"Podaj labku"

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Bellss » Str 24.08.2011 20:12

Dobre, budem na to dávať pozor :) Steff reaguje aj na gesto, že predložím ruku pred labku, ktorú má zdvihnúť a tú mi podá. Ešte sa občas mýli alebo ich mení skôr, ale inak už tomu aj celkom chápe čo od nej chcem.. A hovorím jej "pravú" a "ľavú" ale skúsim niečo čo si skôr zapamätá..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Sonča & Baffy » Štv 25.08.2011 18:04

vavrena píše:Keď chceš, aby si pes zreteľne odlišoval packy, tak musíš dávať dva rozličné povely, a oba riadne trénovať, zo začiatku ani nestriedať, aby pes nepodával jednu a hneď druhú, ale aby počkal vždy na povel.
Ja mám povely na predné packy "raz" a "dva."


A ja som striedala. Naschvál aby v tom pes mal "chaos", aby použil mozog a aby nepodával jednu labku stále dokola. Preto aj keď sa učíme trebárs podať zadnú labu, hodím občas nejaké bow, sudy, ľahni, prvú, otočky, obcúvania, aby pes použil mozog a aby to preň bolo zaujímavejšie. Ale striedam v nepravidelných a nelogických intervaloch a medzi tým aj naťahujem nejaký čas, aby to pes nerobil v istých časových rozostupoch. (keď ide o labky, otočky, proste cvikov, ktoré sa dajú robiť do oboch strán). A hej, pes vníma čas VEĽMI dobre a na tom som sa ja raz popálila. :heh:

A ešte si psa rozbesňujem hrou, ale totálne, aby bol tak rozbesnený, že je v červenej zóne. A vtedy mu rútim nejaký povel.
Sonča & Baffy
Junior
 
Príspevky: 283

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Bellss » Štv 25.08.2011 19:04

Nám je tiež lepšie, keď striedame lebo potom keď dlho dávame len jednu labu, tak Steff sa nechce meniť potom, nechce sa jej rozmýšľať :lol: Občas je an také lenivá, pritom to vie dobre a aj chápe to. A zatiaľ som spokojná, že jej to takto ide, čakala som že bude dlhšie rozmýšľať, kde má tú labu vyložiť a že vôbec nebude nato reagovať. Uvidíme ako nám to pôjde ďalej :smile:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Astrid Rauda » Pia 16.03.2012 20:19

Ahojte, potrebovala by som poradiť. A nie len poradiť, ale ak viete, tak nejako pomôcť pochopiť istú vec.
Chcem svoju chlpaňu podávanie labky. Doma nám to ide krááásne. Už aj povel sme k tomu pridali (učíme sa s klikrom najprv bez povelu, potom pridávame), no keď sme vonku na trávičke a chcem to s ňou cvičiť, tak sa chce odrazu plaziť a nie podávať labinu :pac: Pritom to s ňou robím vonku presne tak isto, ako doma. A doma sa zasa nechce plaziť ani pri hraní, nie to ešte keby som ju to učila. Neviete mi poradiť, ako jej ukázať, že aj vonku sa dá labina podať tak pekne ako doma? Lebo vonku trpezlivo čakám, ako doma na jej prvý krok (teda kým sme nemali ešte pridaný povel) a ona sa len obšmieta alebo sa chce plaziť, alebo mi hryzie ruku, v ktorej mám pamlsok. Prečo to robí? Prečo sa jej doma krásne darí a vonku nie? Môže to byť aj tým, že je ešte malinká a vonku ju zaujíma 1 000 500 vecí? :nwm:
Ďakujem :ahoj:
Ten je šťasten, komu štítem je pověst a posvátné runy, kdo poznat dovede pokrytectví v mysli cizího muže.
Obrázok
Astrid Rauda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Sereď

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Priscilla » Pia 16.03.2012 21:54

Tak sa vonku vráť na úplný úplný začiatok a odklikávaj na začiatok aj najmenší pohyb tou labkou.
Aj dospelé psy mávajú niekedy problém s tým, že jeden cvik sa dá robiť na rôznych miestach, nieto ešte malé šteniatko. Hlavne trpezlivosť, ozaj sa nie je kam ponáhľať.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Astrid Rauda » Pia 16.03.2012 22:18

No ja som to skúšala úplne od začiatku a one jednoducho len po tej zemi sa ťahá plaziť alebo mi hryzie ruku...proste... :pac: ťapša malá :angel:
Ale iné mi neostáva, len trpezlivosť :yes:
Ten je šťasten, komu štítem je pověst a posvátné runy, kdo poznat dovede pokrytectví v mysli cizího muže.
Obrázok
Astrid Rauda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Sereď

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Astrid Rauda » Pon 19.03.2012 7:08

Ako nám to išlo na prvej lekcii?
Na konci ju to už nebavilo, tak sme prestali. Dnes nám to ide lepšie :yes:

http://www.youtube.com/watch?v=FNRIABxvwlI
Ten je šťasten, komu štítem je pověst a posvátné runy, kdo poznat dovede pokrytectví v mysli cizího muže.
Obrázok
Astrid Rauda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Sereď

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Niqi & Kora » Štv 22.03.2012 1:45

aka je zlata :love:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Astrid Rauda » Štv 22.03.2012 6:31

Ďakujem :angel: ej to šikula! Len by sa nám zišiel koberec, lebo sa jej šmýka na tej podlahe :ua:
Ten je šťasten, komu štítem je pověst a posvátné runy, kdo poznat dovede pokrytectví v mysli cizího muže.
Obrázok
Astrid Rauda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Sereď

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Nanda » Pia 23.03.2012 20:02

Bellss píše:reaguje aj na gesto, že predložím ruku pred labku, ktorú má zdvihnúť a tú mi podá.

Presne tak reaguje aj Mičo. :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Angie* » Uto 15.05.2012 5:59

Tento povel je veľmi ľahký u veľkých plemien mám s tým totiž skúsenosť a teraz kde si sadnem tak si sadne predo mňa a z ničoho nič mi dá labku :lol: Ale toho menšieho je to ťažko naučiť strašne je neposedný :ha:
Angie*
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Žilina

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Tinka123 » Pia 13.09.2013 20:03

Ako ste učili psa podávať zadnú labku?
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: "Podaj labku"

Poslaťod Wejka » Pia 13.09.2013 21:59

Tinka123 píše:Ako ste učili psa podávať zadnú labku?


viewtopic.php?f=78&t=14051
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Predchádzajúci

Späť na Triky