Eminent

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Eminent

Poslaťod tonamie » Uto 29.05.2012 21:56

Marco Varhol píše:Eminent mi poradil zverolekár... Preco nezverejnis jeho meno nech aj ostatni vedia co za tzv. odbornikov na vyzivu sa mota medzi veterinarmi.
Ked ides riesit kvalitu krmiva pozri sa na zlozenie a az potom na analyzu. Vitaminy su to posledne co mas sledovat, pretoze uz len mozno zopar tzv igelitakov vid madarske krmiva maju zly pomer a mnozstvo.
V Cechach si konkurencia prave z Tekra robi najvacsiu srandu. Asi vedia preco... A co si platil za 15kg vreco? 20 euro?

Vafo, Noviko .. . neviem, či majú dôvod sa smiať, ich krmivo zohnať v slovenských kamenných chovákoch je celkom umenie, no Eminent kúpiš aj v tom najzapadnutejšom zelovoci :ua:
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Uto 29.05.2012 22:14

Posledne nezavisle studie poukazuju ze v CR az 60% suchych krmiv pod tzv brand znackou sa nakupuje cez internet.
Zaroven studia poukazuje. ze chovatelia nakupuju na zaklade znacky a ceny. Preto nie nahodou na zoohite je najpredavanejsie krmivo skor pre hydinu ako pre psa a nesie hrdy nazov RC. Tu uz kupujuci je vazny pacient ked brak vyrobeny pod 5 eur nakupuje za neskutocnu cenu. Toto je len priklad toho aka nizka informovanost o krmivach je a staci vidiet znacku ci svojho psika na obale a tesit sa ako lacno som kupil pritom mate nehorazne predrazene krnivo.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Ned 03.06.2012 10:33

Marco - Keď už tak dobre sa vyznáš v krmivách (nemyslím to ironicky), čo povieš na čisté hovädzie alebo bravčové mäso? Sú tam poterbné ešte aj nejaké doplnoky stravy ako sú vitamíny, atď?
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod hriva » Ned 03.06.2012 11:01

pozri temu o BARF-e, tam je vsetko o krmeni surovou stravou :no:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Ned 03.06.2012 12:59

cryl pre ake plemeno psa? Bravcove maso musi byt odtucnene a nie je pre vsetky plemena psov vhodne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Ned 03.06.2012 14:04

Brazilská Fila
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Ned 03.06.2012 14:18

Takze to hovadzie + hovadzie kosti pripadne jahnacie je vynikajuca volba. Treba vsak do stravy doplnit dostatok vlakniny a nezabudnit na chondroprotektiva.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Ned 03.06.2012 14:23

Ďakujem za info!

Kukol som aj BARF. No to je tiež ťažká téma!
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod Puk » Ned 03.06.2012 19:21

Marco Varhol píše:Takze to hovadzie + hovadzie kosti pripadne jahnacie je vynikajuca volba. Treba vsak do stravy doplnit dostatok vlakniny a nezabudnit na chondroprotektiva.


Marco, ak sa pozrieme na psích predkov, potom jednoznačne treba povedať, že psami preferované mäso (odkaz predkov :no: ) by mali byť mäso malých a veľkých prežúvavcov. Aj keď je na druhej strane fakt, že na miestach s vlčími svorkami je ťažké zaistiť prírastok diviačej zveri, lebo pre vlky je malý diviak vyhľadávaná pochúťka. Ale asi som totálne OT, pretože pes už dávno nie je to, čo bolo...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Uto 12.06.2012 9:26

Marco - musím sa ti priznať, :kak: začína byť riedke, asi mu Eminent nebude sedieť. Zatiaľ nevracia a dúfam, že ani nebude! Rozmýšľal som nad Acanou. RC si tiež na fórume niekde ohováral. Alebo sa mýlim?
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod luciiik » Uto 12.06.2012 14:15

Ak ti hnackuje z Eminentu, tak na 90% bude aj z Acany, z tej hnackuju psy dokonca castejsie. Kvalitativne je vsak vyssie ako Eminent. Treba vyskusat. Ja som vyskusala na psovi presne 7 druhov krmiv kym sme nasli to spravne.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Uto 12.06.2012 16:05

luciiik - Nepovedal by som, že úplná hnačka. Len má riedšie :kak: ako normálne by mal mať. Inač žiadny iný problem. Čo dáváš svojmu hafanovi?
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod luciiik » Uto 12.06.2012 16:26

Uvidis, niekedy je to len prechodom na ine granule a casom to vymizne. My mame hafanov viac a kazdy zere nieco ine. Kedze sa ti jedna o mollosa, tak mojmu mollosovi davame Forzu10 - ryba. Tak isto weimarke sme zacali davat Forzu, potom, co jej nesedeli ziadne granule. Retrieverku mame na Eukanube senior, Civaviaka krmim trainerom, nahaca s yorkom krmi sestra konzervami a tusim tiez eukanubou. To je presne to, o com sme hovorili, kazdemu psovi sedi nieco ine. :smile:
Ideal je surova alebo varena strava. Ale tam je to uz narocnejsie.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Uto 12.06.2012 17:55

Rozdiel je len v tom, ze Eminent nie je krmivo pre psa. Spatne suroviny spatne krmivo.
Kde konci v Cechach bordel z hydiny...
http://ekonomika.idnes.cz/jak-se-vyrabi-drubezi-separat-djh-/ekonomika.aspx?c=A120611_151033_ekonomika_neh
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eminent

Poslaťod luciiik » Uto 12.06.2012 18:26

Offtopic: nemyslim ze len v cechach. keby mame kontrolovat kazdy jeden produkt, tak nemozeme jest nic. ja neviem, ja hydinove parky mam rada a ani toto video mi ich nejako nezhnusilo. nie je to nic neskonzumovatelne, hygienicky alebo inak zavadne. jeme aj horsie veci. :smile:
Inak suhlas, Eminent mi tiez nic nehovori co sa tyka vyzivy pre psa. Ale opat, ked vidim ako krmia niektori ludia psov na dedinach, tak si vazim, ze niektori kupia aspon ten Eminent.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy