Vhodné plemená na DD

Sem píšte o športe Dogdancing.

Vhodné plemená na DD

Poslaťod Seemani » Sob 28.04.2012 9:46

Robí niekto dog dancing s jazvečíkom? Sú to vhodné plemená na učenie?
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Jazvečík

Poslaťod Fly Bubble » Sob 28.04.2012 15:52

Prečo nie? :dancing: Ja mám kríženca jazvečíka a tancujeme. Na DD je vhodné každé plemeno. Skús aj v téme jazvečíkov :smile:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Jazvečík

Poslaťod moschino » Sob 28.04.2012 20:10

Jeden jazvečík bol aj na Dogdance Winter Show v januári a bol úplne skvelý a šikovný :poklona:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Jazvečík

Poslaťod vavrena » Sob 28.04.2012 20:46

Fly Bubble píše:Prečo nie? :dancing: Ja mám kríženca jazvečíka a tancujeme. Na DD je vhodné každé plemeno. Skús aj v téme jazvečíkov :smile:


A kedy zatancujete aj na pretekoch? :jazyk:

Seemani, myslím si, že na túto otázku nebolo treba zakladať novú tému. Jazvečík vyhral začiatočníkov na Winter Show, zopár sa ich zúčastnilo aj MS či ME. Veľa záleží od individuality jedinca aj od psovoda. Moja otázka znie, že keby sme ti povedali, že nie, nie je vhodný, nebudeš učiť nič a vykašleš sa na to?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Jazvečík

Poslaťod Nanda » Ned 29.04.2012 8:05

Je to jedno či je to jazvečík, doga, vlkodav alebo čivava. Každého možeš učiť. :smile: Som zvedavá na odpoveď na otázku od vavreny.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Jazvečík

Poslaťod Seemani » Ned 29.04.2012 9:20

Otázka od vavreny mi príde ako ďalší pokus o rýpanie.. či je vhodný som sa pýtala hlavne kvôli tomu, že za prvé som dd nikdy nerobila, neviem aký ťažký bude tréning , a za druhé kvôli stavbe tela jazvečíka... Či by to danému plemenu nemohlo škodiť... V téme jazvečíky sa neviem zorientovať, a je tam toho tak strašne veľa, že listovať stranu po strane a hladať nejakú podobnú tému by mi trvalo hodiny... :jop: Inak som sa tam kutrala už asi 10x...
No zajtra si ideme po malú, tak mám ešte čas študovať kým bude rásť, tak uvidíme..
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Jazvečík

Poslaťod Nanda » Ned 29.04.2012 18:38

Možeš s ňou trénovať to čo je pre neho vhodné. Otočky, niečo s packami alebo také. :yes:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Jazvečík

Poslaťod sandrejka » Str 02.05.2012 8:46

Mam jazvecikov a nedogdancingujeme :lol: Tym som odsudena na udupanie v tejto teme. :lol:

Tak teda:
1. povaha jazvecika - mam/mala som ich styroch a je to aj o stasti na povahu. Niekto sa z trikov/cvikov tesi, niekto ich urobi len pre radost panicky, niekto to ma komplet na haku. Jazvecici su osobnosti, inteligentne, sikovne, ale s vlastnym nazorom. :no: Ak su motivovatelni na pamlsky/hracky (ano, su aj taki, co s hrdostou odmietnu akykolvek pamlsok), budes to mat jednoduchsie.

2. stavba tela jazvecika - ja som na zdravie mojich psikov maniak, snazim sa obmedzovat to, co by im mohlo ublizit (napr. schody poznaju len z videnia :angel:, na agility nebudu skakat klasicku vysku small prekazok). Nie jeden jazvecik ma za sebou operaciu po vyskoceni platnicky, a to hovorim o jazvecikoch, ktori boli v kondicii, ziadne vypasene sidliskove klobasky. Takze akekolvek cviky by som prisposobila ich veku, stavbe tela, predispoziciam, zdravotnemu stavu, kondicii a pod. Na druhej strane je jasne, ze nie vsetko mozes ovplyvnit. Moj Keny z nicoho nic zacal stat a cuvat na zadnych nohach, som z toho permanentne na prasky. :lol:

3. ucenie - nikdy som nemala problem nieco naucit jazvecika. Myslim si, ze su skutocne sikovni, chapu, pamataju si, ucia sa rychlo. Druha vec je, ze ich obcas prepadne nahla strata sluchu, vnimania a myslenia, vtedy nepoznaju vlastne meno a ani tu cudziu pani, co im nieco hovori. :no:

Resume: jazvecik "je vhodne plemeno na ucenie", nie je to ziadne blbe tupelo, ale Ty ako panicka mas mat rozum a k uceniu pristupovat s ohladom na zdravotne rizika a vek psa.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Jazvečík

Poslaťod Anavi » Sob 12.05.2012 14:05

Veď jazvečík sa perfektne točí .Aj moja babka má a točí sa takisto perfektne.
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Jazvečík

Poslaťod PánKlobáska&Tereza » Sob 12.05.2012 14:51

Historicky môj prvý príspevok na Dogfore :-)
Určite aj jazvečík môže robiť DD, nevidim ziadne obmedzenia, je jasne ze niektore cviky s nim proste nespravis ako schovat hlavičku pod labky alebo prekrizit jednu labku cez druhu:-) Proste ma kratucke nozicky:-) ale napr. naucila som ho aj hanbi sa a vsetci sa na tom bavia ze aj s takou kratkou labkou to zvladne.
Tak držime labky a pozdravujeme kolegu jazvečíka. Pozri si napr. video Terky s Tobym - sice to neni origos jazvecik ale je uplne jazvecikovsky a uzasne sikovny. Su to sikulini:-D
PánKlobáska&Tereza
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Trenčín/Brno

Re: Jazvečík

Poslaťod tera » Sob 12.05.2012 16:52

:hi:
a hlavne si pozri video Terez (alias PánKlobáska&Tereza) s Aronom :yes:

http://www.youtube.com/watch?v=Mj_vseql ... ature=plcp
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Jazvečík

Poslaťod Fly Bubble » Ned 13.05.2012 8:34

Jasný dôkaz toho že jazvečíci sú jedničky :lol:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Jazvečík

Poslaťod Domivec » Ned 13.05.2012 9:28

:jop: aj jazvečíci sa hodia k DD :jop: sú obratný :lol:
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Re: Jazvečík

Poslaťod daga » Ned 01.07.2012 19:50

:lol: nádherné video....moje dievčatá by sa mi však totálne vyprdli robiť opičky .... proste v tomto sú typické...sú vynaliezavé, dokážu všeličo, ale na povel? tak to nehrozí....
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Jazvečík

Poslaťod wewerica » Pon 02.07.2012 11:52

Mám kríženého jazvečíka a tiež v pohode robíme DD, aj chodíme na rôzne ukážky a podobne, síce je trochu tvrdohlavejší a samostatnejší ale všetko sa dá vypilovať :joint:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá


Späť na Dogdancing