Eminent

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Pia 25.05.2012 18:31

Mám brazilskú filu. Od chovateľa som kúpil ACC. U nás na slovensku sa nepredáva. Postupne som prechádzal na Eminent a po pár dňoch som videl rozdiel, krajšia srsť a celkovo . . . Psa som kupoval v maďarsku a aj oni kupovali volakedy Eminent, ale už sa nedá kúpiť tam, kde oni bývajú ale vychvalovali. Pedigree, Purina, Chappi a pod. sú komerčné značky a už to, že tie granule majú všeliaké farby ( zelená, červená ) nie je to prirodzené. Obsahujú všeliaké farbivá a samozrejme konzervačné látky. Podľa mňa a podľa toho, čo vidím je Eminent dobrá značka za dobrú cenu. Vitamíny a minerály má na urovni ako Royal Canin. Voľakedy cenovo bola prístupnejšia značka aj K9 ale asi im stúpla sláva do hlavy.
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Pia 25.05.2012 18:38

Vitamíny a minerály má na urovni ako Royal Canin... :haha: Citame slovo odbornika. Chovas hydinu alebo psa. A co tak nam precitat z obalu vreca zlozenie nech sa pobavime o kvalite tejto zmesky. To ACC to teda musela byt hroza...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Pia 25.05.2012 18:50

Akého psa máš? A koľko? Aké skúsenosti, ocenenia si získal a za aký čas?
Robil som osobne prieskum čo sa týka zloženie granúl od viacerých výrobcov : Josera, Happy Dog, Royal Canin, Eukanuba, Acana, Chicopee, Eminent a keď to, čo majú napísané na balenie, NIE JE PRAVDA, napr. u Eminent tak prečo by mal človek veriť tomu čo je napísané na obale Royal ???? Čo je royal? Taký istý odpad ako ostatné . . . Videl som ne jedného zdeformovaného psa od toho úžasného royalu.
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Pia 25.05.2012 18:52

Ja, a ty si nejaký odborník? Alebo zverolekár ktorý poriadne rižuje na granulách ako je royal, hills a pod.? Keby mi platili aj podľa mňa by boli tieto značky najlepšie . . . :aaa:
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod hriva » Pia 25.05.2012 19:13

pokial viem marco prave znacky ako hills, rc a podobne povazuje za odpad :no:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Pia 25.05.2012 19:26

Nehcem sa s nikím hádať, nikoho urážať a to isté by som očakával aj od iných! Myslel som si že aspoň psíčkári vieme tu normálne komunikovať ale čím viac čítam tu príspevky tak tým mám väčšie pochybnosti o tom!!!
Eminent mi poradil zverolekár a odporúčali mi aj chovatelia, ktorý majú 18 ročnú skúsenosť a uznaný na druhom konci sveta, odchovaných multi- a interšampiónov, takže, keď mi niekto povie niečo iné to berem rezervou. Inač aj chovatelia tiež mi odporučili aby som nečítal fórumy.
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod luciiik » Pia 25.05.2012 20:35

Cryl netreba sa chytat slov kto co povedal. Sam uvidis na :kak: , kondicii, srsti a na vsetkom ostatnom moznom, ako eminent psovi sedi alebo nesedi. Niekomu sa pes po Eminente "rozpadava" iny "prekvita". Co jednemu sadne druhemu nemusi. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Eminent

Poslaťod Retuska » Pia 25.05.2012 22:51

suhlasim...my napr Eminent davame,poradili v chovprodukte,cenovo rpe nas prijatelne,taka stredna kvalita,kedze nemusim krmit drahymi Royalkami(vzhladom anto ze mam este dalsie dve zvieratka),povedala som to veterinarke,zhrozila sa vraj jej pes ma z toho exemy vracal.nasa fenka ma krasnu srst,je vitalna takze nevidim problem :)podla mna je to podobne ako u ludi...kazdemus adne cosi ine :no:
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Sob 26.05.2012 9:49

Eminent mi poradil zverolekár... Preco nezverejnis jeho meno nech aj ostatni vedia co za tzv. odbornikov na vyzivu sa mota medzi veterinarmi.
Ked ides riesit kvalitu krmiva pozri sa na zlozenie a az potom na analyzu. Vitaminy su to posledne co mas sledovat, pretoze uz len mozno zopar tzv igelitakov vid madarske krmiva maju zly pomer a mnozstvo.
V Cechach si konkurencia prave z Tekra robi najvacsiu srandu. Asi vedia preco... A co si platil za 15kg vreco? 20 euro?
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Eminent

Poslaťod extreme » Ned 27.05.2012 10:07

Mál som 3kg eminent no malá mala v kuse hnačku akonáhle som zmenil krmivo (bez akéhokolvek primiešavania) hnačka do 2 dní prestala ...
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Eminent

Poslaťod Puk » Ned 27.05.2012 11:30

cryl píše:Nehcem sa s nikím hádať, nikoho urážať a to isté by som očakával aj od iných! Myslel som si že aspoň psíčkári vieme tu normálne komunikovať ale čím viac čítam tu príspevky tak tým mám väčšie pochybnosti o tom!!!
Eminent mi poradil zverolekár a odporúčali mi aj chovatelia, ktorý majú 18 ročnú skúsenosť a uznaný na druhom konci sveta, odchovaných multi- a interšampiónov, takže, keď mi niekto povie niečo iné to berem rezervou. Inač aj chovatelia tiež mi odporučili aby som nečítal fórumy.


Cryl, možno ani to, čo Ti napíšem, nebudeš pokladať za normálne... Veterinári - fakt v tejto veci má Marco pravdu. Veterinár Ti na 95% odporučí krmivo, ktoré sám predáva (ak ich predáva viac, tak potom to, z ktorého má najväčšiu maržu). Nehádžem vetov do jedného vreca, to by som robil hlúposť, ale taká je realita, že napriek vzdelaniu, sa len veľmi málo z nich venuje naozaj aj výžive. Mám čerstvú skúsenosť - jeden z vetov v BB prehlásil o kvalitnom krmive (značku zámerne neuvádzam!), ktoré podľa mňa ani nepozná, že je šunt a "naordinoval" nejaký španielsky šmejd... :haha: Chovprodukty -je to samé, naviac tam ešte vo väčšine prípadov u predavačov chýba aj to vzdelanie...
Luciiik Ti napísala veľmi dobre - sám uvidíš... Ale na to, aby si uvidel, spoznal a zistil, treba Ti veľa čítať, pozorovať a uvažovať. Fóra čítaj, ale triezvo a rob si vlastný názor. Ale tú podstatu, ktorá Ťa zrejme nasr..., Ti napísal Marco : suroviny, z ktorých je krmivo vyrobené sú alfa a omega. Zo :kak: surovín môžeš vyrobiť zase len :kak: granule, neraz zmnožené niekoľkokrát. Je fakt, že aj dobré krmivo sa dá zmršiť, hoci má dobré suroviny, ale to je zriedkavé a aj keď sa to stane, stále to bude oveľa lepšie, ako to predtým.
A posledná vec - chovatelia hoci z iného konca sveta, majitelia multi a neviem ešte akých šampiónov - vieš, to prirovnanie je asi také, ako keď niekto dnes povie, že je absolvent vysokej školy zo Stropkova... (nič v zlom). Nie šampióni, ale zdravie nášho zvieraťa by malo byť na prvom mieste. Nuž a práve to zdravie z veľkej časti ovplyvní aj kvalitná výživa... Zlom väz.
Naposledy upravil Puk dňa Ned 27.05.2012 11:55, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Eminent

Poslaťod hriva » Ned 27.05.2012 11:46

Puk to cele zrhnul velmi dobre :aplause: :jop:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Uto 29.05.2012 16:24

Marco - za 20 eur 20 kg balenie. Kúpim!!! Pošli mi na dobierku . . . :haha: Povedal si pravdu, zverolekár ponúka to, na čom zarobí . . . Royal, Hills a pod. Zverolekár kto mi odporučil Eminent, nepredáva len aby si bol v obraze. Známi bol vo Francúzku, priamo kde sa vyrába Royal. Keď ukázal u nás kupované balenie Royal Canin len kukali čo to je, v živote také balenie nevideli. Vieš aké :kak: sa u nás predáva??? Možno na slovensku a v okolitých štátoch je iné :kak: balené. Mal som česť vidieť zdegenerovaných ( krivá chrbtica, kosti ) psov od royalu. Pokila budem mať zlú skúsenosť s Eminent, tak si vyskúšam niečo iné ale zatial ok.
Puk - Ja si myslím, že keď volakto "vstáva a ide spať" so psami, určite dá si záležať aj na zdravie tých psov. Oni tak isto odporúčali aj Josera, Happy Dog ( aj tieto krmivá sú :kak: ? ) a nielen Eminent. Varovali nás aby sme dávali bacha na royal. Videli sme všetkých 8 brazilských fíl a nemyslím si, že by mali nejaké problémi. Psov majú už 5. generáciu bez displázií. Aj retgenové snímky sme vydeli. Môže byť šampión vychudnutý, škaredý, mať srsť matný,škaredý a iné vyditelné nedostatky? Ich život sa točí okoľo psov. Myslíš, že by nedali na to, že čo žerú? Na to som narážal.
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod cryl » Uto 29.05.2012 16:31

luciiik, Retuska - Si myslím tak isto ako vy, uvidím ale vyzerá to tak, že je to zatiaľ ok, pekná srsť, je v dobrej kondičke, nevracia a aj :kak: má ok.
cryl
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Eminent

Poslaťod Marco Varhol » Uto 29.05.2012 17:19

Cryl hmm celkom zabavne ked niekto nepozna svoj vlastny produkt. Prechod len na polske krmiva bol postupny, ale obal je rovnaky. Doteraz sa vyrabali bezne diety vo FRA a v Rusku. Momentalne kupis uz len polsky RC. Veterinarne diety ale ostali vo FRA.

Treba si pozerat veterinarnu znacku zacina textom PL. V tomto suhlasim, ze si RC s tymto polskym krmivom uviazal na seba slucku. :joint:

Stale si neuviedol zlozenie z vreca. Nie z internetu!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy