pes v dazdi

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Štv 24.07.2008 10:50

Silwuska píše:Offtopic: Nie kazi to tvoju celkovu vychovu :lol: a tvoju ovladatelnost...bo mokry clovek prasiaci domov do teplucka je hodne neovladatelny :lol:

no to tiez

ale mozno robim chybu a nemala by som mu to dovolit a mozno by sa tym zlepsila moja autorita a jeho ovladatelnost v inych situaciach, fakt neviem, som sa teraz nad tym zamyslela a ostala som dost zmatena...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 24.07.2008 11:01

Ja rozumiem, ak niekto robí služby so psami a preto pes proste musí ísť za dažda, musí sa piecť na slnku..., ale myslím, že tento názor u bežného psíčkara nemá opodstatnenie a nemá opodstatnenie ani mu tento názor prezentovať. Zbytočne to mätie a vytvára nebezpečný dojem totality vo vzťahu pes-človek. Treba skôr rozmýšľať nad zdravým hladaním kompromisu.

Napr môj pes neznáša priame slnko, je mu za 10 minút zle. Môžem povedať, že ma to nezaujíma a na tom slnku bude, lebo. Neni to trochu choré? Ako tuto ide o zdravie psa, ale princíp zostáva rovnaký. Ja, ako človek, ktorý so psom nemusí pracovať na slnku ho nebudem nútiť na ňom byť, len preto, že ja som to povedala. Ale nerobímu problém sa cez to slnko prejsť do iného tieňa. O tomto by to malo byť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes v dazdi

Poslaťod BinLadin » Štv 24.07.2008 11:56

Ulfheiðr píše:Ja rozumiem, ak niekto robí služby so psami a preto pes proste musí ísť za dažda, musí sa piecť na slnku..., ale myslím, že tento názor u bežného psíčkara nemá opodstatnenie a nemá opodstatnenie ani mu tento názor prezentovať. Zbytočne to mätie a vytvára nebezpečný dojem totality vo vzťahu pes-človek. Treba skôr rozmýšľať nad zdravým hladaním kompromisu.

Napr môj pes neznáša priame slnko, je mu za 10 minút zle. Môžem povedať, že ma to nezaujíma a na tom slnku bude, lebo. Neni to trochu choré? Ako tuto ide o zdravie psa, ale princíp zostáva rovnaký. Ja, ako človek, ktorý so psom nemusí pracovať na slnku ho nebudem nútiť na ňom byť, len preto, že ja som to povedala. Ale nerobímu problém sa cez to slnko prejsť do iného tieňa. O tomto by to malo byť.

Offtopic: Presne tak.Tohle je o prioritach ale jak zde bylo uvedeno musim i respektovat hranice moznosti sveho psa.Vzdy jednejme se svym psem tak aby byl stastny,uvolneny a vesely.Kazdy znas si porizoval avybyral sveho psa z trosku jineho duvodu,s jinym ocekavanim .To co funguje mne abych mnel spokojeneho psa nemusi jednomu fungovat a dalsi pes uz to nevydrzi a zacne reagovatv preskokovem jednani.Urcitze se shodnem ze je lepsi najit zdryvy kompromys mezi chtenym a pozadovany na jedne strane a realnyma moznostma na druhe strane.Stejne tak kazdy si vychova pesana tak aby to vychovovalo jeho prirozenosti,ono rceni ze pes je odrazenm sveho majitele je pomerne vystizne zhrnuti stavu kdy pes zije v hrmonii se svym majitelem.Ano souhlasim ze naroky jake muzu mit na sveho Jurase nemusi beznemu pejskari nic rikast,na druhou starnu je potreba rici ze by mnel byt pro kazdeho pejskare nektera pravidla take samozrejmosti ...a to aspon minimalni ovladatelniost kdy jsem schopen sveho pa bezpecne nejakym stylem vzdy privolat nebo odvolat,to aby pes nestval zver,stejne jak to ze pokud vidim ze nekdo slape nebo si pripravuje stopu abych mu ji nekrizil,nenechaval vtomto myste litat psa...
Ono tohle je zase pomerne dost siroke a obsazne tema ale to se dostavam nekam jinam nez byl puvodni dotaz...
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: pes v dazdi

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 24.07.2008 12:10

Offtopic: Ano, v tomto sa určite 100% zhodujeme. len mi šlo o to, že Tvoja prvá odpoveď vyznela trošku tak,..no. Aké ti na ňu prišli reakcie. :smile: (to neber v zlom prozím). Len ešte sa viem vžiť do človeka úplneho začiatočníka, ktorý lapá po všetkom a nemá filter na veci, takže ak by niekto tvoje slová vzal od A po Z tak môže z toho vznikúť zmätok.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes v dazdi

Poslaťod unicorn » Uto 29.07.2008 10:44

gwen66 píše:no a moje dve dogicatka ...kazde ine Sall ani za svet radsej ani kvapka na nu nech nespadne a Dann ten lieta ako sarkan a potom vyzera ako kral Bahniak :heh:

ked chces vidiet krala bahniaka, tak sa prid pozriet na mojho psa :lol: myslim, ze aj avatar hovori za vsetko.
co ja by som dal za to, aby sa mu nechcelo vonku ked je mokro a prsi :smile: ale ked vidim aku ma z toho radost, ked beha hore dole po mlakach a smyka sa na mokrych chodnikoch, tak sa neda ine len sa tesit s nim.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: pes v dazdi

Poslaťod Luculka » Uto 12.08.2008 18:19

pre Sunny: prosím ťa, kde si zohnala také super pršiplášte pre fenky? videla som ich v tvojom albume a veľmi sa mi páčia, ja som to ešte nikde nevidela..
dakujem
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: pes v dazdi

Poslaťod Mackie » Uto 12.08.2008 22:27

k psom v dazdi.. mali ste vidiet, ako si cevecka od 7 rano, ked sa spustil lejak, do cca 4 poobede, ked skoncil, spokojne spinkali vonku bez strechy (moja bola vynimka, pekne v chatke v suchu, ani curat nechcela ist :lol: )
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: pes v dazdi

Poslaťod Sunny » Str 13.08.2008 15:15

Luculka píše:pre Sunny: prosím ťa, kde si zohnala také super pršiplášte pre fenky? videla som ich v tvojom albume a veľmi sa mi páčia, ja som to ešte nikde nevidela..
dakujem

Napríklad tu: http://www.mojmilacik.sk/prsiplast-priesvitny :smile: Taký klasika pršiplášť :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pes v dazdi

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 14.08.2008 11:17

mackie - asi tak, čévečka sú odolné. môj aj keď sa môže schovať spí vonku na daždi... :pac:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Štv 14.08.2008 11:23

isteze, "vztah" psov k dazdu sa odvija do velkej miery od prislusnosti k plemenu.
moj by napr. mal zvladnut aj spanie v -40 stupnoch zimy, co tazko mozno cakat a ziadat napr. od takeho cavaliera :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod Mackie » Štv 14.08.2008 11:47

ma tam potom vplyv aj to, kde a ako ten pes zil predtym? ja som sa ju bala nechat na dazdi dlhsie, lebo je zvyknuta na byt, aby mi neprechladla :lol: (ma kratsiu srst, ale ma to vplyv na celkovu odolnost?)
na druhej strane, ked sa v januari na cvicaku vykupala v potoku s jednym NO a chlapik mi potom vravel, ze psika treba osusit, tak som sa mu vysmiala (nech si on susi svojho "normalneho psa")
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Štv 14.08.2008 11:53

ciastocne to vplyv ma, kde pes zije a na ake podmienky je nauceny,psi, ktori su celorocne vonku mavaju hustejsiu srst, ja by som mojho bytaka tiez nevystrcila do -40 bez predchadzajucej otuzovacej pripravy
ale vidim, ze ani extremne pocasie mu nerobi problem, vlezie aj do hociakej studenej vody a najviac sa vytesoval, ked bola snehova fujavica :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod Fraga » Štv 14.08.2008 12:06

Amaguk ty si dala :pac:, ale to je pre neho prirodzené, to len človek robí zo psa niečo čím nie je...ja sa mu nečudujem konečne bol chvílku šťastný. :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Štv 14.08.2008 12:21

co som dala? nerozumiem, o com hovoris, ako z neho robim, to cim nie je? fakt nechapem, co teraz komentujes...
ved ja nevravim, ze to pre neho nie je prirodzene... ja velmi dobre viem, ake plemeno mam doma
to :pac: nebolo myslene vazne, ci preto zeby som to nechapala alebo sa nad tym rozculovala, ved ja som sa v tej fujavici vytesovala s nim
jasne ze bol stastny, ale zeby to bolo "konecne" a len "chvilku"??? hmm, trochu zvlastny komentar, nemyslis? :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod Sunny » Štv 14.08.2008 14:58

To kde sa pes pohybuje spraví naozaj veľa. Monča keď bola prcek mala ledva pár chlpov na sebe, podsada žiadna (mno, kríženec Yorka, takže žiadne prekvapenie :smile: ). Prvá zima bola veľmi zlá, naobliekaná jak cibuľa a stejne ju klepalo. Druhú zimu som sa zahrala na "tvrďasa" - klepe neklepe, v stajni so mnou vydržať musela. Samozrejme som to nepreháňala, ale nešupovala som ju pod sveter hneď ako sa začala tváriť zmrznuto. A svete div se - kožuch jej zhustol, spravila sa jej dokonca taká minipodsada a zrazu nebol problém. Keď sa niekedy po zime stretla s jej sestričkou (klasický gaučák), rozdiel bol dosť brutal - jej sestrička má stále kratučkú jemnučkú srsť, Monča bola pri nej ako škaredé strapaté káča :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik