Očný kontakt

Konkrétne triky a ich nácvik

Očný kontakt

Poslaťod moschino » Pon 04.04.2011 18:58

Učili ste psa povel oči (keď pes pozerá do očí psovoda)? Začíname sa tento povel učiť. Informácie o tom mám len tie, čo som vyčítala z knihy Dog Dancing od Katky Lerlovej. Nemáte nejaké rady alebo typy, na čo dávať pozor a čoho sa vyvarovať?Ďakujem :smile:
Naposledy upravil moschino dňa Ned 10.04.2011 20:04, celkovo upravené 2
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči

Poslaťod Cathie » Pia 08.04.2011 9:59

Ja konkretny povel nemam nauceny, ale mam povely, pri ktorych pohlad vyzadujem pripadne situacie, kedy chcem, aby pes na mna pozeral. Napr privolanie s predsadnutim, poloha v stoji predo mnou, poloha pri nohe atd.

Ucila som ale otacanie sa na zavolanie mena a tam som to po .. toto :lol: - tym, ze som sa uklikla s klikerom. Raz sa mi podarilo kliknut v momente, ked sa otocila uz naspat (snazila som sa predlzovat cas pohladu) a este tyzden mi vkuse robila to, ze kukla na mna, otocila sa prec a cakala, ze ju za to odmenim :lol:

Popravde, ja mam najvacsi problem s tym, ze ked cvicim, tak pes na mna pozera STALE.. takze vlastne nemam velmi moznost jej vysvetlit, ze to chcem na povel naucit :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Oči

Poslaťod moschino » Pia 08.04.2011 11:25

Ked cvicime, tiez sa na mna kuka, ale skor na moje ruky ako do oci :ua: lebo vie, ze tam mam odmenu. Zacala som preto skusat, ze mu odmenu nedam z ruky, ale ze odhryznem napr.kus parku a miesto z ruky mu ho pustim rovno z ust na zem. Nech sa mi kuka aspon na hlavu a nie na ruky :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči

Poslaťod Cathie » Pia 08.04.2011 13:49

No, to uz zalezi od toho, ci ti zalezi na tom, kvoli comu sa pozera alebo na tom, ako to vyzera pre pripadnych divakov.. :smile: Aj ked robim s pamlskami, tak neexist, aby mi pes pozeral na ruku - odtial povel predsa nepride :nwm: Mozno by nebolo odveci zacat pracovat na "odlozeni odmeny".. tzn psovi das povel BEZ motivacie pamlskom, hrackou a nasledne ho odmenis napr pamlskom/hrackou, ktoru mas polozenu mimo.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Oči

Poslaťod vavrena » Pia 08.04.2011 14:57

Sákriš, ja som o tom písala romány tu na fóre, trvalo mi to dva mesiace.. ale v ktorej téme to je?? Nenašla som :ach: ...

No, skrátka som učila dvojročného psa, ktorý sa pozeral dovtedy vždy len na ruky, aby kukal do očí. Kliker do ruky a trvalo to a trvalo... a ide to :smile: Bola som zufalá, ale fakt len trpezlivosť a dá sa :yes:

Sadni si napríklad na schody alebo na ministoličku, miska s jedlom vedľa teba, pes pred tebou trochu nižšie. Budeš čakať, keď sa ti pozrie do očí, klikneš a hodíš mlsku na zem. Nedávaš mu ju z ruky, ani si tam nedržíš dve a viac mlsiek, vždy po kliknutí si ju vyhodíš z misky na zem. Niekoľkrát som takto sedela po polhodine bez jediného úspechu, frustrovaný pes, frustrovaná ja, ale ono to prišlo, nebolo to jednoduché, ale prišlo, a to je podstatné :yes: a potom buď pridáš povel alebo to precvičuješ v rôznych cvikoch.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Oči

Poslaťod moschino » Pia 08.04.2011 17:21

Ďakujem, začnem trenovať :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči

Poslaťod Lucy » Pia 08.04.2011 17:30

Mne Josie kuká na ksicht vkuse a keď ju učím niečo pri čom potrebujem ruky tak mi skáče do tváre, lebo to je jej stred vesmíru ...takže ja ju vyslovene učím sústrediť sa chvíľu aj na ruky

..ale viem, že Rory Dáresová učila pozerať do očí, teda aspoň keď som strážila "krpatého" bola som poverená precvičovať to, tak hádam prispeje :lol:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Oči

Poslaťod vavrena » Pia 08.04.2011 18:22

Ozaj, a mohla by si tému premenovať na "Očný kontakt" ... :no:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Očny kontakt

Poslaťod moschino » Pia 08.04.2011 19:34

Premenovala som. Dlzen na ''y'' doplnim ked budem na pc :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Očny kontakt

Poslaťod wer » Ned 10.04.2011 16:54

je to vcelku jednoduche - proste ho odmenuj za ziaduce chovanie - v tomto pripade pohlad do oci, nie na ruky a pes si to proste spoji.
a kludne mozes odmenovat aj z ruk - len ruky necakane striedaj, aby nevedel, odkial pride odmena a nefixoval sa na ruku. k rukam sa nesmie "dobijat", zo zaciatku ich mozes dat za chrbat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Očný kontakt

Poslaťod DeNnY » Pon 08.08.2011 17:05

Hahá.. mám jednoduchšiu metódu :dance: ..Ja som si dala do úst pamlsok, tak aby to Denny videl a keď sa mi pozeral do tváre tak som to naňho vypľula :lol: ..a potom neskôr som mu dávala z ruky..to pľutie bolo len na to aby nemuselo toľko rozmýšľať, kým mu dojde, že sa má pozrieť vyššie, lebo Denny sa nie a nie pozrieť a ho to odrádzalo :no:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Očný kontakt

Poslaťod Lucky-Na » Pon 08.08.2011 17:28

Offtopic: to by sa aj nám zišlo naučiť :ach:
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Očný kontakt

Poslaťod Tiny & Teddy » Pon 08.08.2011 22:23

Ja som toto presne ako prvé naučila, keď som si zadovážila knižku Dogdancing od Katky Lerlovej. Trvalo mi to dokopy asi 3 minúty. Poviem "sleduj" a hneď mi kukne na tvár. :smile: Ja som pohľad do očí nikdy nemusela vyžadovať, on to bral pri napr. predsadnutí ako samozrejmosť a vždy keď ho niečo cvičím vníma rovnako ruky ako tvár pretože napr. keď mu chcem dať povel počítať (šteká číslo ktoré mu ukážem na ruke) tak mu nič nehovorím ako slovný povel ani mu nič neukazujem, jemu stačí len keď sa mu priamo a vytrvalo zahľadím priamo do očí a on sa rozšteká dovtedy dokým neodvrátim zrak. Neviem prečo na toto tak reaguje :joint:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: Očný kontakt

Poslaťod Amis » Str 07.03.2012 19:11

Ja s tým mám veľké problémy, keďže mám psíka z útulku a akosi sa na mňa nechce pozerať :nwm: Vie že som pán a nevie udržať kontakt dlhšie ako 10 sekúnd... Ešte si o tom niečo prečítam :yes:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Očný kontakt

Poslaťod Saarly » Štv 08.03.2012 9:07

Ja som to trenovala s klikerom tak ako Vavrena, len davala som jej to z ruky ked na mna pozrela, skusim to ale s tym hadzanim na zem, to sa mi viac pozdava a prihodim k tomu nejaky povel :smile: Inak robim to, ze pri inych poveloch napr. sadni ked si sadne, tak este aj pockam, kym sa mi pozrie do oci, lebo najprv hypnotizuje ruku ale po case sa pozrie a az potom jej dam odmenu. Neviem ci je to spravny postup, ale zatial to funguje, zda sa mi, ze na mna pozera skor a castejsie. Ale aj tak mam s tym stale velky problem, hlavne aby sa na mna sustredila.
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Ďalší

Späť na Triky