Dogfrisbee - menenie diskov, púšťanie

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 18.07.2011 0:26

Nevieme pracovať s viac ako jedným diskom. Teda áno jeden v pohode, vezme, donesie až k nohám, ak mám dva je problém. Bola som cez víkend v Brne a dostala som úlohu ju naučiť púšťať tie disky aj ďalej od seba a jasné učiť ju na dva a viac diskov. Kopec mám načítané, ale už to previesť do výuky je horšie. :ua:
Ak máte nejaké typy, tak budem rada. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Sunny » Pon 18.07.2011 14:46

Predchádzajúca strana... Práve to tu riešia aj iní.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 18.07.2011 14:56

Presne toto sa písalo aj v Psích sportech v novom čísle a to isté mi vraveli aj na tom seminári. My nemáme ani problém zobrať iný disk ako ten jeden, jej je to viac menej jedno. Takže budeme trénovať a uvidí sa. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Pon 18.07.2011 15:00

Tak ja potom tak uplne nechapem, ze aky mate problem :otaznik:
Vie striedat disky, len ty nevies, co mas s nimi robit, ci ako?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 18.07.2011 15:09

Ona nemá problém si zobrať iný disk ako to tu písali viacerí, že pes nezoberie inú hračku. Teda ak by som jej raz hodila jeden (napr. žltý) a v zápätí keby mi ho pustila hodila som jej iný (napr. červený), tak nemá problém ho vziať. Problém je však ten, že nevie púšťať ďalej ako rovno pri nohách. To som písala aj v tom príspevku vyššie, že ju chcem naučiť púšťať a na viac ako jeden disk. Neviem, či to píšem zrozumiteľne, lebo aj ja mám v tom trošku zmätok. :pac:

Ja asi aj viem ako na to, len som chcela vedieť, že či s tým mal niekto problém a ako to učil. Teda púšťanie ďalej ako pri nohách a dva a viac diskov. Však skúsim ako si ja myslím a uvidím, či to pôjde. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Pon 18.07.2011 15:12

Uz chapem, z toho prveho prispevku to nebolo jasne.
A v Brne ti poradili, ako konkretne mas na tom pracovat?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 18.07.2011 15:42

Ona mi skôr len povedala, že čo mám trénovať a teda je dôležité, aby pes ten disk púšťal ešte skôr ako príde ku mne a jasné treba ho naučiť na viac diskov ako jeden. Ja som jej vravela, že som vôbec nemala v pláne s ňou niečo takéto robiť, len že ju to baví. Ona hneď, že jej to perfektne ide, krásne poň skáče, dopadá a pod. že sa mám tomu s ňou venovať. Ja som sa jej pýtala, či by som to púšťanie mohla trénovať aj na kliker, že to by bolo naj. vravela. A vždy, keď ho nechce doniesť, tak nikdy neísť poň, ale otočiť sa a utekať preč alebo len kráčať, aby pes s ním bežal ku mne. Pak tiež, ak mi ho dá do ruky, tak jej ho treba vždy hodiť a ak už jej hádzať nechcem, tak sa s ňou poriadne s ním popreťahovať alebo jej ho vymeniť za pamlsok.
A jasné robiť zo seba blbečka a vyvarovať sa tomu, aby sa psovi nedarilo, teda aby som ich hádzala moc bokom a pes ich nechytil a pod. Ukázali nám tam pár hodov, ale ja som z toho bola totálne mimo. Vôbec som to nevedela hádzať, teraz už je to lepšie, ale ide mi len ten základný, ten roler mi moc nejde a ešte nám ukazovali jeden a ten vôbec neviem. :hmm:
Čiže mám teraz hlavne robotu sama so sebou. Čo som aj v Brne sledovala tie závody, tak tam hádzali také šupy, teda ďaleko a ja hodím ledva kúsok od seba. To mi aj vraveli, že sa mám viac do toho oprieť, aby som to hodila ďalej.

Seminár bol fakt super, lebo ono môžem si 100x prečítať, keď to nevidím to je o ničom. Inak tu sú nejaké fotky a je tam kopec z toho frisbee: http://monatko288.rajce.idnes.cz/Brnens ... _jul_2011/
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod calwen » Pon 18.07.2011 16:13

Na toto pustanie na dialku sa mi u ovcouna osvedcil jeden lahky cvik. Treba na to niekolko tanierov. Jeden hazdem psovi, aby si spravil vacsi odstup odo mna, potom dalsie hadzem dokola odo mna vzdy kusok od psa, aby ten co mal v hube pustil a chytil ten co leti. Snad to je pochopitelne
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Pon 18.07.2011 18:59

Ono aj to pustanie na dialku je inak podla mna "troska komplikovane" v tom, aby si pes potom nezvykol pustat disky prilis skoro.
Ballad vymenu diskov rychlo pochopil - teda to, ze skor ako ma chytit druhy disk musi pocas behu pustit ten prvy. LENZE mal obdobie - a vzdy, ked dlhsie nepotrenujeme (a obcas sa to stane, aj v roztrenovanom obdobi), ze bezi pekne po disk, chyti a prebehne povedzme kusok spat, pusti - ale dost daleko odo mna.
Ono by to v podstate az tak nevadilo, ale ked by si skusala daku zostavu freestylovu, tak je predsalen lepsie ak pes pusta disk blizsie pri tebe. Ked by mal clovek pobehovat do dialky pre disky (predsalen my ludia nie sme taki rychli ako psiska :lol: ), tak by to bola celkom zaujimava podivana (no pochybujem, ze by mi za nu dali na sutazi body k dobru :joint: ).

My sme to vlastne ucili tak, ze pes si zvykol, ze ked uz zbada dalsi disk v ruke, tak vie, ze sa bude hadzat a nemoze ho chytit, ak ma ten co ma prave v papuli. Takze treba vyplut. (do toho mame este natrenovany klasicky aport cinky s predsadnutim tesne predo mnou - ten mame vlastne ako zakladny kamen, na ktorom staviam velku cast nasho frisbee treningu, len s obmenami - napr. to pustanie aportu na rozne vzdialenosti odo mna - ci uz je to 10 metrov, alebo meter, alebo prinesenie priamo do ruky). Podla mna je fajn trenovat vsetky tieto modifikacie - aby bol pes vzdy pripraveny spravit kedy co poviem/naznacim - vlastne ako keby taka "obedience hra s diskom a trocha rychlejsia a zabavnejsia" :heh: ale stale viacej hra ako poslusnost :no:
Ako by som to zjednodusene cele napisala - snazim sa trvat na presne nacasovanej poslusnosti (rychlom reagovani) v hravej forme. A je to jedna z veci, ktoru stale pilujeme :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Patrik253 » Uto 19.07.2011 13:16

My sme s Begi tiež mali veľký problém s púšťaním diskov na diaľku. Učili sme sa to hrozne dlho a keď sme sa to začali učiť mi niektorí hovorili, že to svôjho psa učili aj rok... nám to trvalo tiež veľmi dlho, ale treba nájsť správny systém a pravidelne to trénovať.

Ja osobne som využil to, že Begi mala/má hrozne rada loptičky(viac ako taniere). Čiže som jej hodil tanier a keď s ním bežala smerom ku mne, tak som jej hovoril pusť a celý čas jej ukazoval loptičku. Samozrejme potom som jej loptičku hodil a bola pochválená :) Keď začala už pekne púšťať tak som postupne začal striedať. Raz som jej ukázal po prvom tanieri loptu a raz druhý tanier a naučila sa to. Niekedy som to skúšal aj tak, že som jej ukázal loptičku aj druhý tanier a hodil som ten druhý tanier :) Čiže, ak psíka zaujíma nejaká hračka viac ako tanier tak sa to dá :) Možno to u nás bola náhoda, ale podarilo sa :)
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Štv 21.07.2011 19:33

Myslim, ze to pojde :)
Musela som sa len ja sama odhodlat k tomu, aby som to skusila a nebala sa neuspechu.
Dnes som doma vytiahla nase 3 frisbeecka. Vyzvala som Lisu do hry s jednym. Potom som jej ponukla druhy. furt hladela na ten prvy. Tak som jej zdrhla do inej izby, ona za mnou s tym prvym :pac: . ale nakoniec to slo. Parkrat sme tie disky prestriedali, nebolo to plynule ani zdaleka a moc nechapala, ale islo to. Musime len dalej trenovat a nevzdavat sa.
Dakujem za rady a najma za nakopnutie k aktivite. :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 23.07.2011 19:24

My sme dnes zasa trošku hádzali disky, ale teda moc sa nám nedarilo. Hlavne to púšťanie nie hneď pri nohách. Strašne happy, že mi ho pustí rovno na nohy. :lol: Máme veru ešte čo robiť, lebo ma to neskutočne chytilo a Adri tie taniere tiež veľmi bavia. A tých spôsobov hodu, čo tam je. :oo:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 17.01.2012 17:30

Už strácam nádej, že by som ju naučila ten disk púšťať, keď ja potrebujem. Koľkokrát už ho púšťa z huby, tak jej hodím ďalší a ona beží aj s tým, čo má v papuli. :hmm: Potom jasné musím ísť poň. :ach:
Teraz som jej začala hádzať tak, že ona stojí ja čupím a len jej ich hádžem ako keby do tlamy, to sa nám celkom darí, aj pekne púšťa, len sa zasa na mňa hrozne lepí. Tak hádam naučíme. :smile:
A naj. sú tie jej záseky, kedy sa rozhodne, že si ho predsa len trošku požuje a to je ako hluchá v tej chvíli.

Neviete o nejakom videu, kde by boli pekne a jasne ukázané nejaké jednoduché hody? :no: Viem, že na českej stránke niečo je, teda fotky a popisky, ale radšej vidieť.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Priscilla » Uto 17.01.2012 18:04

Monatko288 píše:Už strácam nádej, že by som ju naučila ten disk púšťať, keď ja potrebujem. Koľkokrát už ho púšťa z huby, tak jej hodím ďalší a ona beží aj s tým, čo má v papuli. :hmm: Potom jasné musím ísť poň. :ach

Hlavne vôbec nehádž ďalší, kým nepustila ten čo má. Počkaj si, aj keby to trvalo dlhšie a až potom hoď.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 17.01.2012 18:07

áno, tak sa aj snažím. len niekedy to ozaj vyzerá, že už ho púšťa a nič. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee