Pes cíti rakovinu - stretli ste sa s tým?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes cíti rakovinu - stretli ste sa s tým?

Poslaťod adri » Štv 29.03.2012 14:00

rada by som sa spytala, ci ste sa uz stretli s tym, ze by vas pes citil nejaku chorobu cloveka.

nam sa stalo toto - psa mame na chalupe, obcas ho berieme do bytu. v byte oproti byva sused, co ma rakovinu. a ked je sused doma, pes proste nevyjde do schodov, ani keby ste ho tahali nasilim, skratka odmieta sa vyskytovat co i len v blizkosti toho bytu. ked sused nie je doma, je to ok, prejde okolo dveri uplne v pohode.

uz ste sa s tym stretli?

adri
adri
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Veronika.Chuck » Štv 29.03.2012 14:24

ono je to o psoch zname ze dokazu vycitit chorobu v cloveku-rakovinu...videla som to v televizii ale este som sa s tym nestretla
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod hriva » Štv 29.03.2012 15:05

Moja fena zas odmietala byt v blizkosti jedného pána čo mal nejaku psychicku poruchu. Normálne zdrhala hneď ako ho zbadala.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Lindchen » Štv 29.03.2012 15:16

Arisiak dosť drsne útočil (čo bežne na ženy nerobieva, max. trochu vrčí, ak vôbec) na našu babku, niekoľko dní pred jej smrťou.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Bebis » Štv 29.03.2012 15:48

moje psisko sa práve pri chorých a starých ľuďoch správa priam ukážkovo... neblbne, neskáče, nehryzie... nechá sa ťahať za chvost, za uši... v kľude sa vyvalí na chrbát a nechá sa hladkať... :lol: ale zase Roen je kapitola sama o sebe... ľudí veľmi nemusí... :ua:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Vikiki22 » Pia 30.03.2012 13:32

Televízia o tom už neraz informovala, už o tom aj písali v časopisoch a niekde v Amerike sa už cvičia psy na detekovanie rakoviny. Nič neobvyklé už dnes. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod hriva » Pia 30.03.2012 18:50

Myslím že zakladatelku témy zaujíma či má niekto osobne skúsenosti, take zo života, to vieme že o tom v médiách uz veľakrát hovorili a písali.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Puk » Sob 31.03.2012 9:47

hrivushka píše:Myslím že zakladatelku témy zaujíma či má niekto osobne skúsenosti, take zo života, to vieme že o tom v médiách uz veľakrát hovorili a písali.


Osobné skúsenosti s tým u nás nemá temer na 100% nikto. Výcvik takéhoto psa by totiž narazil u nás na kopec etických problémov a zrejme aj zákonov (lekárske tajomstvo, atď). Na výcvik je totiž potrebné získať vzorky (pachové konzervy) - to by bol problém aj tak trochu technický (ako a kedy odobrať vzorky, ako ich získať oficiálnou cestou, miesta odberu, uchovávanie, atď). Určite, keby sa chcelo z oboch strán, cesta by sa našla. Ale je tu ešte ďalšia vec - tento výcvik si vyžaduje kopec vedomostí, a skúseností, to nie je ako : idem si skúsiť agility (bez urážky) a keď nie, tak nie... Rovnako si vyžaduje aj správne pripravované zviera už od šteňaťa. Kto z laikov vie, ako sa také čosi robí? Myslím, že metodika nebude veľmi odlišná od výcviku policajných súk pracujúcich na pachových konzervách. Viem (od vtedajšieho šéfa policajnej kynológie) že to už boli aj naši očumovať cca pred 15 rokmi v Holandsku. Ale akosi sa to zrejme nestretlo so záujmom...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod adri » Pon 02.04.2012 19:40

dakujem za reakcie, presne, ako tu uz niekto poznamenal, zaujimalo ma hlavne, ci Vas pes ma "cuch" na nejaku konkretnu chorobu a ako na to reaguje.... adri
adri
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Lucy » Pon 02.04.2012 22:48

U nas bola akurat wendy ofenzivne naladena, donna ta bola zas pomerne pritulna aj v tych poslednych stadiach, ked uz muselo byt tu smrt citit na sto honov, normalne vydrzala v posteli s clovekom -ale je zas pravda,ze slo o osobu,ktoru poznala od stenata a bola s nou v kontakte takmer kazdy den
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod MontyTheDog » Pia 06.04.2012 14:31

Pes dokáže vycítiť všeličo, ak ste chorí, niečo vám je, atď...

Offtopic: Inak, už si dlho kladiem otázku, ako to pes dokáže vycítiť...pomocou čoho? som z toho mimo, aj ten môj vycíti na mne hocičo..ako je to možné? ani najavo to nemusím dať :nwm:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod ZOZ TA » Sob 07.04.2012 0:50

Moja známa má takého psíka labradora, vie vycítiť chorobu, blížiaci sa záchvat / epileptický, odpadnutie /. Nie je vôbec na to cvičený má to v sebe. Myslím si, že to vie väčšina psov len to proste ignorujú. Psi sú úžasní vedia na seba prebrať chorobu svojho pána, vedia liečiť. Ak prichádzajú do styku s chorými ľuďmi treba ich očisťovať. Ale to je už iná kapitola.
ZOZ TA
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Puk » Ned 08.04.2012 12:20

Dida_984 píše:Pes dokáže vycítiť všeličo, ak ste chorí, niečo vám je, atď...

Offtopic: Inak, už si dlho kladiem otázku, ako to pes dokáže vycítiť...pomocou čoho? som z toho mimo, aj ten môj vycíti na mne hocičo..ako je to možné? ani najavo to nemusím dať :nwm:


Tu sú dva faktory na ktoré sa pýtaš. "Vycítenie" niektorej choroby - pes má čuch v inom leveli ako človek. Je veľa chorobných procesov, ktoré sa aj pachovo vymykajú z normálneho psieho pachového vnímania ľudského tela. Niektoré choroby sú tým zmeneným pachom špecifické (najmä tie, kde sa jedná o lymfu a nádory). Takže pes tie veci cíti a reaguje inštinktívne. Keby sme svojich psov poznali lepšie, častokrát by sme boli prekvapení, čo všetko nám signalizujú.
A tá posledná veta - ono to nie je celkom tak. Tvoj pes ťa má naštudovanú niekoľkokrát lepšie, ako ty jeho. A to je fakt, netreba sa tomu ani diviť, ani sa pre to urážať. Často tvojim náladám a myšlienkam, ktoré predchádzajú bezprostredne skutku, predchádza mimovoľná, veľmi nepatrná činnosť (tvoja aktivita), ktorú pes registruje a vie si z niekoľkých predchádzajúcich skúseností ju zatriediť tak, že vie, čo bude nasledovať. Preto niektorí ľudia hovoria : už len keby vravieť vedel... :smile: .
Vieš, človek vykonáva veľa vecí mimovoľne a neuvedomuje si to. Skús niekoho požiadať, nech ťa, tak aby si o tom nevedela, 5 minút natočí na kameru. Sama budeš prekvapená, čo všetko zistíš, že robíš mimovoľne. A tvoj pes je presne taká kamera, akurát že živá a navyše aj uvažujúca a kombinujúca... :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod irmiku » Ned 08.04.2012 13:59

moja znama s diabetes ma vycvicenu maltezacku, ktora ju varuje pri hypo a hyperglykemii...
zi a nechaj zit

tichy´s white happiness
irmiku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 419
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

Re: pes citi rakovinu - stretli ste sa s tym?

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 08.04.2012 14:00

Stretli. Už som to tu kdesi opisovala, tak ale dám znova.
Poznám ludí, ktorých syn mal nádor v mozgu, ktorý sa prejavil náhle, v noci dostal extrémne silný epileptický záchvat. Večer pred tým, sa na chodbe bytovky stretol s kokrom, s ktorým sa vždy hrali a bla bla, ale ten na neho znenazdajky prudko zaútočil. No a potom v noci... :plac: Chlapec teda žije, všetko, ale takto to začalo. S tým, že ten nádor už bol dosť velký keď sa na to prišlo.

Tiež si myslím, že každá udalosť, čin, sa vie vopred prejaviť. Je to tak, ako keď my si myslíme, že je všetko oka a zrazu nám ktosi povie, že vyzeráš zle. Tak isto ten pes. Pachy, nejaké ťažko postrehnuteľné mikropohyby iné ako obvykle, pohľad človeka... to všetko oni vedia registrovať. My už nie, lebo sme ohlupnutí okolím, ale oni ešte vedia a tak isto majú zmysly ovela vycibrenejšie ako my.
Tiež si ale nemyslím, že to vie každý pes, aj oni majú rozdielne vnímanie, resp. priority na ktoré sa zameriavajú. Niektorému psovi môžu byť prejavy človeka uprdele, inému nie, inému len trochu a podobne.

edit: Irmiku, nevieš nejak vyzistiť, ako ju na to pripravovala, v čom spočíval výcvik a podobne?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852


Späť na Ostatné