Dogfrisbee - v akom veku začať

Re: Dogfrisbee

Poslaťod lusy » Pia 04.04.2008 16:13

phuture myslim, ze nik ta nechcel obvinit z nicoho. kazdy ta radsej upozornil na to, ze take male stena by nemalo skakat. nik nevie ako si na tom so psikom, teda ako dobre vies co psik smie a co nie, tak preto ta radsej vacsina ludi na to upozornila. :no: lepsie je nieco povedat ako byt ticho a potom na to doplati len psik. niektorym ludom treba hovorit aj take veci, ze psik by nemal behat vela po schodoch ako steniatko. niekedy to je len neinformovanost ludi.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Dogfrisbee

Poslaťod phuture » Pia 04.04.2008 16:21

ok, veď ja si poradiť dám a tiež píšem svoje názory, diskutujem :-)
napriek tomu, že som vedome psíka šetril tak vidím, že nie dostatočne, takže sme skákanie obmedzili, tento týždeň som tuším chodil von iba s peškom.

zo začiatku sme sa hrali s takým malým hračkárskym tanierom pre psov, bol pomerne hrubý a niekedy ho dám Gopherovi na dvore nech sa s ním hrá a ešte nie je zohryznutý ani vážne poškodený. neskôr som ale kúpil kvalitné mäkké fastbacky wham-o. zatiaľ som používal iba dva a sú len trochu zahryznuté, vidím, že Gopher pochopil rýchlo že to nie je na rozhryzenie, na rozdiel od niektorých mäkkých hračiek alebo častí nábytku ;)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

V akom veku začať?

Poslaťod Yorki+Larry » Štv 16.09.2010 20:18

Chcem sa opýtat že v kolkých rokoch može psík začat s Dogfrisbee :smile: skor ako ročnýý nie že??
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Štv 16.09.2010 20:36

Venovat sa mozes zacat aj skor ako v roku - samozrejme zalezi co po psovi chces, do roka stacia uplne zaklady, v podstate len rozvijat zaujem o disk, ziadne skoky sa nerobia - sem tam daky obcas uleti, ale cielene nehadzat tak aby pes skakal, najlepsie su na zaciatok tzv. rollery - urcite najdes aj na youtube kopu videi. Dake povely v ramci hry, ktore neskor vyuzijes - napr. okolo, pomedzi nohy, otocit sa a samozrejme kludne prinasanie disku do ruky, alebo to ucit v ramci hry...Vseobecne naozaj sa neni kam ponahlat, radcej rok pockat a makat so psom na kondicke - samozrejme v s mierou, kedze ide o mladasa - ale zaklady su fajn, ako si psa hned znicit :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Dogfrisbee

Poslaťod Yorki+Larry » Štv 16.09.2010 21:03

Basha-ste šikovnýý :lol: držíím palce a dakujem za radu :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 25.09.2010 0:05

Možem tento tanier používat aj 4-mesačné šteniatko??
http://www.psihratky.cz/hracky-pro-psy/eshop/0/0/5/83
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Akami » Sob 25.09.2010 8:41

A preco nie? Ak to budes brat skor ako hracku a nenechas ho nejak vyskakovat, ked hodis, budes hadzat nizko. Pri steniatku skor ide o to vybudovat u neho zaujem o disk a aby to povazoval za hru. Ublizit si tym urcite nemoze, pokial to skakanie ustrazis. A samozrejme nenechavaj ho osamote s tym, lebo sice moja psica napriklad este ho nerozhryzla ale poznam psikov co to zvladli a celkom rychlo a moze sa stat ze by to prehltol.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 25.09.2010 11:06

Jasnéé ja sním chem robit tento sposob: http://www.youtube.com/watch?v=H1h12q5ituA
to možem?? :smile:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Sob 25.09.2010 11:19

yorki: zatial rob LEN to, a k tomu sa pretahujte o tanier, hrajte sa spolu - nech ho na ten tanier nabudis :no:
ja som zacala s tym, co je tu hned ako prve: http://www.youtube.com/watch?v=6P1XDnFC2og ked mala nejakych 9 mesiacov havina, a normalne hody sme zacali cvicit, az ked mala rok... a to mam stredne plemeno, s goldenom by som asi pockala dlhsie - radsej
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Sob 25.09.2010 11:36

Ono problem by ani nebolo hadzat aj ine - ale ma to par zadrhelov:
- kym rastie nemal by sa moc pretazovat skaknim - obcasny skok samozrejme netreba riesit, uplne zabranovat skakaniu do roka, tiez nie je to prave orechove. Cize netrenovat vedome veci, kde musi pes skakat ako vaulty, kludne vynechat overy a nehadzat psovi tak, aby chytal moc vo vyskoku.
- rollery su dobre preto podla mna, lebo pes ich nechyta vo vyskoku - nema ako. Normalny hod hodeny tak, aby pes za nim nemusel skakat, ked tak nad tym len uvazujem (mozno sa mylim a uricte to neplati na vsetkych psov), by bol fajn, ale zas pes ci by si nemusel zvyknut na to, ze aha "netreba skakat" a ktovie ako by riesil potom...
Co bych este odporucila - nenechavat disky psovi na hranie ako take - pouzivat len ked trenujete/hrate sa s frisbeeckom. Aby si moc nezvykal na to, ze sa zuzlu a je s nimi sranda a da sa robit kopa inych veci, len nie prinasat a "makat". Ale na druhej strane - ak by ho to malo prestat bavit - radcej by som mu dovolila aj tie disky nicit - lebo zaujem je tam hlavny a na nom sa stavia vsetko ostatne. To su len moje postrehy - ako sme robievali s Balladom.
PS: neodporucam hadzat na betone, asfalte a na podobne zatazovych povrchoch ako je na tom videu :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 25.09.2010 11:47

Dakujem za rady :smile: Všetko chápem :smile: :no:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Pon 04.04.2011 12:51

Zdravím Vás, ľudia. Začal som amatérsky trénovať dogfrisbee, mám 9 mesačného neúnavného aportéra takže začiatky idú ako po masle, už sú prvé výskoky za diskom :) Poradte mi prosím nejakú rozumnú webstránku alebo ak ste niekto z okolia ZV môžme trénovať spolu, mám Hero disky :D
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod katkariinka » Pon 04.04.2011 13:07

maxim,
pockaj este so skakanim za diskom aspon do 1roka, viem, ze sa tesis z uspechov, ale za 3 mesiace o nic nepridete a klbiky a svaliky psa sa este mozu v pokoji dovyvijat.
Pracuj hlavne na motivacii, ty sa uc hadzat :no: a pesovi hadz rollery a nizke hody, pri ktorych nemusi skakat.
A hlavne ho uc striedat disky (moj hlavny problem :lol: )
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 04.04.2011 17:51

Úplne happy, že je tu takáto téma a ako tak čítam, nemám veru ešte, čo napísať. :haha:
My sa ešte len učíme ho chytať, teda ho zatiaľ len kotúľam po zemi. Skúsila som aj hádzať a párkrát chytila, no nie je to ešte ono.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod maxim-zv » Pon 04.04.2011 22:21

katkariinka
nooo je to dlhonohý P(J)RT a mám taký pocit že ho jeho matka nevrhla ale on vyskočil sám :lol:
ale nie vážne, skoky mu idú od malička a sú naozaj krásne a koordinované samozrejme neriskujem aby sa vážne nezranil, nebojím sa ani toho žeby si ublížil vlastnou váhou, lebo sme mali cez zimu menšie problémy a od vtedy akosi nestíhame vizuálne pribrať trošku sa podobá na chrta, hoci ho stále štopem ako malé šťena cca 10% telesnej váhy denne ale na druhej strane mu dávam aj kondične (teda on mi dáva) zabrať aby rástli svaly nie brucho :)
motivácia je dostatočná, niekedy až prehnaná čo sa odráža na tom že je ostrý voči iným psom keď sa mu priblížia ku aportom ale za každý výpad ide na chrbát aby sa ukľudnil, jeho to časom prejde veď je to ešte šteňa :D
moje hody: backhand dobrý, forehand slabý ale trénujem podstivo.
Vymieňanie diskov som vyriešil ich počtom, mám ich šesť, takže to je celkom fajn zvládnuté, a tie hero disky znesú fakt parádne veľa,
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee