Nezáujem o disky

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Str 02.06.2010 21:58

joj, ludkovia, ja som taka nadsena, mam pocit, ze moja Lisa sa narodila pre frisbee :)
dnes sme si zas trosku zasantili a trikrat po sebe ho uplne nadherne chytila vo vzduchu aj s perfektnym vyskokom. No uplne uzasna bola. Som z nej hotova. Teraz musim ryclo nastudovat, ze jak sa vlastne to dogfrisbee robi :) Co ju to mam vlastne ucit? Lebo jej tempo je rychlejsie nez moje. :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Str 02.06.2010 22:22

Super, skus dakedy nafilmovat, alebo pofotit :no:
Ak chces freestyle - tam sa medze nekladu :lol: napr. taka inspiracia videami na youtube niektorymi stoji zato :jop: Najlepsie poznas svojho psa ty, tak aj budes najlepsie vediet co si schopna ho naucit. Hlavne je, ze vas to bavi a tak sa da dobre vymyslat vselico :jop:
Ja momentalne najviac trenujem to, aby Ballad pustal LEN ked mu poviem, alebo dam signal. Inak neni sanca u nas trenovat freestyle :heh:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Štv 03.06.2010 7:35

Basha

No zopar videi som uz videla a to je ze uf - niektore su fakt perfektne. Myslim, ze ak uz budeme robit, tak skor daky freestyle. No ale uvidime. Zatial to beriem len ako dobru zabavku. Uz len aby bolo pekne a sucho, lebo takto sa neda nic trenovat :-)

A ked sa bude dat, tak skusim nieco nafotit, mozete aspon posudit techniku.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Dogfrisbee - nezáujem o disky

Poslaťod katkariinka » Str 09.06.2010 16:47

Asi som svoje nadsenie prezentovala predcasne. Poslednych par dni Lisa na tanier ale uuuplne zvysoka s...kasle. vonku nezajem, doma sa nan aspon pozrie. Neviem, cim to moze byt, nemyslim si, ze by sme to nejak prehnali alebo ze by mala zlu skusenost...
Tak som teraz odlozila taniere aspon na tyzden a potom ich skusim opat vytiahnut a pojdeme na to opat od zaciatku.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Štv 10.06.2010 12:08

Nemoze to byt aj to, ze ste s nou nacas trenovali "nadmerne" na nu? Proste neviem, ci ste trenovali kazdy den, alebo niekolkokrat do tyzdna...ja som taka, ze davam Balladovi napriklad (a on je zrovna podla mojho laickeho usudku celkom namotany na disky) dlhsie pauzy, proste niekedy chodime 2x tyzdenne hadzat, niekedy 1-2x do mesiaca :yes: Okrem toho kazdy pes ma nejake chvilky, nalady, ze proste nema na to taku chut, ma "nema svoj den" - i ked pri kazdom sa to prejavuje inak. Napr. Ballad je taky, ze niekedy na nom vidim, ze dnes na to kasleme, ale pritom viem, ze keby som mu hadzala tak by nadsene chytal na 100%, ale viem, ze inokedy da do toho 150%...
Mozno sa len netreba unahlit, niektori psy potrebuju cas a iny pristup. Niektori psy su magory, chytali by hocikedy, niektori su opatrnejsi - maju svoje medze za ktore by som ich netahala a niektori to robia stylom, ze ich to aj bavi, ale spravia to viacmenej "pre panicka" :smile: Najlepsie je vediet kedy ma pes dost (teda este pred tym to vidiet, do stadia "mam toho dost" - nemyslim fyzicky) sa ja nesnazim nikdy dostavat a zatial sa mi to vyplaca. Viem, ze to frisbee ked chyti aj majitela aj psa, tak to laka stale hadzat a tesit sa z toho, ako to bavi psa aj mna, ako sa to zlepsuje, ale mozno troska trpezlivosti a prave sa v tom krotit, zvlast v zaciatkoch. Neviem, mozno su toto len moje blaboly, ale tod z mojho pohladu na vec.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Štv 10.06.2010 19:11

Basha
ved tymto smerom som aj ja rozmyslala, preto som to odlozila na nejaky cas, nech ju do toho netlacim. No, par dni po sebe sme kazdy den "trenovali", takze to moze byt tym. Treba najst tu spravnu mieru.
Najradsej by som bola, keby sa na to namotala tak, ako na lopticku. Za tou moze lietat stale (aj ked minule sa mi na nu vykaslala, lebo bola rano trava orosena a studilo ju to :pac: )
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Pia 30.07.2010 20:34

Dnes som sa konecne znova s Lisou zahrala s tanierom. :aaa:
Dlhu dobu on nejavila absolutne ziadny zaujem, skusala som jej ho parkart ponuknut, ale mala ho uplne v pazi.

Dnes sme prisli vecer domov, tak som sa s s nou vitala, zacala sa blaznit, tak sme sa hrali. A vtedy som jej podstrcila tanier, zacali sme sa on natahovat, parkrat som jej ho odkotulala a ona mi ho doniesla. :jupi:
hura.
Rychlo som ho ale odlozila, nech ju to neprestane bavit, a pokracovali sme s uzlikom. Tak o dva-tri dni to skusim znova.
Opat vidim seminar v ruzovejsich farbach (nase disky su ruzove :lol: )
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Pia 30.07.2010 20:49

Staci si dat ruzove okuliare a budes ho tak vidiet furt :jazyk: :lol:
Ja uz sa len modlim, aby si Ballad nedochramal nohu dovtedy, aby som ho nemusela nechavat doma :ach: ale zas obmedzovat sa nebudeme, kondicka musi byt :joint:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Pon 06.09.2010 8:55

My sme si boli vcera konecne prvykrat po seminari zahadzat. Nic mi neslo :lol: Z desiatich hodov sa mi tak jeden podaril, no otras.
Zato Lisa mi robi radost. Zacali sme cvicit povel "chyt" aj na kliker - celkom pekne jej to ide.
Ale aj vonku sme ju rozjasili a pekne behala za tanierom, ked sme dobre hodili, tak aj chytila. :lol:
Zavodnicka z nej asi nikdy nebude, ale hlavne, ze sa bavime. :dancing:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod katkariinka » Uto 14.09.2010 19:20

Report po dalsom tyzdni - zlepsujeme sa. :jupi:
Aplikujeme rady od Markety zo seminara a ono sa to zlepsuje. Poslednych par pokusov pekne vyslo, Lisa sa hned chytila, a aj ju to bavi :jop:
Dnes sme si dali dve "serie" a vzdy sa rychlo chytila. Pekne nahana rolery - niekedy ho aj chyti (nie je to pre nu idealne, lebo nedokaze chytit disk zhora) a ked dobre hodim tanier, tak aj ten chyti.
(Viem, ze ludia, ktori na seminari videli, co ne-dokazeme, tomu asi neuveria :lol: )
Slabe stranky, na ktorych musime pracovat v najblizsich dnoch:
- obehnutie pred hodom - toto moc nechce robit, snazila som sa ju aspon pomedzi nohy nalakat, ale to tiez len tak zo dvakrat spravila, potom uz nechcela. Natrenujeme povel "nasucho"
- striedanie tanierov - ked mi jeden donesie a hodim druhy, tak za tym nejde. Ale ked si to nevsimne, napr. vymenim za chrbtom, tak jej to nevadi :D Musim ju dako osalit alebo co.
- moje gramblave hody :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee

Poslaťod jolly » Pia 08.04.2011 19:33

Ahojte
Pripájam sa k téme.Mám taký problém.Mojho Barča baví všetko aportovať,je doslova posadnutý loptičkami.Ale keď vezmem frisbee tak na mňa kuká akože ,,to myslíš vážne?´´ :lol: Keď si hádžeme gumový tanier tak ten chytá s ohromnou chuťou ale je ťažký a tak ho nestihne chytiť vo vzduchu.Neviem prečo ale čo máme plastové tak tie chytať nechce. :ua: Tak ja neviem poradí mi niekto niečo ako ho namotivovať na tie plastové?Skúšala som tak že som mu hádzala plastový a keď ho pekne chytil tak som hodila gumový.Ale po hode gumákom už plastový nechcel ani vidieť :D
jolly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Pia 08.04.2011 19:42

Ja by som skusila mozno daky jemnejsi plastovy (celkom lietaju, takze sa daju aj hodit, tak aby ich peso chytil) a davala by som pozor, aby na nich neboli ziadne sramy vyraznejsie, ktore by psovi mohli vadit, pripadne poranit citlivu sliznicu papule.
A samozrejme primarne motivacia pretahovanim a blaznenim sa, najlepsie ked je rozbehany, aby bol v nalade, nerozmyslal az tak nad tym co chyta do huby, kludne mozes skusit o daky spagat pripevnit a tahat ako korist, alebo drzat v ruke a utekat.
Proste ho treba na ne "privyknut" a ukazat mu a dbat na to, ze si s nimi neublizi, aby "voci diskom nemal nedoveru" a mohol sa "odviazat" :lol:
S gumennymi by som to nespajala, kedze su mu "prijemnejsie". Aj ked chapem, ze to chces brat ako odmenu pre neho, zvolila by som mozno iny typ odmeny - pamlsku, alebo odlisnu hracku, aby si nespajal, ze ta okruhla vec moze byt komfortnejsia do huby ako ten dobre letiaci plast. Hlavne, aby nenabudol zlu skusenost
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Sob 04.06.2011 11:46

k motivácii: niektorí dokonca odporúčajú dávať psovi z disku žrať, že nie je väčšia motivácia ako keď pes vidí letieť svoju misku.
mne osobne sa veľmi ťažko píše o motivácii, ja som v podstate kúpil disk ako len ďalšiu hračku ale keď som videl tú eufóriu a zanevretie na ostatné hračky spôsobené okrúhlym kusom plastu, vedel som že som trafil a začal som sa o dogfrisbee zaujímať viacej...
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Predchádzajúci

Späť na Dogfrisbee