Bravčové mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Bravčové mäso

Poslaťod pigie » Str 11.04.2012 18:42

Osobne by som sa toho bala, bolo by treba udaj pri -18C, pretoze pri -8 moze prezivat 40 dni a pri -18 240... Panbozko vie...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bravčové mäso

Poslaťod zuzka:) » Str 11.04.2012 19:08

"Jiné studie, prováděné v chladnejším prostředí (obvykle pod 4°C), prokázaly dlouhou dobu přežívání viru; pokud ovšem dochádzí ke kolísaní teploty, je virus nestabilní, i když jsou nižší než 0°C." zdroj: Barbara E. Straw a kol.: Choroby ošípaných.

už ani na knihy sa človek nemôže spoľahnúť. a to v prvej som nenašla nič lepšie ako toto, tam pod 4°C ani nešli :ach:


EDIT: "Je relatívne termostabilný. Pri teplote 56°C sa inaktivuje za 30 minút, pri 80°C za 8 minút. Voči nízkym teplotám je vírus naopak citlivejší. Hlavne teploty -10°C až -20°C sú pre vírus kritické. Po jednorazovom zmrazení v rozmedzí týchto teplôt a rozmrazení, stráca vírus svoju infekciozitu veľmi rýchle." zdroj: Gabriel Kováč a kol., Choroby hovädzieho dobytka.

EDIT2: posledná kniha čo mám. "V mase uchovávaném při teplotě +4°C až -20°C zůstává virus aktivní po dobu 5 až 7 měsíců." zdroj: Miroslav Svoboda, Nemoci psa a kočky.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Bravčové mäso

Poslaťod express » Str 11.04.2012 20:38

ja by som sa chcel spytat, ci hrozia chorobi aj z masa, ktore kupite napr. z vetamixu, baff a podobne, vsade sa pise ze maso z obchodu je OK ale co toto maso, je tiez veterinarne kontrolovane?
express
Šteniatko
 
Príspevky: 61

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Mackie » Str 11.04.2012 20:41

ano je veterinarne kontrolovane a zdravotne nezavadne, ale co sa tyka bravcoveho, jeho povod je pravdepodobne nieslovensky ani cesky, cize je na kazdeho uvazeni, ci ho bude davat surove
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bravčové mäso

Poslaťod MisheliQ » Str 11.04.2012 20:46

Offtopic: Zuzka a teraz si vyber. :ach: Toto nemám rada, keď sa od autora k autorovi informácie rozchádzajú. Jeden aby sa v tom potom vyznal. ps: učím sa histolu a tam to je tiež "čo kniha to iný názor" :hmm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bravčové mäso

Poslaťod express » Str 11.04.2012 21:04

Mackie, cize brancove z eshopu radsej povarit?
express
Šteniatko
 
Príspevky: 61

Re: Bravčové mäso

Poslaťod miusiatko » Str 11.04.2012 21:11

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6251526
podľa tejto štúdie vírus po 35 dňoch pri -18 neprežíva
tu sa píše o 40 dňoch pri -20 http://veterinaryrecord.bmj.com/content ... 0.abstract

takže by snáď mohlo stačiť na 2 mesiace hlboko zamraziť... ja to riskovať nebudem
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Mackie » Str 11.04.2012 21:34

Offtopic: ja davam surove aj z "eshopu"
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Dana D » Štv 12.04.2012 7:11

Ja teda v zásade v eshopoch bravčové nekupujem, ale zase si hovorím, že keď kupujem tie hovädzie šulce, neverím, že sa v nich nenájde ani stopa po bravčovom. Keď pri mletí prechádzajú z bravčového na hovädzie a naopak tak nepredpokladám, že dezinfikujú mlynčeky. A z tohto mám tiež občas obavy.

Ale to isté platí aj v mäsiarstvach. Kto mi zaručí, že skladovanie bravčového bolo oddelené od ostatných druhov mäsa, že mäsiar práve vo chvíli keď mi dáva hovädzie srdce nedržal v ruke bravčovú pečeň a pod. Niektoré obchody majú tieto produkty hneď vedľa seba, minule som normálne zaváhala keď mi vyložil kúsky hovädzieho srdca rovno na bravčové mäso, že nech si vyberiem.
Jednoducho človek nemôže byť úplne paranoidný, to by z toho scvokol. Ja kŕmim vo všeobecnosti psov takým spôsobom, že z čoho mám zlý pocit, to im jednoducho nedám. A netýka sa to len bravčového.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Bravčové mäso

Poslaťod fiore » Štv 12.04.2012 14:01

No...ako si to tak čítam, môžem rovno prestať riešiť pôvod mäsa, keďže na prechádzkach lesom mi rarach dosť často prečucháva (a sem tam samozrejme aj lízne) váľaniská (čo ako sa vlastne nazýva to rozryté izé po divakoch)
No a podľa článkov stačí že psisko zlízne kus diviačieho sopľa a sme doma.
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Doggie Love » Str 25.04.2012 8:04

Bre ranko, a stane sa nieco,ked im nebudem davat vobec nic bravcove? Ja to sice kupujem len v obchode, v Jednote v Auparku..tak neviem, ci aj tam mozu byt virusy.. :ua:
A tot som vcera zbehla do Carefouru v Poluse a mali tam cele kurence za 1,39€ za KILOOOO ????!!!! Skoro som na rit padla. Ako to moze mat vobec taku cenu???? A myslim,ze to bolo z Madarska ci odkial. Ani psom som to nekupila :angel:
Doggie Love
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Vieden

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Dana D » Str 25.04.2012 9:04

Doggie Love píše:Bre ranko, a stane sa nieco,ked im nebudem davat vobec nic bravcove?

Určite sa im nič nestane, nebudeš jediná, ktorá vynecháva surové bravčové. Dôležité je zabezpečiť rôznorodosť stravy, takže ak striedaš viaceré druhy mäsa nie je problém. Na spestrenie môžeš dať bravčové varené.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Mackie » Str 25.04.2012 10:43

Doggie Love píše:A tot som vcera zbehla do Carefouru v Poluse a mali tam cele kurence za 1,39€ za KILOOOO ????!!!! Skoro som na rit padla. Ako to moze mat vobec taku cenu???? A myslim,ze to bolo z Madarska ci odkial. Ani psom som to nekupila :angel:

nechapem preco nie :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bravčové mäso

Poslaťod miusiatko » Str 25.04.2012 11:11

Doggie Love píše:A tot som vcera zbehla do Carefouru v Poluse a mali tam cele kurence za 1,39€ za KILOOOO ????!!!! Skoro som na rit padla. Ako to moze mat vobec taku cenu???? A myslim,ze to bolo z Madarska ci odkial. Ani psom som to nekupila :angel:

Offtopic: Dobre vedieť :lol: idem na nákup :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Bravčové mäso

Poslaťod Doggie Love » Str 25.04.2012 11:53

Mackie píše:
Doggie Love píše:A tot som vcera zbehla do Carefouru v Poluse a mali tam cele kurence za 1,39€ za KILOOOO ????!!!! Skoro som na rit padla. Ako to moze mat vobec taku cenu???? A myslim,ze to bolo z Madarska ci odkial. Ani psom som to nekupila :angel:

nechapem preco nie :nwm:

...no mne prislo takej divnej farby...moc sa mi to teda nepacilo... A neviem ci je ta cena adekvatna ako takemu ´normalnemu´chovu. Ale kde je dopyt,tam je aj ponuka...ved pozname...cim lacnejsie sa bude na SK predavat, tym si myslim,ze horsie zlozenie bude. Ale tak to si vie kazdy asi dovtipit sam..
Moc ceny na SK nesledujem,kedze uz tu nebyvam...ale tych 1,30 sa mi zda naozaj malo. Potom sa ludia divia,ked v spravach pocuju,ze v kurencoch nasli olej,ktory sa dava do motorov a podobne..
Ale zase Netvrdim,ze len drahe je dobre..to je tiez blbost.
Doggie Love
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Vieden

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava