Nechytá vo vzduchu

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Gombicka333 » Sob 25.07.2009 13:40

no neviem cim to je ale moj hafan nevie vo vzduchu chytit nic :lol: ... hodim granulu a az jak mu spadne na cumak tak vtedy sa spameta a zacne ju hladat a tak isto aj s loptickou :D ... .ale ked ja mu to drzim tak vtedy vie si po nu skocit a vytrhnut mi ju z ruky ale ked mu ju hodim do vzduchu tak nevie :ua: neviete ako ho naucim aby chytal veci "pocas jazdy" ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Sunny » Sob 25.07.2009 16:02

Ja som začala baby učiť - najprv im to hádžem z úplne blízka, kúsok od čumáku. A jednoducho - nechytíš, zje ti to niekto iný :heh: A celkom to funguje, lepšia sa.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Gombicka333 » Sob 25.07.2009 16:16

Sunny píše:Ja som začala baby učiť - najprv im to hádžem z úplne blízka, kúsok od čumáku. A jednoducho - nechytíš, zje ti to niekto iný :heh: A celkom to funguje, lepšia sa.

heh super :jop: vyskusam
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Dogfrisbee - nechytá vo vzduchu

Poslaťod nikolletttka » Pon 26.10.2009 18:06

aj mne sa niekedy staca do strany ale zas niekedy leti pekne ale mam taky problem, ze cherry mi to nikdy nedobehne :ua: aj ked nehodim daleko len kusok tak to nestihne.teda ani nebezi naplno za tym radsej si pocka kym to dopadne a potom sa len poriadne rozbehne a neviem ako docielit aby bezala hned od zaciatku. :ua:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod dana033 » Pon 26.10.2009 18:17

nikolletttka píše:aj mne sa niekedy staca do strany ale zas niekedy leti pekne ale mam taky problem, ze cherry mi to nikdy nedobehne :ua: aj ked nehodim daleko len kusok tak to nestihne.teda ani nebezi naplno za tym radsej si pocka kym to dopadne a potom sa len poriadne rozbehne a neviem ako docielit aby bezala hned od zaciatku. :ua:


Hmm no neviem veru, ale myslím že treba cvičiť a naučiť ju aby to chytala vo vzduchu a aby nečakala až kým to padne. Asi by som ju to učila naprv len sa s ňou preťahovať o to a nech ti skáče za tým keď to držíš v ruke. A prípadne len na krátke vzdialenosti jej to hádzať. Ja tiež s Maxom len začínam a moc poradiť neviem :nwm: . Nech poradia skúsenejší :yes:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod nikolletttka » Pon 26.10.2009 19:11

no ona na neho skace stale ked ho mam v ruke aj mierne rotujuce chyti ked ich len vyhodim do vzduchu, ale ako nahle jej to hodim kusok dalej tak to proste nedobehne aj ked jej hadzem nizke a kratke, len do dialky 2-3 metrov
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod dana033 » Pon 26.10.2009 19:38

No ja to robim aj tak, ked som len na dvore kde je malo miesta, že mu dám povel "sadni" a "čakaj" a idem od neho na 2-3 m a potom mu ho hodím :yes:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Priscilla » Pon 26.10.2009 19:41

nikolletttka píše:no ona na neho skace stale ked ho mam v ruke aj mierne rotujuce chyti ked ich len vyhodim do vzduchu, ale ako nahle jej to hodim kusok dalej tak to proste nedobehne aj ked jej hadzem nizke a kratke, len do dialky 2-3 metrov

Pokiaľ to psa baví a chce sa mu nevzdávaj to a trpezlivo hádž ďalej. Mne Meghan kedysi nevedela chytiť takmer nič, strašne bola nešikovná. Snažila sa, ale pomaly štartovala, priskoro brzdila, minula to alebo zrazila čumákom, či packami, no hrozné. :pac: Ale hrozne ju to tešilo a trpezlivo to dvíhala zo zeme, tak sme trénovali ďalej a ani neviem presne kedy nastal ten zlom, ale dnes chytí všetko, čo ja ako-tak dobre hodím. :lol: Ide jej to krásne, až sa mi nechce veriť, že ešte pred rokom to bolo také zlé. :no:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod nikolletttka » Pon 26.10.2009 19:50

no tak ju to strasne bavi a ked chvilku sa zamyslim a nehadzem tak do mna dobiedza a snazi sa mi ho vytrhnut.. a dakujem urcite trenovat neprestaneme, tak snad sa to casom zlepsi :smile:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod JanoS11 » Pon 26.10.2009 22:41

no tak ju to strasne bavi a ked chvilku sa zamyslim a nehadzem tak do mna dobiedza a snazi sa mi ho vytrhnut


no ja by som to povedal tak: začiatok mate za sebou. Je fajn ze dobiedza. To je znak toho ze ju to zaujima. Ale ked mozem poradit: Ja sa s maxom pretahujem kazdy druhy den ale nehadzem iba sa pretahujem a nechavam vyhrat ale iba ked fakt taha. Hadzem raz do tyzdna max 2krat. Fixujem. A on vie ze je to bezva sranda. Po kazdom hode alebo po kazdom druhom sa zase pretahujeme. Dosiahol som tým to ze mi ten disk nosi. Ked som ho chcel ucit aby to chytal za jazdy zacal som tým ze som si s priatelkou hadzal. Vyzeralo to asi tak ako hra na kohuta, psik bol v strede. Ukazes mu tanier lakas ho ked sa za nim rozbehne hodis partnerovi. Pes velmi rychlo pochopi suvislost ze ty mu ten disk vlastne nedas ale hodis a tak si zacne k partnerovi nadbiehat. ked sa snazi sa odrazit a chytit ho vo výške mas vyhrane tvoj pes to pochopil. :jupi:

frisbee je iba hra, sluzi na stmelenie vztahu psa a psovoda - a o tom to prave vsetko je.
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Pon 26.10.2009 23:26

... ked sa snazi sa odrazit a chytit ho vo výške mas vyhrane tvoj pes to pochopil....

Ale do roka vobec netreba aby pes skakal a chytal vo vyskokoch...proste kym sa vyvija... :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod nikolletttka » Uto 27.10.2009 8:46

no ja sa s nou pretahujem o tanier pomerne casto a s nosenim problem nemam. a to hadzanie s niekym som tiez skusala ale po par hodoch ked jej to proste neslo odisla a uz ju to nezaujmalo a nechcem aby ju to prestalo bavit
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Anavi » Pia 04.03.2011 16:13

Ahojte,
v dogfrisbee som začiatočníčka a chcem sa spýtať lebo tomuto športu sa venujem s mojou NO a tá tie taniere skôr naháňa a ale musím ju aj pochváliť lebo ich začala chytať vo vzduchu(skočila ) ale stále to neni ono ...už sa jej týmto venuem mesiac a taksa pretochcem spýtať ako by som ju v tomto chytaní vo vzduchu mohla naučiť ..tea aby sa v tom zlepšila ?? :nwm: :nwm:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 04.03.2011 16:38

veľa sa s tanierom naťahujte, motivuj psíka na tanier, môžeš skúsiť aby ti preskočil nohu a chytil tanier z tvojej ruky...ešte tanier neodhadzuj a ani ho nehádž do diaľky...ak bude mať o tanier veľký záujem až potom pomaličky rob s tanierom len krátke a nízke hody...ak používaš klasický ľudský, môže byť problém aj tam, tanier je pritvrdý, pri zlomení môže byť aj nebezpečný ! bacha aj na techniku hodu, ak sa tanier vo vzduchu príliš trepoce psíkovi sa veľmi zle chytá a môže ho to odradiť...
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Anavi » Pia 04.03.2011 18:13

Natália a biffďakujem máme taký pedigree a gumový tanier a teraz sa aj preťahujem s ňou a skúšam všeličo ab sa sústredila na tanier a a skúšám že podávam z ruky do ruky poza chrbát a už som zistila že jej to vadí a už som schytalanieoľko krát štipnutia až hryzanec do boku !!!budeme teda sa snažiť robiť pdľa vaších rád
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee