Wunschfutter

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Wunschfutter

Poslaťod helluska » Ned 01.04.2012 2:42

Na veltrhu som dnes dostala do ruky letak s krmivom, ktore si viete sami namixovat podla potreby psa.
http://www.wunschfutter.de/
Zakladom je vzdy kuracie alebo jahnacie maso a zmes vitaminov. Deklaruju, ze su bez kukurice, ryze, obilovin, soje a psenice a celkovo bez chemickych prisad, hypoalergenne.
Vedel by niekto poradit, ci do toho ist?

(Sme na orijenkach, len mam pocit, ze sa uz nikde nedaju kupit, tak spekulujem, na co prejst.)
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Wunschfutter

Poslaťod Marco Varhol » Pon 02.04.2012 19:30

Mne staci tato veta.
Na veltrhu som dnes dostala do ruky letak s krmivom, ktore si viete sami namixovat podla potreby psa. :aaa:
Paci sa mi dodavka krmiva v kelinkoch a plastovych boxoch aj zlozenie s hraskom je ok len urcene skor pre narocnejsich nemeckych zakaznikov co maju maju doma male plemena psov. Slucny pomer ziv.zlozky bohuzial aj tu vidiet na hodnote popola, ze kvalita az taka vysoka nebude ked sa pozriem na cenu. Vela nemeckych firiem prebaluju krmiva vyrabane v USA tak hadam to bude celkom slusne krmivo. Radit sa da tazko kedze vlatne o nom neviem nic.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Wunschfutter

Poslaťod helluska » Uto 03.04.2012 9:59

Marco dakujem za nazor. Sice som nepochopila, co je na tej vete, ale nevadi. Pises trochu nesuvislo.
Na veltrhoch su zastupene vzdy viacere znacky krmiv, od tych slabsich, po tie lepsie.
Cena tychto granuli (ak ratam 2x7.5 kg) je zhruba rovnaka ako u Orijeniek (kedze ja ich kupujem za 70-80-90 EUR za 13.5kg balenie - podla druhu).
WF 6.64 EUR / kg
Orijen 5.18 - 5.93 - 6.67 EUR / kg
Nemyslim, ze by to bol pripad prebalovania USA granuli, kedze do istej miery vies sam ovplyvnit ich zlozenie.
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Wunschfutter

Poslaťod Marco Varhol » Uto 03.04.2012 11:35

Ukaz mi cloveka, ktory dokaze namixovat krmivo pre psa. Kazdy pes je jedincom a neda sa vyrobit krmivo tak ako to vidime v marketingovych baleniach z obrazkom psa a s nazvom plemena aby sa vytvoril dojem, ze toto krmivo je pre mojho psika. A s dvomi druhmi mucok s navysenim bielkovin s rybacou muckou + hrasok a zemiaky to ani nie je mozne.
Preto aj ta fotka na obale a text plemena. Avsak kvalita masovej mucky pri 12% popole jahna naznacuje co tento Dortmundsky vyrobca pouziva (vela tajnosti o vyrobcovi). Ale predavat granule inak moze mat v Nemecku uspech.
Blizi sa Nürnberg pet veltrh tam sa daju nejake informacie ziskat.

Tu je priklad ako napisat krajsie zdroj suroviny ked je jasne, ze to je lamb meal.
Lamm 49,5% (Lammfleisch 23,1%, Lamm getr. 20,1%, Lammleber 4,9%, Lammfett 1,5%)

Orijen je ina kategoria krmiva. Toto mi zavana marketingovym krmivom.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham


Späť na Granule a konzervy