Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Royal Canin

Poslaťod MisheliQ » Ned 15.07.2012 16:27

kopírujem z FB:
PRO TY, CO KRMÍ ROYALKOU JAKO JÁ !!!! OBJEVILO SE U NÁS ŠÍLENÉ DRBÁNÍ, BOHUŽEL JE TO Z GRANULÍ. ALERGICKÁ REAKCE. BÁDALA JSEM PROČ PO TOLIKA LETECH, BOHUŽEL JSEM ZJISTILA, ŽE GRANULKY BYLY VYROBENY V POLSKU. OD OSTATNÍCH CHOVATELŮ JSEM ZJISTILA, ŽE REAKCE JE I U JINÝCH JORKŮ. PROSÍM ZKONTROLUJTE SI PYTEL, KDE BYLY GRANULKY VYROBENY. POZNÁTE TO NA VYÝROBNÍM KODU. POKUD JE TAM PL JSOU VYROBENY V POLSKU. DOPORUČUJI KOUPIT NOVÝ PYTEL S KODEM DE NEBO FR. MY JSME PO 8 LETECH GRANULKY ZMĚNILY NA RADU VETA I CHOVATELŮ. BOHUŽEL. NEBUDU UŽ RISKOVAT DALŠÍ ALERGICKOU REAKCI
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Royal Canin

Poslaťod Puk » Ned 15.07.2012 18:54

MisheliQ píše:. MY JSME PO 8 LETECH GRANULKY ZMĚNILY NA RADU VETA...


Na radu veta? Je ekonomický samovrah? Až sa mi nechce veriť, že osveta aj do ich radov vstúpila... :pac: Dúfajme, že sa im rozsvieti viacerým... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Uto 17.07.2012 7:23

MisheliQ ak by si citala temu skor tak som na toto chovatelov upozornil. Mam dalsie info ze POLIACI nakupuju nemecke konzervy pred zarukou a prerazitkuju ich. Nasledne ich exportuju so statnou dotaciou. Dosledne kontrolujte lepku na konzerve ci je na nej uvedeny dovozca a reg.cislo. Konzervy bez slovenskych lepiek su podozrive.
Ak kupujete v e-shopoch kazdu podozrivu sarsu suchej alebo mokrej stravy hlaste na http://www.svssr.sk
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod bela2001 » Str 18.07.2012 18:12

ahojte,takze som sa pozerala na kod vreca royal canin zo zoofastu a je tam pl,takze dalsi podvod a pisali mi,ze to len dovazaju a nie su vyrobene v polsku :joint:
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Str 18.07.2012 18:26

bela2001 klamstvo je nastrojom uspechu. Polsko je krajina kde niektori podvodnici rastu ako huby po dazdi.

RC zakladne diety sa vyrabaju v Polsku. Len vet. diety zostali vo FRA.
Na obrazku je vyznaceny kod ako zistit odkial produkt pochadza.
http://www.svssr.sk/potraviny/spotr_inf ... _prsia.asp
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod krista » Str 18.07.2012 19:55

a už by aj v chovákoch mali byť tie čo sú vyrábané v PL? pozrela som kódy na RC a tam (na základných dietach) je všade FR ...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Royal Canin

Poslaťod MisheliQ » Str 18.07.2012 20:20

Marco prepáč, nevšimla som si

bella panej, ktorá na to upozornila, bolo odpísané, že všetky RC výrobky bez ohľadu na krajinu výroby sa vyrábajú rovnako

a niektoré vrecia nie sú vraj ani presne označené, je na nich iba EU, čo s tým?? Ako zistiť, kde sa krmivo vyrobilo?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Royal Canin

Poslaťod bela2001 » Str 18.07.2012 20:45

aj ja som najprv nasla len napisane the EU,ale to je vo vete,musi hladat taky ked,nie manufactured...
je to tam PL,zo zaciatku som tu nemohla najst,ale teraz uz ano
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Royal Canin

Poslaťod Erika.Š. » Štv 19.07.2012 19:03

Ahojteee výskúšali ste už niekto royal canin educ???
***Pes je jediný tvor na svete, ktorý ťa má radšej ako sám seba.***
***Nech si ktokoľvek myslí, že si nula - pre tvojho psa si stred vesmíru.***
***Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.***

Obrázok
Erika.Š.
Junior
 
Príspevky: 260

Re: Royal Canin

Poslaťod Margita » Štv 19.07.2012 21:28

MisheliQ píše:bella panej, ktorá na to upozornila, bolo odpísané, že všetky RC výrobky bez ohľadu na krajinu výroby sa vyrábajú rovnako


no to je pravda,technologia vyroby je rovnaka,akurat ze pouzivaju miestne suroviny
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Royal Canin

Poslaťod bela2001 » Pia 20.07.2012 14:18

toto mi odpisali,ked som im ja napisala,ze ma oklamali ze sa nevyrabaju v polsku:

Krmivá Royal Canin prichádzajú k nám s Poľska aj so Francúzska ale väčšinou s Poľska.
Obidva výrobky sú kvalitné a máju záruku značky Royal Canin
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Pia 20.07.2012 15:15

Obidva výrobky sú kvalitné a máju záruku značky Royal Canin. Pod slovom kvalita u granilovanej stravy rozumiem nieco uplne ine. RC nepatri medzi krmiva, ktore pouziva kvalitne suroviny. Ina je otazka pouzitych dochudzovadiel a aromy.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod hriva » Pia 20.07.2012 17:55

Aj RC veterinary je na tom tak zle?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Sob 21.07.2012 9:33

hrivushka vet krmiva sa nedaju hodnotit z hladiska pouzitych surovin. Su urcene na specificky zdravotny problem.
V pripade hodnotenia by sa prepadli do podpremiovych krmiv. Ale to sa tyka vsetkych znaciek nielen RC.
Preto sa nedoporucuje touto radou dlhodobo krmit. Niekde najdes aj cas ako dlho sa nim moze krmit.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod hriva » Sob 21.07.2012 10:00

Tak ja kým som bola v nemocnici mi dost vyzrali fenu, nemala moc pohybu a len do nej dzgali jedlo. Teraz bola na RC obesity managment a chcela som prejsť na RC weight control, ona má stále sklon priberat. To sa vraj má dávať dozivotne alebo 6 mesiacov a potom sa poradiť s veterinarom ale no neviem, moc sa mi do toho nechce. Asi prejdem na ine light granule aj ked tieto royalky si jedine granule na chudnutie ktore jej chutia a nie je po nich ani hladna.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy