GAIN

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

GAIN

Poslaťod Lecaci » Štv 01.03.2012 12:14

Máte někdo zkušenosti s tímto krmivem?
Lecaci
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: GAIN

Poslaťod Levriero » Uto 12.06.2012 15:00

My sme prave kupili Greyhound 20 pre nasho greya...skoda, ze sa tu nikde neda zohnat Puppy and Sapling
Granulky chutia aj nasim talianom ( oni ale dostavaju lepsie granule )
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: GAIN

Poslaťod Františka » Štv 14.06.2012 9:00

Dobrý den,sice nejsem odbornice na krmivo ale pan Chaloupka,několika násobný vítěz Velké Pardubické krmi své koně pouze RED MILLSEM,taktéž všichni chrti,které jsem viděla na Praskačce, jejich trnéři je krmi rovněž stejnou značkou.:
http://www.cgdf.cz/cs/krmivo-pro-chrty-red-mills-1.html
Františka
BANNED
 
Príspevky: 24

Re: GAIN

Poslaťod Levriero » Štv 14.06.2012 10:57

Na Greyhound Data na Red mills moc dobre ohlasy zrovna nie su...chovatel nasej greyky krmi Gainom a my chceme ist tiez touto cestou...akurat ho musime objednavat z Anglicka, tu sa neda zohnat...
Teraz sme nemali cas zohnat Gain Puppy and Sapling tak sme objednali Red mills tak uvidime ako bude chutit...
A talianom sme davali Orijen ale uz mi nechuti tak prechadzame na Artemis...
Nasi psy maju granule len ako doplnok, zeru hlavne surove maso tomu sa nevyrovnaju ziadne granule
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: GAIN

Poslaťod Marco Varhol » Štv 14.06.2012 19:18

K tejto teme velmi strucne. V prvom rade je to genetika (hormony) a potom vyziva. Ziadne extrudovane krmivo nie je mozne presne napasovat na jedinca. Urcity cas som potom patral co vlastne sa v UK krmi. Nakoniec som pochopil, ze rozhoduje hlavne cena (0 VAT).
Z pohladu vyzivy su potrebne kvalitne kuracie, kralicie a kozie bielkoviny doplnene o uhlohydraty ako je ovos, jacmen, ryza.
Nekvalitna strava mu sposobuje naduvanie.
Casto sa podava citrusove ovocie a olivy. Krmna davka musi obsahovat kvalitne prirodne tuky pre jeho srdcovocievnu sustavu (kardiovaskularny system).
Krmivo nesmie obsahovat kukuricu, soju a hovadzie maso. Ziadny podradny hydinovy tuk!
No a teraz napiste, ktora extrudovana strava toto obsahuje.

Red mills hmm ked som to prvy krat videl neveril som vlastnym ociam, ze vyrobca znamy kvalitnymi krmivami pre kone zacal predavat aj specialne krmiva pre Greyhound. To zlozenie hmm to nemozem inac nazvat ako velka :kak:
No mozno zmenili recepturu tak sa dopredu ospravedlnujem. :smile:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: GAIN

Poslaťod vietorina » Štv 14.06.2012 19:26

Mozes sem, prosim, hodit zlozenie tohto krmiva? Aj toho zazracneho Red Mills?
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: GAIN

Poslaťod Levriero » Pia 15.06.2012 10:52

Jedalnicek dostihoveho greya vyzera priblizne takto:
ranajky- gain cereals ( prazena kukurica) alebo vitabix alebo nieco pribuzne s mliekom ( ti co to znesu) alebo vodou plus med
vecera - mlete hovadzie maso plus granule plus priloha ( ryza alebo hnedy chlieb)
popritom sardinky, tuniak, kuracie krky, vajcia, zelenina, vitaminove doplnky, kalcium, ryby olej...
Kazdy ma to svoje cim krmi

Ja viem, ze tie granule nemaju najlepsie zlozenie, a tu su navyse strasne predrazene dve 15kg vrecia z UK s dovozom vyjdu rovnako aku jedno vrece tu

A tu je zlozenie:
GAIN PUPPY AND SAPLING
Chicken Meal, brewers rice, whole grain ground corn (maize), chicken fat (preserved with mixed tocopherols and vitamin E), corn gluten meal, beet pulp, dried skim milk, fish meal, natural chicken flavour, egg product, canola oil, dried chicory root (FOS), milk mineral complex (TruCal), flaxseed, dried brewers yeast, dicalcium phosphate, potassium chloride, salt, choline chloride, glucosamine hydrochloride, vitamin E supplement, yucca schidigera, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulphate, zinc sulphate, copper sulphate, potassium iodide, thiamine mononitrate, manganese proteinate, manganous oxide, chondrotin sulphate, ascorbic acid, vitamin A supplement, L-Carnitine, biotin, calcium pantothenate, manganese sulphate, sodium selenite, pyroxidine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, menadione sodium bisulfite complex (source of vitamin K activity), riboflavin, vitamin D supplement, folic acid.

GAIN RECORD BRAKER
Chicken, Chicken Meal, brewers rice, whole grain ground corn (maize), chicken fat (preserved with mixed tocopherols and vitamin E), corn gluten meal, beet pulp, fish meal, natural chicken flavour, egg product, canola oil, rice flour, dried chicory root (FOS), flaxseed, dried brewers yeast, dicalcium phosphate, potassium chloride, salt, milk mineral complex (TruCal), choline chloride, glucosamine hydrochloride, vitamin E supplement, yucca schidigera, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulphate, zinc sulphate, copper sulphate, potassium iodide, thiamine mononitrate, manganese proteinate, manganous oxide, chondrotin sulphate, ascorbic acid, vitamin A supplement, L-Carnitine, biotin, calcium pantothenate, manganese sulphate, sodium selenite, pyroxidine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, menadione sodium bisulfite complex (source of vitamin K activity), riboflavin, vitamin D supplement, folic acid.

potom je este Greyhound 20 a 28, zlozenie tam neuvadzaju ale je to pribuzne prvym dvom, my budeme krmit tym Record brakerom ale zatial je stena
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: GAIN

Poslaťod Levriero » Pia 15.06.2012 11:09

A tu je zlozenie Red Mills
Xcel:
Meat And Animal Derivatives (minimum 35% Meat), Cereals, Oils And Fats, Fish And Fish Derivatives, Derivatives Of Vegetable Origin, Minerals, Yeast Extract, Chicory Extract.

Racer :
Cereals, Meat And Animal Derivatives, Fish And Fish Derivatives, Oils And Fats, Derivatives Of Vegetble Origin, Vegetable Protein Extracts, Minerals, Chicory Extract, Yeast Extract.

Tracker:
Cereals, Meat and Animal Derivatives, Oils and Fats, Fish and Fish Derivatives, Derivatives of Vegetable Origin, Vegetable Protein Extracts, Minerals, Chicory Extract, Yeast Extract.

Countryman:
Cereals, Meat And Animal Derivatives, Fish And Fish Derivatives, Oils And Fats, Derivatives Of Vegetable Origin, Vegetable Protein Extracts, Minerals
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: GAIN

Poslaťod vietorina » Pia 15.06.2012 12:10

Dakujem! Ale preco potom krmis tymto, ked to nie je kvalitne, ani ty to za kvalitne nepovazujes a este k tomu je to drahe?

Boze, ved ten Red Mills je na urovni friskies... :oo:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: GAIN

Poslaťod Levriero » Pia 15.06.2012 18:11

No drahe to neni, my to ideme objednat z Anglicka...a pozerala som vsetko mozne ale neviem co ine ako Gain Record Breaker, na toto som nasla celkom pozitivne ohlasy....aj na Australian Formula ale v tom je kreatin a to jej zrovna nechcem davat...
Inak Red Mills a Gain 20 a 28 je konzervovany BHA/BHT takze to je dalsie minus...pisala som do Gain Feeds ci sa BHA/BHT nachadza aj v Record Breakeri lebo som to nikde nenasla tak uvidime co odpisu...
Talianom davame Orijen ale to je privela proteinov pre greya
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: GAIN

Poslaťod Char+Alyosha » Ned 17.06.2012 20:07

Jedna z možností zakúpenia krmiva Gain na Slovensku, neviem, či však stále aktuálna...

http://www.dostihychrtov.sk/index.php?item=17a2

http://www.dostihychrtov.sk/index.php?item=17a1

Ja som si ho tiež kúpila pre svojich barzojov svojho času, aj cerálie, ale neviem si teraz spomenúť cez koho...

Inak greyka Majsterka Európy 2011 zo Slovenska (pôvodom z Maďarska) je kŕmená Red Millsom...
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: GAIN

Poslaťod Levriero » Pon 18.06.2012 16:15

Oni ho uz nepredavaju, my sme kupili posledne vrece Greyhound 20 a Popped cereals od jedneho pana co ma v Moste pri Bratislave obchod pre kone...ale uz to nebude mavat, vobec sa to neoplatilo, este sa daju zohnat v obchode co ma chovna stanica Mraja ale aj tak sa to najviac oplati objednat z Anglicka...
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: GAIN

Poslaťod Char+Alyosha » Uto 19.06.2012 9:26

Áno, mala som to cez chovateľku mojich barzojov cez Mraju :-DDDDDDDDDDDD a oplatilo sa mi to cez ňu...
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: GAIN

Poslaťod Františka » Str 20.06.2012 16:37

Další,nádherní italáci na krmivu Red Mills začínají testovat v Praze.


http://www.cgdf.cz/cs/preview-zkousek-a ... motol.html
Františka
BANNED
 
Príspevky: 24

Re: GAIN

Poslaťod Char+Alyosha » Štv 21.06.2012 9:31

Offtopic: A to sa fakt behá za tým červeným čudom? :-) Moji by sa na to úplne vykašľali :-D
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Ďalší

Späť na Granule a konzervy