Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod jaajaa » Pia 30.03.2012 12:59

Bebis píše:
jaajaa píše:ahojte sme tu novy, kupili sme si fr. buldocka a chcem sa spytat na granulky pre neho. Teraz ma 7 tyzdnov a davame royal canin. Ale chcem sa spytat akymi krmite po 2 mesiaci tychto psikov. Dakujem za odpoved.

7 týždňov je dosť málo... môj vtedy ešte visel na sučkinom mlieku (nie je to síce FB, ale aj tak :ach: )

málo prečo málo veď tak sa normálne predávaju teraz má už 9 týždnou a veterinarka povedala že je zdravý a nádherný
jaajaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Anicka+Daisy » Štv 24.05.2012 16:07

Ahojte buldockovci :)
boli ste uz so svojim buldockom plavat?? potrebuje vas plavaciu vesticku alebo sa dokaze udrzat na hladine aj sam <?? :)
,,kto povedal že štastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka" :)
Anicka+Daisy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod wiwi25 » Pon 11.06.2012 14:27

Dobrý deň!
Rada by som sa spýtala na Vaše názory. Chystáme sa s priateľom kúpiť si franúczkeho buldoga do 1-izbového bytu. Sám bude minimálne kedže ja robím cez deň a drahý v noci. Rada by som sa teda spýtala či si myslite, že mu nebude "úzko" v malom byte (bude mať svoje tiché miestečko/pelech). Druhá ta podstatnejšia otázka, ako je to u tohoto plemena zo srsťou? Veľmi pĺzne, pomáha ak sa pravidelne vyčesáve, mali ste niekto alergický problém s jeho srsťou?
Chcem si zohnať čo najviac info. aby sme sa poctivo pripravili na nového člena a radšej to chcem 100x zvážiť než by mal byť psík s nami neštastní.Túto rasu sme si vybrali hlavne pre to, že sme už mali skúsenosť s anglickou buldočicou a to bol teda poklad flegamtický, a ako takmer všade čítam sú si veľmi podobné povahovo.

Ďakujem za všetky vaše postrehy :lol:
wiwi25
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Samantha » Pon 11.06.2012 15:03

Anicka+Daisy píše:Ahojte buldockovci :)
boli ste uz so svojim buldockom plavat?? potrebuje vas plavaciu vesticku alebo sa dokaze udrzat na hladine aj sam <?? :)

Naša pláva sama, ale dobrovolne ísť nechce, maximálne po brucho tak ani nechodí. Nútiť ju nebudem :smile: . Radšej sa "potápa". Strčí si nos alebo celú hlavu pod vodu a tak sa prechádza :heh:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
wiwi25: Keď niesme doma tak naša väčšinou prespí celý deň v jednej izbe a verím tomu, že keby nemala peliešok v každej tak sa z nej ani nepohne.
Pĺzne stále a chlpy sa dávajú dole ťažko, hlavne z oblečenie je to na dlho :ach: Kúpili sme aj kefy aj furminátor ale neni to nejaká veľká zmena. Aspoň pri tej našej. Pomáha to akurát čo sa týka odpadávania chlpov na podlahu alebo pri hladkaní ale akonáhle ju zoberiem na ruky tak som z nej aj tak celá chlpatá.
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Samantha » Str 20.06.2012 14:01

Nipsy, buldočka ktorú máme v dočasnej opatere :smile:
Obrázok
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Mary89 » Uto 10.07.2012 18:23

Ahojte,
Chela by som sa opýtať na jednu vec..moja malinká Zaruška si niekedy vyškrabáva srsť na tváričke, až má holé miesta na líci, potom jej to natieram a čistím a o pár dní alebo týždňov zase..neskúšali ste niekto lososový olej pridávať do jedla?našla som to na jednej stránke, že vraj to pomáha na kvalitu srsti.. :ua:
Mary89
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Mary89 » Uto 10.07.2012 18:31

wiwi25 píše:Dobrý deň!
Rada by som sa spýtala na Vaše názory. Chystáme sa s priateľom kúpiť si franúczkeho buldoga do 1-izbového bytu. Sám bude minimálne kedže ja robím cez deň a drahý v noci. Rada by som sa teda spýtala či si myslite, že mu nebude "úzko" v malom byte (bude mať svoje tiché miestečko/pelech). Druhá ta podstatnejšia otázka, ako je to u tohoto plemena zo srsťou? Veľmi pĺzne, pomáha ak sa pravidelne vyčesáve, mali ste niekto alergický problém s jeho srsťou?
Chcem si zohnať čo najviac info. aby sme sa poctivo pripravili na nového člena a radšej to chcem 100x zvážiť než by mal byť psík s nami neštastní.Túto rasu sme si vybrali hlavne pre to, že sme už mali skúsenosť s anglickou buldočicou a to bol teda poklad flegamtický, a ako takmer všade čítam sú si veľmi podobné povahovo.

Ďakujem za všetky vaše postrehy :lol:


Ahoj,
my máme našu malinkú Zaru tiež v 1-izbáku s priateľom a úplne v pohode :) FB sú ideálne do malého bytu, vela miesta nepotrebuje, pohrá sa aj sama s hračkami ked nie sme doma..plznu a dosť..ale zase teraz bola jar, leto, takdúfam že je to hlavne tým, uvidíme v zime :) a moje hlavné pozitívum kedže sme v podnájme: vobec nič nám nezničila, neroztrhala ani nedoškrabala :jop:
perfektný psík, milujem ju :hi:
Mary89
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Francúzsky buldoček - šteniatko na zimu

Poslaťod Patucko » Ned 15.07.2012 12:06

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať a zároveň poprosiť o názory na nasledujúci problém.
Plánujem si od známeho priniesť franc. buldočka. Ich fenka by mala mať šteniatka v polke augusta, takže niekedy v októbri by som mal mať jedno malé doma.

Problematická je ale jedna vec, bývam v RD a psíka plánujeme mať na dvore. Vyrobil som už aj zateplenú búdu, no stále mi vŕta v hlave, či je to rozumné, zobrať si také malé šteniatko v podstate na zimu. Bojím sa, že mu tá búda nebude v zime stačiť, predsa len bude mať 4-5 mesiacov, keď udrú decembrové mrazy. Nemáme ani garáž, kde by som ho mohol na zimu umiestniť. Nechcem ho mať pol roka vo vnútri, aby si nezvykol na život vnútri v dome, keďže podobné skúsenosti už mám.

Preto by som poprosil o radu, či tá zima nebude psíkovi vadiť, resp. či nebude vhodnejšie počkať na ďaľśí vrh šteniatok na budúci rok na jar.

Ďakujem.
Patucko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 15.07.2012 20:35

Francúzskeho buldočka na dvore? Robíš si srandu? :stuch: Však ti umrzne v zime! To nie je pes na von po celý rok! :nie:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod DiamonD » Ned 15.07.2012 21:46

Preboha to nerob...Radšej pouvažuj nad iným psíkom. Toto sú psíky dovnútra :pac: :pac:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Patucko » Pon 16.07.2012 23:06

Čudujem sa vašim odpovediam, keďže napr. moji susedia majú francúza celý jeho život vonku, je úplne zdravý, nemali s ním žiadne problémy. Moja teta takisto, psík vonku, búda vonku, či je leto alebo zima. Dokonca chov. stanica, ktorú chovajú a predávajú šteniatka s PP už dlhé roky (od nich aj psíka chcem) majú týchto hafanov vonku. Ten chovateľ mi len vravel, že ak sú poriadne mrazy, majú ich v garáži a psíkovia sa aj tak pýtajú von.
No ja ho každopádne v teplejších mesiacoch vo vnútri držať nebudem, keďže bude mať spravený priestranný trávnik. Išlo mi len o tie zimné mesiace a ako vidím, budem to musieť nejako doriešiť.

Mali sme roky rokúce labradora, ktorý bol vonku. Preto teraz, keď si chcem zadovážiť toto plemeno, som sa len chcel informovať ako znáša zimu. Trápiť ho nebudem, ale chcem ho veľmi. Takže budem asi uvažovať nad nejakým mini záhradným domčekom s kúrením :smile:
Patucko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod doloroso » Pia 20.07.2012 20:37

Obrázok
Izzie na vyslni v novom postroji
doloroso píše:Dobra skusenost s klinikou Jaggy Brno, odoperovali nam Izzie, praskla jej platnicka a ochrnula nam na zadne nozicky.. stalo sa jej to v nedelu vecer a v pondelok sme uz boli v brne, tyzden sme doma bez nej revali cele dni.. izzie uz opat chodi, sice trosku ako postisko, ale hlavne ze zije.. :) uz su to 4 mesiace, operacia stala +- 1100euro, tymto chceme podakovat p. dok. A.Tomekovi a T. Pausovej a vobec celej klinike jaggy brno.. Pozdravuje aj Izzie :ahoj:
THEO, beagle, 7 rokov
IZZIE, frenchie, 13 mesiacov
doloroso
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 199
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod DOminika31 » Str 25.07.2012 14:32

Ahojte, planujem si kupit steniatko fr buldoceka a chcela som sa spytat na to chrochtanie.... tieto zvuky vydavaju stale? 24 hodin denne? Alebo len ked sa zadychaju??
DOminika31
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod DOminika31 » Str 25.07.2012 18:31

Ahojte, potrebujem nejake rady... chcem si kupit psika do bytu a rozhodujem sa medzi 3 plemenami.... mops, fr buldocek a anglicky buldog... neviem si vybrat :/
DOminika31
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Samantha » Str 25.07.2012 18:47

Naša chrochtá stále...málokedy sa stane že ju nepočuť. Samozrejme nočné chrápanie je 10 krát horšie ako to chrochtanie :lol:
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI