Slalom

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Ned 13.05.2012 12:30

Štekaním dáva na javo že tomu poriadne nerozumie. :no:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod Angie* » Uto 15.05.2012 13:19

Ja Lucky-ho to nemôžem naučiť aby išiel slalom cez moje nohy :pac: On ide za pamlskom a vôbec si nevšíma okolie :nwm: A keď ho odmením že ide dobre tak sa mi vyšmikne :hmm:
Angie*
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Žilina

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 15.05.2012 13:25

Angie: potom si len ty nešikovná v navádzaní psíka. :no: nečítala som staršie príspevky, či píšeš o tom psovi, ktorého máš na obrázku alebo nejakom inom. všetko chce čas, nie každý pes bude robiť slalom automaticky, po 1, 2 ukazovaniach, navádzaniach.
staršiu fenku som to naučila docela rýchlo, mladšia bola taká žhavá za tým pamlskom, že som mala, čo robiť, aby aspoň trochu vnímala, čo od nej chcem.
keď psa už raz odmenšíš, tak sa s ním radšej trochu pohraj a pokračujte za chvíľu ako ho opäť navádzaj späť do slalomu. pamlsok by celkovo mal prísť až za splnenie cviku, ja by som ho nekrmila, ak som s cvikom ešte neskončila.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod Angie* » Uto 15.05.2012 13:31

Monika: No skúšam to týždeň ale ešte nič =( No ale veď budem sa pokúšať stále :no: A nie hovorím o bišónikovy :smile:
Angie*
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Žilina

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 15.05.2012 13:53

tak ako píšem, je potom chyba v tvojom učení, navádzaní. podľa mňa za takú dobu už by pes mohol zvládať slalom aspoň navádzaním, ukazovaním. ale zasa každý to učí ináč, takže ťažko súdiť.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod Sim » Uto 15.05.2012 14:04

ak sa ti zdá, že vôbec nechápe čo od neho chceš, kľudne ho zo začiatku odmeň, len keď ti prejde popod nohu,potom pod druhu- odmena.. a tak stále dokola, časom to pochopí :smile:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Slalom

Poslaťod Angie* » Str 16.05.2012 13:11

Snažím sa a nič :plac: Neviem ja som takto môjho druhého psíka [Nemeckého ovčiaka] za 3 dni naučila ibaže teraz s Luckym to robím týždeň ale vždy ho musím nalákať
Angie*
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Žilina

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 16.05.2012 13:14

a, čo ide o život, či prečo to, tak hrozne prežívaš? kto vie ako to toho psa učiš, keď to proste nejde. ak sa ti dá natoč video a hoď ho sem, lebo sa mi to akosi nezdá.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod Cathie » Str 16.05.2012 13:17

A ako ho lakas? Mas v ruke pamlsok? Ako mu davas najavo, co chces? Ako mu ukazujes rukou, kde ju vtedy mas? Ako na to reaguje on - ide hned alebo ho musis "ukecavat"?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Slalom

Poslaťod Angie* » Str 16.05.2012 13:31

No mám v ruke pamlsok a vediem ho ním
Angie*
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Žilina

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Str 16.05.2012 20:00

Súhlasím s Monikou. Kam sa ponáhľaš? Veď nejaký trik nenaučíš behom pár minút. Aj keď moj sa slalom naučil behom 10 minút, ale ide len o psa. A ako ho vedieš tým pamlskom? Pomedzi nohy že, a ide za ním alebo ho musíš ťahať?
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod Cathie » Pia 18.05.2012 9:32

Angie, ak chces, aby sme ti pomohli, mohla by si si tie otazky pozriet znovu a odpovedat na vsetky a podrobne :smile: Alebo natoc video a daj ho sem, bez toho, aby sme vedeli ako to robis, ti tazko povieme, kde je chyba..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Slalom

Poslaťod kikaku » Uto 08.01.2013 19:04

ahojte, necitala som celu temu, ale mam takyto problem...snad mi tu niekto poradi :ua:
Robime slalom pomedzi nohy uz dlhsie, ide jej to super, nemusim ju ani navadzat, staci slovne, nema s tym ziadny problem, ale v poslednej dobe mi zacala stipat do stehien vzdy ked ide pomedzi nohy :lol: ako vyznie to sprosto, ale fakt to niekedy paradne boli :ua: Predtym to nerobila a ked ju navadzam trosku rukami tak to nerobi, ale akonahle ide pomedzi nohy len na slovny povel, tak proste si do mna vzdy stipne :lol: Stretli ste sa s tym niekto? vobec neviem ako ju to mam odnaucit :nwm:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: Slalom

Poslaťod Nanda » Ned 20.01.2013 14:29

Ahojte, ako by som mohla psa naučiť aby pri slalome išiel rýchlejšie? :no:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Slalom

Poslaťod Michaela74 » Štv 04.04.2013 9:15

aký povel dávaťe na slalom ? ..
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky