Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Jannka » Pia 08.08.2008 11:37

Kajka, tipujem,ze beries /zachranujes/ od mnozitela...necelych 7 tyzdnov a uz davat stenata na odber -to je otrasne :nie: Steniatku treba davat kvalitne steniacie granulky.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Pia 08.08.2008 11:44

a ked uz aj..no dobre...uz sa s tym neda nic robit...skus krpcovi kupit kvalitne stendulovske granulky a namocit do vody, aby ich nemal tvrde, ale mlieko mu urcite nedavaj..
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Pia 08.08.2008 11:46

Jannka - bohužial, pravdepodobne máš pravdu :ach: Granulky pravdaže pre neho mám...Purinu pro plan pre šteniatka. Ale ja by som mu chcela ešte aj dávať to mliečko,kedže je ešte maličký.
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Pia 08.08.2008 11:52

mliecko mu davat netreba...ked uz bol odstaveny od matky, kravske mlieko mu len uskodi..namoc si granulky do vody a to mu urcite zachuti
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Jannka » Pia 08.08.2008 11:56

Kajka...bohuzial, to je dnes realita, pokial si clovek neberie psika s PP,
tak vacsina bezpapierovych psikov pochadzaju od takychto ludi :( Je to hrozne :(
Ale aspon uz odtial "vypadne" a bude sa mat u teba dobre a bude mat konecne to,co potrebuje!!!!
Pro planky su super, pripadne mu to trosicka namoc, presne ako vravi Nia, a urcite bude happy.
Mlieco zvykne vyvolavat hnacky, v tomto veku prikrmovanie uz ozaj nie je potrebne, granulky mu uz uplne stacia.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Pia 08.08.2008 12:06

Ďakujem Vám kočky za rady :jop: Tak mu to mliečko dávať nebudem,radšej mu dám tvaroh so žltkom alebo biely jogurt. V pondelok idem s ním na prvé očkovanie...podľa toho kedy ho naposledy odčervila...aby bolo aspoň 7 dni pred očkovaním.
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Jannka » Pia 08.08.2008 12:28

jasne! mliecne vyrobky su super! - syriky, tvaroh, jogurtiky!! To je zdrava a dobra hamka pre vyvijajuce sa steniatko!
Drzim s psickom palce, aby sa mu super darilo a aby bol zdravucky a stastnucky!!!! A tebe gratulujem k novemu prirastku!
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Pia 08.08.2008 13:19

po tom tvarohu sa oblize aj na usikach :smile: ...tak teda drzim palce pri vychove stendula a nech prinesie vela radosti..potom by si sem mohla hodit fotosku :lol:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Sob 09.08.2008 6:48

veru dobre ti kočky poradili,z milecka by ta asi aj z bytu vyhodilu aj so psikom-počkaj ako by ti okakal byt :lol: Neni to mačička ze by bol na mliecko,aj ked je to mytus ze macky su na mlieko :lol: ,ale radsej robit ryzu s maskom,cestovinya tvaroch,jogurty,ovsena kaša a podobne.Napis ci ti aj papka tie granulky,lebo maltezacik je veeeelmi maznavy a on granulky nebude :jeah: jednoducho maju svoj styl :heh:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Ned 10.08.2008 8:59

Ahojte, tak uz mame toho nasho huncuta doma. :smile: Pocas cesty nezvracal a ani v noci neknucal, len som musela byt stale pri nom.Akonahle som sa pohla tak zdvihol hlavicku a ked ma nevidel,zacal knucat . Ani sa mi nezda ze ma 7- tyzdnov, lebo vyzera velkostou na morca. :lol: Ale aj maminu s tatinom ma takych malych. Vazi 500g a ma len dva dva horne ocne zubky. Prvy den mi v pohode zozral rozmocene granulky a vecer som mu dala konzervicku od Animondy....ta mu velmi chutila, viac ako granulky. Potom pridam fotky,len musim povedat manzelovi,lebo ja to neviem zmensovat. :pac:
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Jannka » Ned 10.08.2008 15:52

gratulujem k prirastku ! nech vam robi samu radost!
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Pon 11.08.2008 9:19

aj ja gratulujem, k snehobielej gulicke :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Pon 11.08.2008 9:40

Offtopic: Ďakujem Vám! :ahoj:
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Lucy1 » Pon 11.08.2008 10:09

kiki123 píše:Ahojte :ahoj: , aj ja mam maltezacku. Vola sa Sofia a o mesiac bude mat 4 roky. Je uzasna a neviem si predstavit krajsie stvorenie ako je ona. To dokaze povedat kazdy o svojom psikovy, bez rozdielu rasy.
Tato rasa mi uplne vyhovuje. Sofinka ma uz tak dobre pozna a ja ju, ze nam staci na seba pozriet a uz vieme co ktora chce. Je velmi rozumna, rychlo sa ucila a v podstate som ju k niektorym veciam ani viest nemusela, prislo to tak samo, jej inteligenciou.
Jedno co ma mrzi, je to, ze je casto chorlava. Aj doktori mi vraveli, ze tato rasa je uz asi moc preslachtena. Ale ved to nemusi byt kazdy psik, na tom tak zle. Ide o to, ze sofinke pred rokom vyskocila medzistavcova platnicka. Boli sme na operacii a bolo to v poriadku, ale vracia sa to.
Ide o to, ze tyto psikovia maju kratke nohy a nemali by chodit po schodoch a skakat na postel.... Tak dajte pozor aj na tych svojich milacikov! :vykricnik:
Ale je to krasne stvorenie. Ju si oblubili i ti, o ktorych by som to nikdy nepovedala.
Rada pokecam s niekym o skusenostiach.
PA a drzim palce s vycvikom :no:


Ahoj, my by sme si mali ist po steniatko maltezacika v septembri. Chcela by som sa ta spytat, kolko vazi tvoja Sofia? Nam sa totiz tie maltezaciky zdali nejake velke, mama mala teraz 7kg a otec 5kg, teda neboli to malinki psici. Dakujem
Lucy1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Pon 11.08.2008 11:13

7 a 5 kg??? to nie su nejaky prerastenii??? ved pozri si standard plemena http://www.skj.sk/standardy/fci_09.html#sekcia1 a uvidis,ci to je normalne..lebo je mozne, ze aj tvoj havino bude takyto velky a to nie je pekne, ked taky jemny psik je taky velky
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI