Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

V tejto téme organizujte stretávky dog fóra.

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Astra.Malinois » Ned 13.11.2011 23:08

:lol: :lol: :lol: Ako je Dino v pozore :heh:
:lol: :heh: :heh: :heh:
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Mya » Ned 26.02.2012 19:04

ahojte, mam rocnu sucku NO, v CHS ju vobec nesocializovali, psov sa boji, aj ked na nich dost vystekava, ale rada by som ju nejak zosocializovala je to moj prvy pes takze nemam velmi predstavu ze ako, a ani neviem ako by reagovala po dlhsom case stravenom s nejakym psom, no rada by som to zistila (iba v bernolakove, aj ked som tu nova, takze tipy kam na vychadzku pomozu) :smile:
Mya
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod starr » Ned 26.02.2012 20:11

Mya: Napísala som Ti súkromnú správu, resp. mail :smile:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod danissimo » Str 29.02.2012 14:22

Ahojtee...coskoro uz aj my budeme byvat pobliz :no: , takze dufam,ze sa stretneme :no:
danissimo
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 596
Bydlisko: Okres Senec

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod starr » Str 29.02.2012 19:21

To je výborné :-). Daj potom kľudne vedieť, keď to bude z Tvojej strany aktuálne, rada sa stretnem :smile:. Sťahuješ sa priamo do Bernolákova či do niektorej z blízkych obcí?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Astra.Malinois » Sob 14.04.2012 8:41

danissimo píše:Ahojtee...coskoro uz aj my budeme byvat pobliz :no: , takze dufam,ze sa stretneme :no:


rada sa pripojím :no:
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod majjuna25 » Ned 29.04.2012 15:50

AHojte :) neviete mi prosím dať tip, ako z BA peši do Bernolákova? Nepoznám to tam, ale v utorok idem na návštevu k sestre do Bernolákova, tak by som to chcela spojiť s výletom. Zatiaľ som si to podľa mapy naplánovala takto:

a) od Štefánikovej mohyly cez Ivánku a kaštiel NEJAK cez asi polia rovno k Čeklískemu hradu v Bernolákove :lol: Len to mi príde krátke, podľa mapy tak 5km? Keďže však má byť 30stupňov, potrebujem cestou vykúpať psa, takže asi v Ivánke na "Bagrovke"? je to prístupné? Vhodné pre psy?
Neviete, či sa dá dostať nejakými normánlynmi chodníkmi okolo letiska k mohyle? busom by som sa dopravila k letisku.

b) asi vhodnejšia cesta: od Slovnaftu (alebo z Vrakune) popri Malom Dunaji cez Zelenú vodu do Ivánky a ďalej rovnako ako a) . Budeme celú dobu pri vode, to je super. Len je to zároveň i cyklistická cesta? to je trocha blbé, i keď moja fena cyklistov nenaháňa, ale pre cyklistov asi nič príjemné, keď sa tam motá pes. No ak by bola hustá premávka, hodím si ju na vodítko alebo bude plávať :lol:

c) nebudem vymýšľat, zvlášť, keď moja potvora tie teploty neznáša zrovna dobre (nejak zle sa aklimatizovala z tých skro mrazov na letné horúčavy, je dáka chcíplá, tak uvidíme, či sa do utorka zrovná) a poputujem do Bernolákova vlakom. Čo sa tam (alebo v okolí) dá pozrieť? Podľa mapy hrad a kaštieľ :smile: Medzi Bernolákovom a Veľkým Bielom sú zjavne dáke tri vodné plochy, dá sa tam s hafanom?

d) nejaké iné tipy :smile: ?

Vopred vďaka :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod starr » Ned 29.04.2012 16:08

d) Autobusom alebo vlakom, inak to bude dosť od veci podľa mňa :joint: :lol:. Načo sa trepať pešo v takom teple niekoľko hodín zbytočne (mne sa teda nezdá, že by to bolo len 5 km, 5 km je len z Ivanky do Bernolákova, asi tak zo stredu po stred) ? Asi som moc praktická a málo romanticko-dobrodružná, ale tak čo už :lol:.

Závisí tiež od toho, kam presne do Bernolákova sa chceš dostať. Môžem Ti poradiť názov konkrétnej autobusovej zastávky, keď chceš :lol:.


A ešte k c-čku. Medzi Bern. a Veľ. Bielom sú tri menšie jazerá, psy sa tam kúpať chodia, v niektorých z nich oficiálne aj ľudia, ale tuším iba v tých veľkobielskych (stanovisko hygienika, na vlastné riziko si môže človek samozrejme vliezť kam chce :-)). Či sa dá ísť pozrieť do kaštieľa aj do vnútra, to neviem. Treba si podľa mňa zavolať na obecný úrad, aj kvôli kaštieľu, aj kvôli hradu, lebo ja teda neviem, či a kedy je to vôbec prístupné verejnosti. Iné kultúrne pamiatky alebo niečo také na pozeranie tam asi ani nie je myslím.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod majjuna25 » Ned 29.04.2012 17:12

starr, dík :lol: Záleží od toho, ako moc teplo bude a či bude aspoň zamračené... (a ako sa mi ráno bude chcieť vstávať :lol: ) AK by som šla pri Malom Dunaji, bude sa to dať. Na mape som si vyrátala, že trasa Slovnaft-Bernolákovo cca 12km, max. 15, neviem, či dobre rátam.
Ja nie som tiež žiaden dobrodruh :heh: , ale chcem, aby Ruby niečo zo života mala, nech nechodíme furt rovnako, chápeš :lol: A keď je voľný deň a idem k sestre, tak by som zabila dve muchy jednou ranou: psa i návštevu sestry (chcela som napísať psa i sestru, ale vyznelo by to blbo :angel: )

Popravde, ešte neviem, kam vlastne idem , nepamätám si ulicu, ale ak si dobre spomínam, naposledy som od nej šla vlakom a bolo to kúsok, takže niekde tam v okolí stanice býva :smile:

Super, díky za info ohľadom jazier, kaštieľa a hradu :smile: Posledné dve menované mi stačí vidieť zvonku, zvlášť na kaštiele nie som moc, mrknem, idem ďalej. Hrad by sa mi mohol páčiť, nevedela som, že niečo také je v Bernolákove, tak to som zvedavá.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod starr » Pon 30.04.2012 8:06

Za máličko. Úplne Ťa chápem, jasné :smile:.

Aj ja bývam blízko železničnej stanice, tak to bude niekde tu kúsok :-).

Ja Ti poviem po pravde, že na som sa na ten hrad ešte nebola pozrieť. Teda ja vlastne neviem, lebo ono je to tam také divné, že na kopci je taká jedna vežička, ktorá vyzerá podľa mňa ako "maják" starý max. nejakých 50-100 rokov a kúsok od tej vežičky je tabuľa s popisom hradu Čeklís (tak sa ten hrad totiž volá). Ibaže žiaden iný hrad som tam nikde nevidela, tak ja nechápem, či je tá jedna vežička nejaký jediný pozostatok z toho hradu alebo či ten hrad je už niekde ta het pod zemou a preto je tam o ňom iba tabuľa, no proste neviem :nwm:. Mala by som sa hanbiť :hi: :lol:. Musím sa na to spýtať niekoho už konečne, samu ma to zaujíma. V tej vežičke nie je nič, sú tam len posprejované steny a vagabundi sa tam chodia opekať a asi aj honiť :pac:. Teda podľa mojich pozorovaní založených na vyhasnutej pahrebe a nejakého útržku asi z nie moc slušného časopisu :-).

No a ten kaštieľ, tak on má z vonka veľmi pekný oblúk na bráne, takí anjelici sú tam alebo také čosi "alegorické", ako za pohľad to stojí, len od stanice k nemu takých 15-20 minút šľapania, ak nevadí :-).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod majjuna25 » Štv 03.05.2012 21:07

diky starr :smile: Aj sestra ma tak informovala, že kaštiel tam nejaký je a hrad? o tom nevie :lol: Bude to asi dáka echt zrúcaná kopa kameňa. Výlet do Bernolákova mám už za sebou, nakoniec sama, bez psa, vlakom, nakoľko v ten sme boli komplet chcíplé a sotva som sa tam doplazila ja :lol: nabudúce to ale spravíme nejak výletovo. Určite sa nejak dá :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Haleth » Štv 03.05.2012 21:11

V Čeklísi sme kedysi bývali, ale v živote som nevedela, že je tam hrad. Aj keď iba vežička :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod majjuna25 » Štv 03.05.2012 21:18

tak to bude ono, tá vežička :lol: Som zvedavá, musím sa tam mrknúť :heh:

je to ono? Obrázok

Náááhodou, to je slušná zrúcaninka :jop:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod merri » Štv 03.05.2012 21:21

Ja byvam kusok od Bernolakova cely zivot, a tiez som nevedela ze tam je nejaky hrad :hi: Ale vyzera to tam pekne
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Z - Bernolákovo (Senec, Bratislava)

Poslaťod Haleth » Štv 03.05.2012 21:25

Aaaaaa, už viem, kde to je ! Pri golfovom, tam sme teda moc nechodili, keďže sme bývali na opačnom konci dediny.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stretávky