"Hanbi sa"

Konkrétne triky a ich nácvik

"Hanbi sa"

Poslaťod Amis » Str 07.03.2012 19:16

Zdravím :ahoj:
Dočítala som sa o tomto triku. Autorka popísala nácvik takto: Psíkovi prilepíme kus lepiacej pásky na ňufák. Psík si to bude chcieť dať labkou dole. Akonáhle začne mávať labkou a dávať si to dole odmeníme. Postup opakujeme. Ak to psíkovi nevadí, dáme pásku bližšie k oku.
Nejak sa mi to nepozdávalo, ale predsa som to skúsila. Náš problém je len to, že si to psík neuvedomuje za čo dostáva odmenu, uňho tento postup nefunguje. Má niekto iný tip na nácvik ?
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Niqi & Kora » Str 07.03.2012 22:25

ja som to robila tymto sposobom a islo to :smile: pouzila som pri tom kliker, ten zachytil presny moment ked si labkou sahla na pasku. Napisem svoj postup:
1. Pes sedi.Paska nalepen nad nufacik (cim dalej od nosa tym lepsie), kliker v ruke, odmena tiez
2. Sedela som oproti nej a sledovala. Akonahle dvihla labku smerom k nosu KLIK +odmena(ziaden povel)
3. Znova to iste. Cakala som trpezlivo, pes si bude chciet dat dole pasku..v momente co sa labkou dotkla nosa- KLIK + odmena
4. Ked to zrobila cca 7x po sebe(mozes dat viac-cim viac tym pravdepodobnejsie, ze to pochopi) pridala som povel- Hamba ti.
5. Teraz sa to zameni- Najprv povel Hamba ti. Ak zrobi JACKPOT :smile: ak nie, vratime sa o krok naspat.
6. Ked mi to robila na povel viac X za sebou, tak paska isla dole
7. Bez pasky- Povel- JACKPOT + vychvalenie do nebies+ hra
8. Overenie, vychvalenie a uz to vedela :smile:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Amis » Pia 09.03.2012 13:28

A ak nemam kliker? rada by som si ho kupila ale tu v Cat & Dog nemaju, aspon zatial nie. Som to skusala len tak, vzdy ked si sahol na nufak tak dostal odmenu :yes:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Niqi & Kora » Ned 11.03.2012 23:41

ked nemam kliker tak pouzivam kratke vystizne slovo, ktore zachyti presny moment, - pouzivam slovicko YES! :smile: da sa aj tak, jasne, dakedy som tak cvicila, ale s klikerom to ide ovela rychlejsie, teda aspon nam. Viac sa aj sustredi. A mam istotu, ze klik je rychly a stihne oznacit moment-sekundy dotyku labky nosteka. Pri slovnej pochvale napr. ''DObryy pes , psik'' uz moze mat labku na zemi a moze si mysliet, ze odmena je za nesprtanie do pasky na nose. Alebo za to, ze pasku da dole a bez pasky na nose nebude davat labku na nos. Ked nemas kliker a chces kupit tak si mozes natrenovat zvuk aky robi a potom prejst na kliker, ja som tak robila pred tym ako som zacala pouzivat slovicko yes :lol: Klikni ustami a mas :smile: No, ale pred tym ako zacnes cvicit treba kliker ''nabit'' vies, aby psik chapal co znamena. - ''klik'' a hned odmena, ''klik''-odmena , klik-odmena..
Inac ja som tiez nevedela zohnat kliker :ach:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 11.03.2012 23:50

Šami & Tinka píše:A ak nemam kliker? rada by som si ho kupila ale tu v Cat & Dog nemaju, aspon zatial nie. Som to skusala len tak, vzdy ked si sahol na nufak tak dostal odmenu :yes:


ja som učila presne takto a bez klikera a v pohode sa to naučila. treba byť len trpezlivý. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Amis » Pia 16.03.2012 21:53

Niqi & Kora píše:ked nemam kliker tak pouzivam kratke vystizne slovo, ktore zachyti presny moment, - pouzivam slovicko YES! :smile: da sa aj tak, jasne, dakedy som tak cvicila, ale s klikerom to ide ovela rychlejsie, teda aspon nam. Viac sa aj sustredi. A mam istotu, ze klik je rychly a stihne oznacit moment-sekundy dotyku labky nosteka. Pri slovnej pochvale napr. ''DObryy pes , psik'' uz moze mat labku na zemi a moze si mysliet, ze odmena je za nesprtanie do pasky na nose. Alebo za to, ze pasku da dole a bez pasky na nose nebude davat labku na nos. Ked nemas kliker a chces kupit tak si mozes natrenovat zvuk aky robi a potom prejst na kliker, ja som tak robila pred tym ako som zacala pouzivat slovicko yes :lol: Klikni ustami a mas :smile: No, ale pred tym ako zacnes cvicit treba kliker ''nabit'' vies, aby psik chapal co znamena. - ''klik'' a hned odmena, ''klik''-odmena , klik-odmena..
Inac ja som tiez nevedela zohnat kliker :ach:


dakujeme velmi pekne, havo sa ucil stekat na povel a vtedy mi "klikanie" ustami dost pomohlo, kedze steka len obcasne. dakujeme :heh:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Niqi & Kora » Pon 19.03.2012 13:55

Neni zac :smile: rada sa o nase uspesne zdolane triky, delim. AKo vam to ide s hambi sa?
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Amis » Ned 25.03.2012 15:42

snazime sa, uz rozpozna povel :smile:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Niqi & Kora » Štv 29.03.2012 0:54

fotku!! :yes:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Amis » Pia 20.04.2012 14:23

my to robíme tak, že mi dá packy na moju ruku a skryje si hlavu medzi ne. Zajtra alebo aj dnes vytiahnem fotoaparát a dám aj fotku :yes: dnes možno zájdem na Mlynskú, tam im došli klikery tak budeme mať aj my
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Niqi & Kora » Pia 20.04.2012 23:12

no tak ako si opisala my mame povel 'Modli sa' , takto aj na nabytok(stolicku ,postel) da labky a skryje hlavu medzi nich :smile: hamba ti mame tak, ze jednou labkou si zakryje tvar. Chcem to 'hambenie sa' vylepsit, aby davala tu labku trosku vyssie+zotrvala dlhsie v polohe. Ona si nou tak 'pretrie' papulu a kym to odfotim tak uz labka je na zemi :lol: Obrázok Obrázok
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Amis » Str 25.04.2012 6:00

krasa :smile: ja musim dakoho poprosit zeby nas odfotil bo ked to robi na mne tak to nedokazem odfotit :ach:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Niqi & Kora » Str 25.04.2012 12:20

:smile: tesim
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Veronika_27 » Pia 25.05.2012 15:01

ahojte, my máme problém s páskou, nechce nám lepiť :D skúšala som aj rôzne pásky a stále nič, vždy mi to ostane na prste a nezachytí sa jej na ňufáku ani vyššie od ňufáka :/ nie je na to ešte aj iný spôsob naučiť sa tento trik, okrem klikera? :ua: :smile: ďakujem
Veronika_27
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Zvolen, Lučenec

Re: "Hanbi sa"

Poslaťod Cathie » Pia 25.05.2012 15:10

... mas tu pasku dobre otocenu? :hi: :heh:

Iny sposob, hm.. gumicka na papulku :angel: a chvalit, ked tam da labku, ze si ju ide dat dole. Idealne pochvalit a odmenit maskrtou este SKOR, nez si ju da dole. Aby pochopila, ze ide o pohyb labky a nie o to, aby si ju dala dole.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Ďalší

Späť na Triky