veľmi dobré, ale kým to nie je zo zdravotného hľadiska nutné, nekŕmila by som tým dlhodobo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Str 12.09.2012 19:21

balto33 klasicka rada je uz len z Polska kvalita surovin spravne oznacuje krmivo ako vyrobok s nizkou nakladovou cenou.
Vsetko ostatne nie je o kvalite ale o ziskoch a reklame.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod hriva » Str 12.09.2012 19:30

RC veterinary sa este vyraba vo Francuzsku?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy