Odrazy od tela psovoda

Konkrétne triky a ich nácvik

Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Sob 24.03.2012 16:22

:ahoj:
Doma mám čivavu menom Monty :smile: Je to strašne živý psík, ovládame veľa trikov, ale jeden nám stále chýba...
Sú to odrazy od tela psovoda. Viď video tu: http://www.stream.cz/uservideo/134489-ewelynn-z-jasminovych-hor. ( tu ho vie 6-mesačná čivava :oo: ) Je to veľmi pekný trik, ale neviem ako ho to mám naučiť, našla som návod tu http://www.hafici.cz/clanky/psi-pribehy-18/odrazy-od-tela-psovoda-dogdancing-10448/, ale vôbec nám to nejde. Je tam písané, že mám psa lákať na seba hračkou a keď na mňa poskočí, mám ju odhodiť. Presne to isté robím, ale Monty si vyloží na mňa len predné labky a keď hračku odhodím, zojde zo mňa. Takýmto spôsobom sa to nikdy nenaučí. Nemáte nejaký tip ako nato? V najbližších mesiacoch ideme natočiť dogdancing video, ale ešte sa do toho nemôžme pustiť, lebo nám chýba tento trik.
Ďakujem za rady :smile:

Dida & Monty.
Naposledy upravil MontyTheDog dňa Uto 10.04.2012 19:17, celkovo upravené 2
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Fly Bubble » Ned 25.03.2012 10:50

Ahoj Dida, vitaj medzi nami :no:
Existuje veľa spôsobov ako toto psa naučiť...
Skús tento - Lákaj Montyho aby vyskočil na stoličku a potom mu na zem hoď hračku alebo pamlsok. Ale na tú stoličku musí vyskočiť všetkými štyrmi labkami. Nie len dvomi a potom pôjde za hračkou či pamlskom. Keď už bude chápať tomu aby vyskočil na stoličku a následne odskočil pre hračku, sadni si na stoličku ty a uč ho aby vyskočil na teba a tiež mu potom následne hoď na zem odmenu... Potom si ako keby "sadni" - lenže nebudeš mať pod zadkom stoličku... Môžeš byť opretá napríklad o stenu a lákaj Montyho aby ti vyskočil na kolená. Potom mu zase hoď na zem buď tú hračku alebo pamlsok. A tak postupuj až kým sa úplne nevystrieš. Keď to pochopí môžeš pridať povel napríklad "odraz", "odraz sa", "salto"... Dúfam že som pomohla :smile:

PS : Odporúčam aby si s Montym navštívila nejaký DD seminár :no: Napríklad tento http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=77&t=14791 :no:
Ak budeš mať nejaký problém s naučením, napíš správu :no:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Ned 25.03.2012 11:00

Juu, ďakujem moc :smile: Budeme pilne cvičiť :jop:

No neviem, či tam budem môcť ísť, keďže Monty nemá papiere....rada by som šla, ale momentálne nemám na to peniaze... :nwm:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Fly Bubble » Ned 25.03.2012 12:01

Keď chceš ísť na DD seminár nepotrebuješ papiere :smile: Ani keď ideš na súťaž DD, ba ani na skúšky nepotrebuješ papiere :no: ( Akurát tak výkonostný zošit na skúšky :joint: ) Súťaže, skúšok či semináru sa môžu zúčasniť aj kríženci :smile:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Ned 25.03.2012 12:23

Aha, super :smile: Možno by som aj šla, keby som dačo našetrila....ináč, už to cvičíme, som upretá o stenu a Monty mi bez problémov vyskakuje na kolená. Ale obávam sa toho, že ho to bude ťažké naučiť, pretože keď vyskočí na mňa, trvá mu trochu dlhšie kým sa otočí a skočí späť na zem....nemal by to robiť rýchlejšie? :ach:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Fly Bubble » Ned 25.03.2012 15:38

To je v poriadku keď ste dnes začali učiť :no:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Nanda » Ned 25.03.2012 20:13

To je v poriadku že je pomalý. Aj moj je zozačiatku veľmi pomalý. Ale toto sme ešte ani netrénovali a nebol ani náznak začatia. :lol: Ale skúsim to a podľa toho čo napísala Fly Bubble.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Str 28.03.2012 13:39

Tie odrazy od kolien máme cvičiť dovtedy kým sa nezrýchli? Lebo stále mu to ide pomaly, čiže neviem, či sa mám už pomaly vystierať alebo nie... :zz:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 02.04.2012 19:58

Super, už ten povel vieme, stačilo pár dní tréningu a máme to! :lol: Už stačí len niekoľko dní trošku potrénovať a docvičiť, aby to bolo dokonalé. Som veľmi šťastná, ani vo sne by ma nenapadlo, že niečo takéto bude môj pes niekedy ovládať....inak, keď kľačím, dávam tam 3-5 cm rezervu - úplne sa nevystriem, lebo Monty sa potom nemá odkiaľ dobre odraziť, blíži sebe a samozrejme aj mne...je to zlé? Musí mať nejakú odrazovú rampu, pretože keď som úplne vystretá, som kolmo, vyskočí na mňa a škaredo dopadne na zem a koľkorázy si na mňa vyloží len predné labky lebo vie, že táto poloha mu nie je vhodná...Jednoducho som v cca 80° až 85° uhle čo dúfam nevadí...
I'm very crazyyy and happyyyyyy! :jupi: :aaa: :joint: I ♥ my dog Monty! You are the best!! :jupi: :5: :rose:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Nanda » Pia 06.04.2012 16:26

Skúšali sme a žiaden výsledok. :ua:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pia 06.04.2012 16:47

Nanda píše:Skúšali sme a žiaden výsledok. :ua:


My sme mali 2 až 3x denne max. 10 minútovú lekciu, Monty by cvičil aj dlhšie, ale brutálne ma z toho boleli nohy, držať sa len tak naklonená vo vzduchu niekoľko min nie je žiadna sranda a furt hovoriť hop a odraz nie je pre moje hrdlo najlepšie :heh: Do troch dní mu to "ako tak" šlo, bola som asi v polovici vystretá a Monty pekne na mňa skákal a odrazil sa dolu. Teraz skáče ako šidlo a keď je rozbláznený, je to úplne perfektné, preto to najčastejšie trénujeme po príchode zo školy, lebo je celý bez seba keď prídem domov :joint:
A čo vám na tom nejde?
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Nanda » Pia 06.04.2012 16:58

Ja keď sa dám do tej polohy a poviem ten hop a odraz tak on na mňa celý vyskočí.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pia 06.04.2012 17:04

Veď tak to má byť. Monty na mňa skočí všetkými štyrmi labkami, asi do úrovne brucha (keď kľačím), v zlomku sekundy sa otočí a skočí späť na zem, viď. ukážkové video na začiatku témy. Neviem, čo robí tvoj psík zle :nwm:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod Nanda » Pia 06.04.2012 17:19

On vie povel vyskoč a on sa na mňa nie že zvalí ale neviem ako to mám povedať, proste chytím ho do náručia. A on si to s tým míli. :ach:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Odrazy od tela psovoda

Poslaťod MontyTheDog » Pon 09.04.2012 18:42

Nanda píše:On vie povel vyskoč a on sa na mňa nie že zvalí ale neviem ako to mám povedať, proste chytím ho do náručia. A on si to s tým míli. :ach:


Keď som vo vzduchu akože "sedela" a vyskočil mi na kolená chvíľu som ho tam zo začiatku podržala a neskôr hodila hračku na zem a ak po ňu skočil - pochválila som ho. Treba ho to najprv takto učiť, musí pochopiť, že ti nemá skákať do náručia, ale len skočiť na teba a náhle dole za hračkou. Až potom sa môžeš začať pomaly vystierať, najprv to musí pochopiť v sede :jop:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na Triky