Disky (taniere) - aké a kde ich kúpiť

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod katkariinka » Štv 02.06.2011 13:53

Nejaky rozdiel som tam necitila. Ten rozdiel je len 1cm a na pohlad aj uchop je ozaj minimalny.
Sonic su super, na tych sme zacinali, mame 3. Su na nich odtlacky od zubov, ale ziadna diera. Casom sa ale zdeformovali. (sice neviem, ktore mam, su Sonic a Sonic Extra, nie som ista, ktore mame my)
Ale tam je ten velkostny rozdiel uz markantny. :lol:

Co sa tyka sutazi, na niektorych mozes ist si psom s lubovolnym tanierom. :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Dogfrisbee

Poslaťod DeNnY » Štv 02.06.2011 15:17

Ahojte. Aj my by sme chceli začať s dogfrisbee, myslím že sme o tom aj dosť naštudovali, len s jednou vecou by som potrebovala poradiť :smile: . Aký tanier mám na začiatok kúpiť a koľko? (Mám ročného bígla a zatiaľ sa mu podarilo prehryznúť aj nemožné :ach: )
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod maxim-zv » Pia 03.06.2011 12:59

DeNnY: nuž na začiatok je otázne či sa frisbee páči tebe alebo psovi a ako veľmi sa tomu chceš venovať :lol:
čo sa týka diskov kúp hlavne také aby nepraskli (zistíš to tak že si disk položíš na zem a skočíš naň, ak nepraskne je celkom vhodný), čo sa týka veľkosti treba zistiť čo je tak akurát pre svojho psa ani veľký ani malý. Najširšiu ponuku diskov má asi výrobca HERO - od 12cm PUP(čo je veľkosť cd-čka) pre šteniatka cez 18cm ATOM pre prerastenejšie šteniatka a 21,5 SONIC pre menšie psy až po 23,5cm AIR čo je sútažný štandard, odolnejšiu triedu majú označenú SUPERHERO a SUPERSONIC, malé disky sa odolnejšie nerobia, medzi odolnou a klasickou je ešte trieda XTRA, ale u nás skôr zoženieš odolné disky od výrobcu HYPERFLITE s označením JAWZ PUP 17cm a JAWZ 22cm, na farbe asi nezáleží teda aspoň mne určite nie, a počet radšej viac ako jeden, čím viac tým lepšie :lol: ja osobne mám vždy v ruke aspoň 4 :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod maxim-zv » Pia 03.06.2011 13:13

Katkariinka píše:Co sa tyka sutazi, na niektorych mozes ist si psom s lubovolnym tanierom.

tak to je fajn, lebo predpokladám že ostanem niekde pri tej veľkosti akú majú Sonic, dneska mi majú prísť Sonic Xtra tak som zvedavý :lol:
Atomy som už mal v tákom vybrúsenom a vypálenom stave že som ich nosieval aj na cviko poslušnosti (lebo sme boli trošku premotivovaní a skákali sme do iných psov keď si prišli očuchať to okrúhle čudo) aby sa pohrali s nimy aj iné psy aj tak už neboli vhodné na učenie a jeden disk roztrhli ako papier :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod DeNnY » Pia 03.06.2011 14:05

Prosím vás, nemáte niekto náhodou Hero Air? Je dosť odolný?..rozmýśľam či objednáť Air alebo Xtra 235..ten Xtra je odolnejší..ale aj drahší..
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Basha » Pia 03.06.2011 20:22

Moj pes ma take normal jemne zakusy a nezuje disky, Air sme mali - u nas bol v pohode, ALE napriek tomu, ze nam aj tento Air stacil, dalsie mam uz len HeroXtra. Nie je tam ziadny velikansky rozdiel, ale Air mi pride ako jeden z tych fakt najjemnejsich najlahsie znicitelnych (a najlacnejsich). Ak mas psa, ktory rad zuje, tak mu nebude stacit ani HeroXtra...treba vyskusat, ty sama ho najlepsie poznas :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod DeNnY » Sob 04.06.2011 7:36

Bohužiaľ..peniaze nie sú...Denuško oddnes prestáva žuť :lol: ..teda minimálne taniere :smile:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Lucky-Na » Sob 23.07.2011 15:26

Bells...a keby si kúpila také tie gumové ohýbacie taniere? niečo takéto:

Obrázok
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Ned 24.07.2011 18:44

Lucky-Na: Ou tie mi nevydržia dlho.. :/ Ja skôr potrebujem ešte o radu tvrdšie..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 24.07.2011 18:54

My sme kúpili HERO distance, sú oveľa pevnejšie než ostatné disky a zatiaľ vyzerajú ešte stále v pohode. Je jasné, že väčší pes ich môže viac zničiť, ale tieto sú podľa ozaj pevnejšie.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Basha » Ned 24.07.2011 19:05

Medzi klasickym Hero XTRA a distance je rozdiel naozaj minimalny, skoro nebadatelny. Ak chces disk, ktory ti vydrzi dlhsie - JAWZ. Len zas sa s nim troska inak hadze, kedze je tusim o 30-50 g tazsi ako Hero XTRA. A je drahsi...
Minimalne na trening sa mi celkom paci okrem tej jeho vacsej trvanlivosti tym, ze mi pride gumennejsi, prijemnejsi psovi do papule, ale je stale pevny a ma letove vlastnosti :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Pon 25.07.2011 22:26

k diskom- Sonic Xtra je mensia verzia Xtra Distance, material velmi podobny alebo uplne ten isty. A obycajny Sonic ci Hero air je tiez tvrdy plast, aj ked to maxim nazyva, ze je maksi (ono sa vlastnosti materialu dost tazko opisuju), ale ja by som povedala len menej odolny. Na zakusnutie nie je maksi v zmysle prijemnejsi, pruznejsi, skor naopak- musi byt neprijemne niekde kusnut a nechavat tam zaryte zuby. O to viac sa disk nici a vznikaju ostre nerovnosti.
A este JAWZ disky su makke, makksie- pruznejsie ako Hero Xtra, take akoby posilikonovane, takze prijemne na skus. Su pomerne tazke, robustne, ale velmi ohybne :yes:
u mna ako som pisala vyssie vyhrava http://www.psickaren.sk/index.php?produ ... goriaID=52 a tajne dufam, ze si zachova dobre vlastnosti aj v zime, lebo to vonku s Hero Xtra riskovat nebudem.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Uto 26.07.2011 10:01

Rehssi: sa mi vidí že Hyperflite robia disky aj do mrazu, myslím že sa volajú FrostBite alebo tak nejak
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Uto 26.07.2011 10:38

ebo to vonku s Hero Xtra riskovat nebudem.

ja som hadzala Hero Xtra aj v mrazoch a nic sa im nestalo :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Str 27.07.2011 11:50

Uvažovala som aj nad Super Hero tie sú aj v takej pevnej rade ako JAWZ. A tiež že sú kvalitné a majú dobré eltove vlastnosti. Uvidím ako sa rozhodnem, ale ďakujem za rady.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee