cúvanie na povel

Konkrétne triky a ich nácvik

cúvanie na povel

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 17:21

koho miláčik ovláda cúvanie??? :no:
ako ste sa k tomu dopracovali??lebo nám to nejak nejde :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 17:53

Moja Biggy to vie, prečo?
Naposledy upravil Rika dňa Štv 16.08.2007 19:53, celkovo upravené 1
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 20:09

a mohla by si mi poradiť ako ho to naučiť..pls.lebo podla toho čo som čítala v knihe či kde to bolo to vôbec nejde...podla tej metódy si vždy len akurát tak sadne :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 20:11

A aká to bola metóda??
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 20:13

no že dáš si ho vedla nohy a potom povieš cúvaj dáš mu pred papulku pamlsok a budeš ho "tlačiť dozadu" a tak.. :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 20:26

No ja som ju to učila tak, že som si ju dala medzi nohy, pamlsok v zatvorenej dlani na hruď a cúvala som, ona sa na to stále kukala a tým pádom cúvala... no a potom, keď to vedela, sme to precvičovali pri nohe a predomňou.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 20:30

Rika píše:No ja som ju to učila tak, že som si ju dala medzi nohy, pamlsok v zatvorenej dlani na hruď a cúvala som, ona sa na to stále kukala a tým pádom cúvala... no a potom, keď to vedela, sme to precvičovali pri nohe a predomňou.

no aj také niečo som skúšala ale on si vždy sadol..a keď som sa vzdialila otočil sa a pribehol :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 20:33

A skúšala si ho to učiť v tesnom priestore?... napr. medzi dverami, medzi stenami, medzi plotmi,... tam kde je to pri sebe tak blízko, že sa nemá ako otočiť a to ho prinúti cúvať?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 20:34

Lenka.Buddy píše:
Rika píše:No ja som ju to učila tak, že som si ju dala medzi nohy, pamlsok v zatvorenej dlani na hruď a cúvala som, ona sa na to stále kukala a tým pádom cúvala... no a potom, keď to vedela, sme to precvičovali pri nohe a predomňou.

no aj také niečo som skúšala ale on si vždy sadol..a keď som sa vzdialila otočil sa a pribehol :ua:


Nedovol mu sadnúť si, skús mu pridŕžať brucho vo vzduchu napr. pomocou vodítka alebo aj ruky.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 20:35

Rika píše:A skúšala si ho to učiť v tesnom priestore?... napr. medzi dverami, medzi stenami, medzi plotmi,... tam kde je to pri sebe tak blízko, že sa nemá ako otočiť a to ho prinúti cúvať?

to som ešte neskúšala,ale skúsim :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod sandra » Pia 24.08.2007 20:15

ja som to zacala ucit semi - jazvecik - a ide to na moje ocakavania velmi dobre. dam si do ru ruky pamlsok - dam jejho pred cumak a pomali ju tlacim smerom dozadu a pri tom jej hovorim cuvaj. ked urobi co i len dva kroky hned ju odmenim - ked si sadne razne poviem nie a spravim dva kroky do predu - postavi sa a znova dam povel CUVAJ a tlacim ju dozadu...

ale ta metoda s voditkom na bruchu je tiez velmi dobra... a vela krat som citala o uceni v tesnom priestore - urcite to funguje - no ja som to neskusala.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucia » Sob 25.08.2007 6:30

Moja vie odcúvať aj pricúvať. Cúvať som ju učila tak, že pamlsko medzi predne packy a dávala smerom dozadu a pritom som ju aj trochu tlačila a hovorila jej cúvaj. Pricúvať tak, že vodítko pod brucho a ťahala. ALe niektorí učia tak, že psa ťahajú za chvost dozadu (aj toto funguje len mám malého psas kupírovaným chvostom tak to bolo nepraktické) a stále hovorím nejaký povel aký si vymyslím. Ale ešte predtým som ju na povel naučila otočiť sa o 180°. Potom zo stojaiba na meter aby pricúvala a potom keď vedela otočiť sa mi chrbtom a pricúvať som to celé spojila.
lucia
 

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Siss@ » Štv 17.01.2008 17:59

aj moj hafik to uz vie sice cuva iba predo mnou medzi mojimi nohami a uz som ju naucila cuvat okolo a vobec nam to netrvalo dlho. :aplause:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Tatiana » Štv 17.01.2008 18:51

ja sa tomu specialne nevenujem,ale ked mam v ruke mlsanec a a dam jej ho pod papulu trochu zatlacim tak cuva co chce vidiet kde je,zaroven ju pridrzim na chrbte aby sa neotocila a pochvalim ked cupne aspon par krokov,prevadzam to s patterdalkou ta je sikovna na tieto finty,Ajka s Dasou by len saskovali
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: cúvanie na povel

Poslaťod Beuska-Dinka » Uto 19.02.2008 18:46

Ja sa ju to tiez snazim naucit tak som rada ze som si tu precitala rady... ja to skusam vselijak ale ked si ju dam medzi nohy tak tiez si sadne ale skusim to aj stym voditkom... a skusala som aj to ze ju tlacit do toho nufaka a to celkom slo... no ale este to chce vela snahy a namahy... :lol:
Beuska-Dinka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: BA, Petržalka

Ďalší

Späť na Triky