"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod raky » Uto 05.08.2008 22:53

tiež nerozumiem a nevidím ani dôvod..... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod lucik » Str 06.08.2008 6:46

dovod - je zvedavy, co mu povedia na psa - z vlastnej skusenosti viem, ze na vystavy nechodia vystavovat len ludia, ktori davaju psika do chovu! :nie:
takisto z niektorych pracovnych sutazi podla medzinarodnych poriadkov su vylucene kastrovane psy :ua: napr. MFTR
nechapem dost dobre preco, ale proste je to tak..

no co sa tyka vystav - s kastrovanym psom sa neda, to beriem - ale ako zistia, ci nie je kastrovana suka?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Fraga » Str 06.08.2008 7:51

Nemôžem si pomocť, ale na čo mi je vedieť akého mam úžastne exteriérového psa, ked viem, že je kastrovaný a v živote mať potomstvo nebude? čo urobím s tou informáciou? mne to pripadá tak ako ked sa povie JUUUUJ on nema PP lebo na neho nevystačilo! To je presne to iste JuuuuJ ano ano je krásny len bohužial my nemozeme byť chovný lebo sme kastrovaný? :pac: na čo je to preboha dobré?

Okrem iného Zilla neviem kto ti takú info poskytol, pretože výstavný poriadok hovorí, že pes s chirurgickým zákrokom sa nesmie výstavy zúčastniť. (na ostránenie vád exteriéru), hoci tu by to bolo skôr na škodu ako na vylepšenie... A ešte nechápem prečo niekto kto ma psa s PP ho dáva kastrovať, ak teda mieni chodiť po výstavách... je mi to divné :ach:

Lucik myslím, že s kastrovanou sukou na výstavu nikto nejde... :nwm: a ešte som nevidela nikoho kto by šiel vystaviť s tým, že by nechcel potom chovať...jj ja viem povieš mi že ty heh... ale je iné keď má pes nejakú dysplazku povolenú a niekto na nom chova a ine ked je povolená a majiteľ (ty) nechceš na takom chovať a dalšia vec Gipsy bola operovaná, takže tiež by na výstave po pravde nemala byť...(ale to sme už rozoberali inde).
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod julieta » Str 06.08.2008 8:10

Fraga... nie je to presne tak ako hovoris... poznam vela ludi, co chodia vystavovat kastrovanu suku......a taktisto, vela ludi bavi vystavovanie, ale neplanuje mas po suke steniatka..... proste je to pre nich sport, sutazenie atd... nie vsetci, ktori maju PP psa a chodia po vystavach chcu byt velky chovatelia.....maju radi len uspech, resp. ked porazia inych psov v kruhu... to je uplne normalna zdrava sutazivost.. chov je uz uplne o niecom inom a nie len o vystavach
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Fraga » Str 06.08.2008 8:13

Ja som nepovedala, že je to presne ako hovorím, je to môj názor - môj pohľad nevidím dôvod chodiť na výstavy ak ten pes nemá byť chovný. Môže byť aj preto, že takého nikoho nepoznám, čo by to robil preto, lebo nevie čo s peniazmi... :ach:
Ďalšia vec prečo tých ľudí neohlásiš? nepoznáš výstavný poriadok? aj kastrácia je chirurgický zákrok ak by som vedela a dokonca, ak by moja suka mala byť druhá za kastrovanou, tak rozhodne podám protest...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod julieta » Str 06.08.2008 8:31

Fraga, neohlasim to prave preto, ze pre mna vystavy skoro nic neznamenaju.a ked je ta fena pekna, tak preco nie, nech je aj predo mnou...... a kastracia feny nie je zakrok, kde sa zasahuje do exterieru.....ide o zdravotny problem.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Fraga » Str 06.08.2008 8:40

:nwm: myslím si iné :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod wildrane » Str 06.08.2008 8:51

export. PP stoji ak sa dobre pamätám o 350 Sk viac oko obyč. PP.

VYLÚČENIE Z VÝSTAVY 1. Na výstavách sa nemôžu posudzovať psy, ktoré nie sú uvedené v katalógu.
2. Z výstavy sa vylučujú psy choré alebo z choroby podozrivé, po úraze, honcujúce sa suky, suky v druhej polovici gravidity, dojčiace suky a jedince, na ktorých bol vykonaný operačný zákrok na odstránenie chýb exteriéru.
3. Psy v majetku osôb, ktorým bolo odňaté právo vystavovať.
4. Psy nebezpečné, agresívne voči ľuďom i psom.
5. Na výstavách usporiadaných pod záštitou SKJ je prísne zakázané používať kozmetické prípravky na úpravu srsti (spreje, púdre, laky), vyväzovanie psov na tzv. šibeniciach dlhšie, ako je nevyhnutné na prípravu pred vystavo-vaním v kruhu, stavanie psa proti psovi, tzv. hecovanie a hlasité povzbudzovanie spoza kruhu (double han-dling). Pri porušení tohto nariadenia má usporiadateľ právo vylúčiť psa a vystavovateľa z výstavy

Takže podla tohoto sa aj kastrovaný pes môže výstavy zúčastniť, len podla hodnotenia exterieru je to vada, ak psíkový chýbajú varlata, a tým pádom bude hodnotený nízkou známkou aj keby bol najlepší
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod wildrane » Str 06.08.2008 8:55

Fraga píše:Ja som nepovedala, že je to presne ako hovorím, je to môj názor - môj pohľad nevidím dôvod chodiť na výstavy ak ten pes nemá byť chovný. Môže byť aj preto, že takého nikoho nepoznám, čo by to robil preto, lebo nevie čo s peniazmi... :ach:
Ďalšia vec prečo tých ľudí neohlásiš? nepoznáš výstavný poriadok? aj kastrácia je chirurgický zákrok ak by som vedela a dokonca, ak by moja suka mala byť druhá za kastrovanou, tak rozhodne podám protest...

Fraga vo výstavnom poriaku sa píše že len psi po chir. zákrokoch na zakrytie exterir. vád, kastrovanoe sučky to nie je, a u psíka by bolo vtedy ak by mu jedno chýbalo a preto mu odobrali aj druhé, aby zakryli kryptorchizmus
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Zilla » Str 06.08.2008 9:13

Fraga píše:Okrem iného Zilla neviem kto ti takú info poskytol, pretože výstavný poriadok hovorí, že pes s chirurgickým zákrokom sa nesmie výstavy zúčastniť. (na ostránenie vád exteriéru), hoci tu by to bolo skôr na škodu ako na vylepšenie... A ešte nechápem prečo niekto kto ma psa s PP ho dáva kastrovať, ak teda mieni chodiť po výstavách... je mi to divné :ach:

Tak napr. tu http://www.havino.net/index.php?option= ... &Itemid=25
Netvrdím, že to tak je ale, že som sa po takúto info dostala. Predpokladám, že v tom potvrdení by mal byť aj dôvod hlavne u psov.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Fraga » Str 06.08.2008 9:42

No takže som sa pýtala... a je to tak, síce pes bez guliek na výstavu môže, ale aj keby bol samnajkrajší ho vyradia, lebo ich nemá. U suky kedže to nie je vidno je to bezpredmetné, ale závisí na serióznosti majiteľa či s takou pôjde na výstavu alebo nie... :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Zilla » Str 06.08.2008 9:45

Dík za vyjasnenie.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Fraga » Str 06.08.2008 10:44

Ešte by som dodala, že to s tou serioznosťou to platí aj na tých, čo chodia s operovanou dysplázkou, naťahovanými sánkami, umelými zubami, či vyrovanvanými zubami a inými neduhmi.... :lol: že vraj sa dnes už psom robí všetko, nie až takej miere u nás, ale v zahraničí nieje problém... Tak ma napada, že človek ak chce štena zo zahraničia fakt by mal davať dobry pozor na rodičov a odsledovať si to hm? :ach:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod mimi » Str 06.08.2008 10:57

ja viem ze na macacich vystavách býva aj kategória kastráty.
a dost dobre nechápem prečo niečo take nie je aj na výstavách psov.
Ako už bolo povedané nie keždy psíka vystavuje preto aby ho množil.
Prečo sa to potom volá výstava.
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Rehssi » Str 06.08.2008 11:10

Ja si myslim, ze vystavovanie kastrovanych jedincov ma aj chovatelsky vyznam. Mam kastrovaneho kocurika a chystam sa s nim na vystavu, aby som urobila chovatelke, od ktorej ho mam, dobre meno. A kedze mam velmi malo rozsirene plemeno, rada ho spropagujem aj tymto sposobom. Rovnaky princip je aj u psov :no:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy