Majiteľ psa v PP

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

meno majitela v PP

Poslaťod aylin » Pon 02.07.2012 15:52

Chcem sa spýtať či ste uvedení na PP na zadnej strane aj vtedy ak ste 1 majitelmi? Robí sa to na SKJ či ako to je? :nwm:
aylin
Snoopy
 
Príspevky: 129
Bydlisko: DS

Re: meno majitela v PP

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.07.2012 16:21

To si zapisuje chovateľ alebo majiteľ sám. Malo by tam byť napísané meno tak či tak.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: meno majitela v PP

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 02.07.2012 18:22

mne to tam dala zapísať ešte chovateľka, ale je tam napísané, že to vyplní buď chovateľ, alebo majiteľ, tak si to vypíš :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Majiteľ psa v PP

Poslaťod Anavi » Uto 03.07.2012 12:15

Ahojte ,
túto tému som tu nenašla ak je tak ako vždy zamknite. :fizel: .Ale k veci .Mám PP psa , som neplnoletá .Psa si na seba budem môcťnapísať až keď budem mať 18 alebo 15 ?Alebo ako? Díky :smile:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod Lindchen » Uto 03.07.2012 12:16

Mám pocit, že vlastnícke práva nie sú závislé od veku.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod Anavi » Str 04.07.2012 9:36

Ja tiež neviem dobré by bolokeby sa vyjadrí skúsený chovateľ :ua:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod Sabča » Str 04.07.2012 11:30

Momentalne mam 17, ked som si psa kupovala, mala som cerstvych 15 a v pohode som v PP vedena ako jeho majitelka - takze nie, nemusis byt na to plnoleta :smile:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod Liola » Štv 05.07.2012 12:26

So samotným vlastníctvom psa neplnoletou osobou právny problém nie je, na PP ako vlastník môže byť uvedené aj dieťa.
So spôsobilosťou vstupovať s týmto majetkom do vzťahov to už také jednoduché nie je, či už ide priamo o obmedzenia kynologické alebo všeobecné súvisiace s právnym poriadkom. Napr. v FCI je chovateľská spôsobilosť od 18 roku, skôr nie je možné zaregistrovať na vlastné meno CHS a teda sa stať chovateľom. Problémy môžu nastať aj pri uchovnení jedinca, niektoré kluby vyžadujú,aby neplnoletý vlastník bol zastúpený zákonným zástupcom. Vstupovať do zmluvných vzťahov, trebárs v súvislosti s využitím plemenníka v majetku dieťaťa, má tiež svoje špecifiká, využiť suku v chove je možné len na cudziu CHS, rovnako je to už v otázke kúpno-predajnej zmluvy na šteňa, ďalej v prípadoch, keď vlastník psa ručí za záväzky (prihlášky na výstavu a pod.).
Pokiaľ sa ráta s výstavnou a chovnou kariérou jedinca v období pred 18-tym rokom majiteľa, osobne by som volila vlastníctvo plnoletej osoby (napr.rodiča) a po dosiahnutí plnoletosti dieťaťa by som vlastníctvo psa previedla. Ak žiadna veľká administratíva nehrozí, pes je len spoločník, prípadne sa sporadicky obajví v kruhu či v nejakom športe, tak je to asi jedno :lol: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod Anavi » Pia 06.07.2012 14:42

Myslím že to vydržím ešte 5 rokov .Aj tak je moja a ja ju najviac lúbim a to čo je v PP nie je prvoradé len som bola zvedavá
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod Kaya » Uto 21.08.2012 8:52

Ja mám psa od 12tich, aj v klube som od 12tich a nikdy som nemala problém (výstavy, uchovnenie), len keď chceš chovateľskú stanicu tak môžeš mať registrovanú až od 18tich - kamoška tak dala chovku napísať na maminu a potom keď mala 18 ju mamina darovacou listinou predala kamarátke, čiže ani to problém nie je :)
Obrázok
"Hlúpy pes opakuje stále rovnaké hlúposti, múdry pes vymýšľa neustále nové a nové...
...preto je retriever považovaný za jedno z najinteligentnejších plemien :)"
Kaya
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 117
Bydlisko: Skalica

Zmena priezviska a doklady psa

Poslaťod Lenicca » Pon 03.06.2013 15:22

Ahojte, máte niekto skúsenosti so zmenou priezviska? O chvílku sa vydávam, a neviem či treba poslať zmenu na SKJ a čo s rodokmeňom psa? Mám tam uvedené svoje rodné priezvisko. Prosím poradte ako správne riešiť tieto veci.
Lenicca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Zmena priezviska a doklady psa

Poslaťod katkariinka » Pon 03.06.2013 16:42

neriesila som. Iba klubu som to oznamila. na vystavy ani nikde inde to nevadi.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod kajík » Sob 26.04.2014 14:50

Keď sme kupovali nášho psíka s PP, chovateľka mi ešte nevrhla či nechcem byť majiteľom ja a to som v tom čase mala 14.
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod straka17 » Pon 29.12.2014 16:16

Ako je to s dopísaním nového majiteľa v PP? Treba zaslať na SKJ alebo...? :nwm:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod deny » Pon 16.03.2015 21:02

Bolo mi povedané, že treba rodokmeň podpísať majiteľom (prišli mi poštou), a vie mi niekto povedať, že kde je to miesto, kde má byť podpis? :ach: :angel:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Ďalší

Späť na Chovateľstvo