Mraznička

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Mraznička

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pon 23.04.2012 15:19

...vieš, moderný byt si žiada moderný dizajn...môžem si za to sám, lakomil som sa na novinku a velebnú prednášku o tejto ponuke zamestnancom NAY...ono aj tá hlučnosť jej prevádzky už nieje to, čo za nova. Tak monotónny zvuk, ktorý spustí v noci, to už sa aj chĺpky ježia... :smile:
Už je hovädo vyterigané na druhe poschodie, chlladiar potvrdil bezchybnosť kompresorov, tak neriešim až do doby, pokým "neumrie". :smile:
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Mraznička

Poslaťod Minnie » Pon 23.04.2012 15:59

Asgrand Anteaus píše:Dnes už viem, že som zbytočne vyhodil osemsto euro do novej, pritom box na Barf kúpiš do 30eurčekov, nazhromaždíš tam dva metráky výrobkov, otvoríš ho raz za týždeň (odoberieš potrebné množstvo do chladničky s výparníkom).
Spotrebu maju do 115kWh/rok a dá sa pokojne umiestniť aj mimo domova, mimo tvojho elektromeru...


??? box na barf? predpokladam dobre, ze myslis truhlicovy mraziak? 30 euro za mraziak? to sa mi nejak nepozdava :nwm:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Mraznička

Poslaťod majjuna25 » Uto 03.07.2012 21:19

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Naši mi dnes dovliekli svoj starší , údajne ale zaručene funkčný vyradený mrazák. Zapla som ho, prešli dve hodiny a tá vec ani len nechladí. To je normalne? to sa musí nejako dlhšie štartovať? Myslela som, že po hodine zacítim aspoň chlad :ua: Pred chvíľou mi z Majpetu doviezli mäso, niečo málo som ešte narvala do pidi mrazáčku, ktorý máme a niečo som zabalila do novín a hodila aspoň do chladničky :ua: Rozchodí sa ešte ten mrazák alebo je to zabité? alebo čo robím zle? čudlík na ňom svieti, malo by to mraziť... :nwm:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod pigie » Str 04.07.2012 5:08

V prvom rade, tieto veci musia po prenose 24 hodin stat a az potom ich zapinat...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mraznička

Poslaťod katkariinka » Str 04.07.2012 7:10

ano, my sme tak podobne asi odpalili staru chladnicku od nasich. Doviezli sme, zapli sme a nic. Takze potom nam tam uz len stala, kym ju neodviezli na vymenu za novu :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Mraznička

Poslaťod majjuna25 » Str 04.07.2012 8:27

:oo: hups :plac: no to je veselé. SOm v práci , po práci mi ide vlak, odchádzam na pár dní fuč, doma nikto... mrazák ide a v ňom sliepka odpočíva v pokoji.
Zvyšok mäsa som vzala do pidi mrazáku v práci, len slepicu by som doň nenarvala, tak ostala doma... ach :rozlucka:

Tak nič, aspoň budem maŤ dôvod kúpiť novú, keď našetrím :ua:

Díky za rady :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod wer » Str 04.07.2012 8:31

Offtopic: potom ju radsej ani neotvaraj... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mraznička

Poslaťod majjuna25 » Str 04.07.2012 8:42

Offtopic: :haha: aby som volala rýchlo susedom...ak ucítia mŕtvolný pach, netreba volať políciu, to len moja sliepočka :rip: A to mám mrazák v izbe a pootvorený vetrák :prd: Bude lepšie cítiť. Tuším po práci pôjdem zachraňovať situáciu a odcestujem až zajtra :hmm:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod lucik » Str 04.07.2012 10:01

Offtopic: nebój, po pár dňoch odíde tá sliepka sama :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Mraznička

Poslaťod calwen » Str 04.07.2012 10:12

Haha treba sem zavolat Ulfi :angel:
Ona mala vo vypnutom mrazaku zajacie kozky ci co to...ani neviem ako to dopadlo :prd:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod Mackie » Str 04.07.2012 11:00

mne takto zlyhala chladnicka s vyparnikom (bez dvierok).. boli to "len" 2 tyzdne.. zazitok na cely zivot

inac tych 24 hodin ma prekvapilo, nestaci hodinka-dve na vyrovnanie teplot? aspon tak som to vzdy riesila napr. s pc, radiom, a podobne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mraznička

Poslaťod miusiatko » Str 04.07.2012 11:07

ja keď som dovliekla novú, tak tuším 12 hodín som ju musela nechať odstáť.
Určite sa nesmie zapnúť hneď
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod pigie » Str 04.07.2012 11:21

12h by malo stacit - nie je to kvoli vyrovnaniu teplot, ale kvoli tej chladiacej tekutine ci comu... Neviem presne
Kazdy vyrobca zrejme uvadza inak, ale:
Potom, čo chladničku obdržíte, vyčkajte min. po dobu 8 hodín, než ju pripojíte k sieťovému napájaniu. Umožníte tak, aby sa chladiace plyny, ktoré sa pri preprave mohli rozvíriť, usadili.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mraznička

Poslaťod majjuna25 » Štv 12.07.2012 10:00

Ešte raz díky všetkým za rady :poklona: Sliepku som zachránila, bežala som z práce domov... Keď som prišla, mrazák mierne chladil :lol: Pre istotu som ho ale vypla, lebo slepica sa už i tak dosť roztopila a bohvie, kedy (a či vobec) by mrazák začal fakt mraziť. Dnes sa bude mrazák sťahovať do inej miestnosti, nechám ho deň oddychovaŤ a potom uvidím, či bude mraziť...

Každopádne si však časom kúpim nový... tento už ani to tesnenie nemá ktovieaké... :ach:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod majjuna25 » Štv 03.01.2013 19:37

Tak a mám objednaný mrazák :jupi: po dlhom zvažovaní, či kúpiť alebo nekúpiť (dúfam, že sa v tomto roku budem sťahovať) som sa nakoniec rozhodla , že hej. Najviac sa mi pozdával tento: http://www.nay.sk/beko-fse-1073/d-298569-c-2004/

čo myslíte? oproti iným mrazákom v tejto cenovej relácii mi prišiel ako dosť dobrý. Dokonca energetická trieda A++, spotreba 0,397 kWh, objem 90l :jop: (zniesla by som aj viac...ale to už je iná cena a keď sa budem sťahovať, neviem, či mrazák pôjde so mnou)
Na stránkach je uvedené, že hlučnosť je 36dB. To ma potešilo, mrazák bude bývať v miestnosti, kde spím - hlučnosť som pozerala v prvom rade :lol: V obchode som si ale nechala ukázať mrazák i v katalógu a tam bolo 39dB. Upozornila som predavača na chybu na stránkach, ten nad tým mávol rukou, že "viete, to robia ľudia" ( :otaznik: ). vravím, ešteže som ho nekupovala cez eshop...chudáci tí, čo ho kúpia a spoliehajú sa na info na stránkach... a on nato, že tma majú kopu chýb a že ľudia môžu byť ešte radi, ak ide len hlučnosť. Vraj podstatne menej by ich potešilo, ak by sa tešili, že mrazák má funkciu NoFrost a reálne by tam nebola...a smial sa. Vravím, nuž tak by vám ho vrátili...... pozrel na mňa dosť hnusne. "skvelý" prístup, fakt....... :ach:
Ale neva, chcela som síce čo najtichší mrazák a tých 36dB ma veľmi potešilo, ale za takúto cenu by som veľa chcela :lol: Hlavné je, že konečne budem maŤ kde skladovať mäsko pre psíčka :jupi:

Pre zaujímavosť: mrazák má za rok spotrebu 146kW. Tušíte, koľko je to približne v prepočte na peniažky :lol: ? nemám predstavu... :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava