Fenka sa boji vojst do miestnosti

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Sob 21.04.2012 7:38

Agah....no,neviem,ci to nebdue pripad aj mojej slecny,dnes som sksila nechat dvere pootvorene tak do polovice(v pohode by rpesla bez dotknutia dveri)a ona stala jak zamrznuta rped nmi.az ked boli dokoran otvorene presla.a to som si viackratvsimla,ked aj mame len tak pootvorene dvere zeby donich drgla jak zvysni 4nozci a vosla ona nie ona radsej bude pred nimi stat,kym sa nezlutujeme :ua: tak neviem,co mam robit :ua:
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod agah » Ned 22.04.2012 7:03

Nuz asi Vam neostava nic ine, len nechavat jej dvere dokoran. Velmi by som chcela vediet ci je to nejaky dosledok chyby v socializacii, jej nedostatku v utlom veku u takychto psov?... vypada to tak, takze to asi tazko uplne eliminujeme. Dolezite, ze prechadza dverami.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Ned 22.04.2012 8:26

tiez by ma to zaujimalo,kedze ju nemam od malicka,neviem co s nou doteraz robili :/ len ma mrzi,ze nechce chodit ani do mojej izby ani do "zadnej" casti domu.
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod agah » Pon 23.04.2012 5:41

Ja si myslim, ze ak jej nechas otvorene dvere a par krat jej ukazes, ze v Tvojej izbe je fajn (aj keby si ju tam mala donutit vojst), tak ona s casom zvykne. Neviem ako dlho je u Teba, v akom je veku atd, ale nie je nic neobvykle, ze pes potrebuje na aklimatizaciu v novej rodine aj pol roka. Takze chce to len trpezlivost a vela lasky.
Ps.
Ak by si ju niekedy videla nakukovat do Tvojej izby, tak ju nechaj - nevolaj, nevsimaj si ju, nepozeraj sa jej smerom. Nechaj jej priestor aby sa s tym popasovala sama. Ona vie kolko stresu unesie.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod SimaTristanova » Štv 10.05.2012 11:22

Zdravím, ja mám podobný problém s mojím labradorom. Má rok a mesiac. Býva vonku, ale od malička ho púšťame dnu, nikdy s tým nebol žiaden problém, v zime býval vždy vo vnútri. Asi pred týždňom som ho zobrala dnu a on stál v predsieni ako prikovaný, vôbec nechcel prejsť za dvere. Keď som sa ho snažila presvedčiť, ešte ľahol na zem :( Vôbec neviem čo je s ním. Nemyslím, že by sa vo vnútri niečo zľahol, vždy som s ním...tak ja neviem..žiadna z predchádzajúcich rád nepomohla.. :nwm:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod SimaTristanova » Uto 15.05.2012 8:37

Zistila som, že sa bojí chodiť po podlahe..v predsieni je koberec a preto tam stojí :smile: neviete mi prosím poradiť ako mu vysvetliť, že aj dlažba v pohode? :jop:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod agah » Uto 15.05.2012 9:17

Ale dlazba v pohode nie je - smyka sa na nej :ua:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod SimaTristanova » Uto 15.05.2012 9:26

To je pravda, ale on po nej od malička chodil, nikdy nemal žiadny problém...a zrazu sa zasekol..tak neviem čo s ním :nwm:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod QuintipaNO » Uto 15.05.2012 9:26

len maličký nesúhlas, to je psychické že ostane stáť pred dlažbou
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod SimaTristanova » Uto 15.05.2012 9:34

Ale už som skúšala aj tak, že som ho tam nalákala po krôčikoch na odmenu a pomaličky s ním tade chodím pokým sa neosmelí..potom je v pohode. Len keď znovu ide do vnútra, tak sa to opakuje a zase zostane len na koberci :ua:
SimaTristanova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod agah » Uto 15.05.2012 9:55

SimaTristanova píše:To je pravda, ale on po nej od malička chodil, nikdy nemal žiadny problém...a zrazu sa zasekol..tak neviem čo s ním :nwm:

Pravdepodobne sa nejak posmykol a teraz sa boji. Idealne by bolo polozit tam nejaky kobercek, ak sa nda tak tak ako robis - mylymi krocikmi kym sa neosmeli.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Pon 04.06.2012 23:37

no vazeni :D teraz ako je burka...foxy prekonala vsetok strach,dokonca spi v kupelni,prejde do mojej izby akoby nic :lol: teda...az nechapem :D
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik