Útulok Martin

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

MT útulok-pravda čo sa hovorí???

Poslaťod Jumuka » Štv 20.10.2011 17:15

O Martinskom útulku sa hovorí len vzlom ako som si tak čítala.
Ten pán Hatara je moja rodina idem sa s ním v pondelok stretnúť pokecať o utulku a tak a budem mať aj komplet prehliadku jupííí :foto:

Prečo nemate radi MT utulok?
V čom je zly?
A pan Hatara je ochotny odpoved na všetky moje otazky takže ak mate dake mozem sa ho to spytat :lol:
Jumuka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: MT útulok-pravda čo sa hovorí???

Poslaťod Renata » Štv 20.10.2011 17:33

sranda, aka nahoda..akurat dnes som citala prehlasenie spolupracovnikov p. Hataru o tom, aky je on dobry a aky je Martinsky utulok uzasny..velmi pekne citanie, priam ideal, neviem ci by som tam nemala dat svoje psiska, lebo podla toho prehlasenia, im tam bude lepsie ako u mna.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: MT útulok-pravda čo sa hovorí???

Poslaťod Jumuka » Štv 20.10.2011 17:36

Sranda :D No ja pojdem na tu obhliadku utulku tak uvidim.
Máš nejaku otazku alebo tak? Lebo typujem že nikomu inemu asi nebude reagovať alebo sa chcieť stretnuť ako so mnou :pac:
Jumuka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Útulok Martin

Poslaťod ivi » Pon 14.11.2011 20:55

ivi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Martin

Re: Útulok Martin

Poslaťod Domca » Uto 29.11.2011 10:40

MzM píše:Vážení diskutujúci,

nedá mi neodpovedať na niektoré príspevky v tomto fóre. Takže pekne po poriadku:


2) ZODPOVEDNÝ CHOV PSOV: Ak máte seriózny záujem o chov psa, Vlado Hatara vám ho rád zverí, ale predtým si vás dobre preverí, či ste na chov zrelí a pripravení, časom aj finančne. Na dverách útulku je schránka, kde si môžete prevziať a vyplniť žiadosť o prevzatie psa. Vždy má podmienku, že pes nesmie byť chovaný von. Je nespočetné množstvo dedinčanov a iných individuí, ktorých Vlado Hatara poslal kade ľahšie, lebo hľadali psa na stráženie, na reťaz. Ďalšou kapitolou sú naivní nadšenci, ktorých prejde chov psov po mesiaci, keď zistia, že to nie je len o zábave, ale predovšetkým o každodennej povinnosti, čase a zodpovednosti. Predpokladám, že prevažná väčšina z vás tu na fóre má psa a chodí buď do školy alebo do práce - a otázka znie: máte všetci zabezpečenú starostlivosť o psa v čase, keď ste napr. 8 hodín preč z domu, t.j. aspoň jednu vychádzku? Mysleli ste na psychický život svojho psa, ktorý je 5 dní v týždni drvivú väčšinu dňa sám, aby ste mu potom venovali večer pár minút? Sám som od Vlada Hataru žiadal psa z útulku, ale radšej mi odporučil psa nechovať, že to nebudem zvládať ako zamestnaný človek. Takže ani ja som jeho sitom neprešiel... ale psa som si zaobstaral z chovnej stanice. Chápem argument Vlada Hataru, že každý umiestnený pes z útulku berie na "trhu" miesto psom od rôznych rozmnožovateľov a chovateľov (inzeráty, chovné stanice a podobne) - a skúste si predstaviť, čo spraví chovateľ keď mu neveľmi vyjde biznis a šteniat sa nevie zbaviť... Nechcených psov je oveľa viac ako je dopyt, tak ako je veľa psov ponúkaných nezodpovednými rozmnožovateľmi.

3) UTRÁCANIE verzus eSHOP: Rozdávanie cez internet neznámym ľuďom je nešťastné riešenie a je zhruba 50% šanca, že sa pes dostane k niekomu, kto na chov nebude stačiť alebo je vyťažený a drží psa doma dlhé hodiny, či uviaže na reťaz. Pes nie je položka v internetovom obchode s popisom, podľa ktorého si ho záujemcovia vyberajú!!! Vyberať psa podľa vzhľadu je hlúposť - asi taká blbosť ako odhadovať podľa vzhľadu jeho povahu. Veľa ľudí stroskotá na tom, že ich pes nevyhovuje ich chybnému mentálnemu antropomorfizovanému obrazu o danom psovi... Je prirodzené, že nechcených psov v útulku je veľa a mesto si nemôže dovoliť chov desiatok až stoviek psov, preto musia byť mnohí utratení. Za tento stav však treba viniť iných, ako Vlada Hataru. Útulky nie sú výstavné skrine, kde sa chodí ako do zoologickej záhrady, útulky sú hanbou nezodpovednej ľudskej spoločnosti, ktorá psa pred tisíckami rokov domestifikovala a v súčasnosti sa ho v prípade "nadbytku" jednoducho zbaví (česť výnimkám - zodpovedným chovateľom

Ak chcete diskutovať, skúste to prosím robiť uvážlivo a bez predsudkov.

Martin z Martina


Moji psi byvaju sami doma cca 6-7 hodin, kym som ja v skole a mama v robote....A preziju to v pohode, vacsinu casu prespia (podotykam ze su to uz starsie psy, 7 a 9 rokov...) a aj ich psychicka pohoda je uuplne OK.Tesia sa ked prideme domov, ideme na vychadzku, pohrame sa...nemyslim ze je to iba o ,,par minutach,, Vy ste sitom Hataru nepresli pretoze ste zamestnany clovek, tym padom by ste na psa cas nemali...ale zadovazili ste si ho...tak z akych dovodov tu podtrhujete to, aby si clovek zamestnany psa nebral??? (z coho samozrejme vyplyva ze ten pes bude travit cast dna sam...) A presne ako to tu uz niekto pisal....Spravny chovatel stenata ktore sa mu neumiestnia bud daruje, alebo si ich necha....to co ste opisali Vy je typicka vizitka mnozitela... :nie:

Ohladom propagacie...toto moze napisat len clovek, co o tom vie velke... :kak: .....Vybrat si psa podla vyzoru, nezahrna len vzhlad ale aj velkost....myslite si ze clovek ktory hlada psa do bytu si vezem NO, len preto ze ma super povahu?...to tazko. A nevidim nic zle na tom, ked sa niekomu psik zapaci a rozhodne sa ho adoptovat...samozrejme ze predtym sa poradi a porozprava s tym ktorym clovekom a povahe psika, ci sa k nemu bude hodit....Ja robim uz vyse 2 rokov aktivne docasne opatery pre psov z utulkov, KS...atd....(och samozrejme ze nie som taky fundovany odbornik ako sam pan velky Hatara, ktory nema na SK obdoby... :jazyk: )a VZDY si kazdy pes nasiel domov a podotykam ze naozaj vynikajuci! Kazdy mail alebo telefonat sa mi zacina typom ,,nasli sme psika/fenku na internete a velmi sa nam zapacila, chceli by sme o nej vediet viac....,, tym padom prebehne rozhovor o zivotnom style cloveka a podmienkach pre psa....ak su podmienky nevyhovujuce, psa nedam a to sa mu moze pacit akokolvek. Takmer kazdy utulok alebo KS propaguje psov na internete a uz len vdaka take veci ako je Facebook sa ich umiestnili stovky...( a nie nebojte sa psy sa maju skvele, nalezcovia, utulky alebo docaskari si ich praidelne kontroluju) velakarat sa stava ze niekto uvidi na ulici psa, no nema mu ako pomoct nevie kam zavolat...hodi to na net a vzdy sa niekto najde kto je ochotny psikovi pomoct...vidite, aj takto funguje ta podla Vasich slov ,,hlupa propagacia,,...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: MT útulok-pravda čo sa hovorí???

Poslaťod casira » Pia 09.12.2011 21:51

Jumuka píše:O Martinskom útulku sa hovorí len vzlom ako som si tak čítala.
Ten pán Hatara je moja rodina idem sa s ním v pondelok stretnúť pokecať o utulku a tak a budem mať aj komplet prehliadku jupííí :foto:

Prečo nemate radi MT utulok?
V čom je zly?
A pan Hatara je ochotny odpoved na všetky moje otazky takže ak mate dake mozem sa ho to spytat :lol:

.....a viac sa neozvala. :ua:

Je nespočetné množstvo dedinčanov a iných individuí

Čiže ked som z dediny /čo aj som/tak som indivídum?A nemožem mat psa?Ten čo to písal mi pripadá,ako keby delil ludí len na zlých /dedinčanov/ a dobrých /z mesta/ :pac: Akým právom hádže všetkých do jedného vreca?To akože v mestách sa žiadne indivíduá nevyskytujú? :pac:

nesmie byť chovaný von.
:pac:
To je tiež pekne praštené.
Som z dediny,chodím do práce a chovám 2 psov vonku /s prístupom dnu/.Psy majú velkú voliéru,velkú záhradu.Každý den viackrát venčenie mimo vlastnej záhrady.To ten pán nevie pochopit,že aj takéto psy /chované aj vonku/sú milované,je o ne postarané aj ked ludia chodia do práce.
Samozrejme,ludia sú všeliakí,ale netreba hádzat všetkých do jednej kopy.
:joint:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Útulok Martin

Poslaťod Ivca88 » Pia 18.05.2012 11:35

Je to škaredá pravda ... 365 dni do roku maju karanténu !!!
Je to hrozné .. kde si predtavim ... ze su schopny hned utratit psika ..ako keby škrtli zápalkou :plac:

Náklady za ockovanie ..dan za psa .. očipovanie a tak ...su dost vysoke ....ale ked so vydela ten utulok ..tak do 1 tyzdna som radsej vsetko vybaavila a zaplatila .... ze ak by mi niekedy utiekol moj psik ...aby neskoncil tam :ua: :ua:
Ivca88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Útulok Martin

Poslaťod ivi » Sob 26.05.2012 20:46

http://www.youtube.com/watch?v=N2QXBVGSBtg

maly kocurik so zapalenymi ockami, mal po sebe vela kliestov, nevidel, motalo ho, ale bol velmi obtieracny a tulivy.. zavolal som spravcu MT utulku - hataru.. kocurika chytil, hodil do auta do priestorov noh a so slovami, ze ho asi veterinarka uspi, odisiel..

zbytocne..

moja chybal

keby som bol vedel, zaniesiem ho k veterinarke sam, hoci som bol 5km peso od mesta..

pisem z priatelkynho nicku..
ivi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Martin

Re: Útulok Martin

Poslaťod Veronika.Chuck » Uto 19.06.2012 19:18

Ivi:

citala som aj komentare pod video pisala tam pravdepodobne priamo veterinarka. Ale myslim si ze kebyze velmi chce tak to maciatko by sa dalo zachranit, kebyze sa aspon o to pokusi len to by sa o neho musela najprv postarat ale ona to vyriesila velmi jednoducho :hmm:
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: Útulok Martin

Poslaťod Ivca88 » Str 26.09.2012 12:19

tak toto je sila !! ... ze s tym ludia nieco nerobia .... a urcite je to martin !!

http://www.facebook.com/photo.php?v=3254693941232
Ivca88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Útulok Martin

Poslaťod Domca » Str 26.09.2012 12:45

Samozrejme ze to je Martin..... :hmm: A nik s tym nic nerobi...Lebo vsak tym hore to takto vyhovuje.... :au:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov


Re: Útulok Martin

Poslaťod vierča » Sob 24.11.2012 22:26

Podpísali ste už petíciu za odvolanie správcu martinského útulku - koniec utrpeniu v Martinskom útulku ?
vierča
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Útulok Martin

Poslaťod eowyn » Pon 03.12.2012 21:37

:yes: samozrejme...
eowyn
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Útulok Martin

Poslaťod mirmillka » Ned 03.02.2013 22:34

Tak p.Hatara je pekný.....radšej sa nejdem vyjadrovať,utráca psov ako na bežiacom páse! :au: Nedá im šancu ani len týždeň,aby si ich mohol niekto zobrať,alebo ak si to daný človek uvedomí,že mu psík naozaj chýba a vezme si ho naspať domov.
Božie mlyny melú pomaly,ale isto!!! :smile:
mirmillka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky