Disky (taniere) - aké a kde ich kúpiť

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod maxim-zv » Str 20.04.2011 8:29

akurát pozerám nejaké tie videá testy odolnosti a fakt tie Jawz niečo zdržia :) sakra len tá cena, a ešte k tomu som našiel tu na Slovensku iba jeden obchod (internetový) kde ich majú, nuž nič iné mi asi neostáva ako zo dva kúpiť na výplatu a testovať :)
a kebyže ešte tak majú širšiu paletu veľkostí, 17cm mi príde už málo a hneď je tam skok na 22cm čo je zatiaľ veľa, tie Hero Atom 185 mi prídu tak akurát, viem že je to rozdiel iba 1cm od Jaws Pup ale aj tak je tam dilema či objednať malé alebo už veľké a čím viac nad tým uvažujem, tým viac si neviem vybrať :plac: :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod katkariinka » Str 20.04.2011 9:29

Ak mas kusaca, tak do tych Atom 185 nechod. Moje dva taniere boli ako sito po par chytoch. ale velkostne su uuuplne idealne. Som dost smutna z toho. tie jawz 17cm som este nekukal, premyslim aj tie.
EDIT: Prave som kukla tie ceny... Skoro ma vykotilo zo stolicky. Ale tak ked si vezmem, ze uz som vyhodila 7€ za 2 taniere, ktore skoncili skor ako zacali... Tak asi skusim tek steniatkovsky 17,5cm.
Potom este mame sonic 215, tie neprekusla. ale tie su prilis velke.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod camon » Str 20.04.2011 10:30

mna tiez mrzi ze tie Atom su take...maksie :ua: ale ja ich mojej davam len ked trenujeme, hryzt to nesmie, tak zatial drzia...velkost je aj pre nas idealna, chyta to pekne, tak uz zaciname pridavat aj dake preskoky :ach:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod katkariinka » Str 20.04.2011 11:21

No ved moja ich ma tiez len, ked trenujeme. Ale ona ho chyti, trikrat prekusne, kym jej to dobre sedi v papuli a az potom donesie. Podozrievam ju, ze ich naschval prekusuje, ked to tak dobre ide. :pac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod Rehssi » Str 20.04.2011 14:25

Ak mi neprekusuje ani sa uz o taniere netahame, bude dobry Hero X-tra Distance? A moja hlavna otazka- ake farby by ste volili? Kupim zatial len 5 diskov.. maju byt rovnakej farby, alebo mozem to pomixovat? Ak uz chape princip hadzania viacerych tanierov, nemuselo by jej vadit, ze maju rozne farby. Ci je to risk?
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod katkariinka » Str 20.04.2011 14:34

Rehssi

Podla mna by to nemalo vadit. Napr. ja mam zlty a ruzovy tanier. Moja ma problem so striedanim tanierov v zmysle, ze ked ten jeden nezdvihnem zo zeme, tak nan furt kuka. Ale ked ho zdvihnem a za chrbtom vymenim za iny, tak si zmenu farby taniera nevsimne. Cize skus aj ine farby.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod maxim-zv » Str 20.04.2011 21:09

myslím že na farbe nezáleží pokiaľ nechcete učiť rozlišovať predmety podľa farby :)
Atomov mám šesť, nuž kusača veľkého nemám, nespraví úplne že dieru ale ostávajú šrámy, ktoré musím obrezávať alebo obrúsiť po každom venčení ale stále sa mi to zdá byť lepšie kúpiť 6x Atom resp. 4x Air ako 1x Jawz, hlavne na začiatok keď chcem učiť menenie diskov a pod. lebo kým by som vyskladal sériu Jawzov...

tie tesco disky sú také oranžové priesvitné že? ja som ich obzeral ale prišli mi dosť také že môžu prasknúť pri vyššom tlaku, možno za to môže tá priesvitnosť :)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod Rehssi » Štv 21.04.2011 16:12

dakujem za povzbudenie, neviem preco som sa tych farieb trochu bala.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod katkariinka » Štv 28.04.2011 10:13

Dnes mi prisiel Jawz pup 175, vyzera dobre, na omak je prijemny. Som zvedava, co vydrzi.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod katkariinka » Štv 28.04.2011 16:26

Prve hadzanie s Jawzom je za nami. Rozdiel vo velkosti v porovnani s Atomom je zanedbatelna, zato rozdiel v kvalite je markantny! Po nasom "treningu" na nom ostalo len par otlackov, ziadne diery ani nic podobne. Zatial som veeeeelmi spokojna. :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Ned 01.05.2011 17:25

Používate dva taniere? nestačí na začiatok jeden?
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod katkariinka » Ned 01.05.2011 18:31

Bells, urcite aspon dva, aby si pes zvykal na striedanie tanierov.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Pon 02.05.2011 10:29

Dobre vďaka a stačí ejdne lacnejší a druhý drahší anpr Ten Hero Air?..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod maxim-zv » Pon 02.05.2011 21:24

ja ostanem zatiaľ verný Atomom, krpec nerobí do nich vyslovene že diery, a na trénovanie mi je ozaj pohodlnejšie kúpiť raz za mesiac abo 2 mesiace zo 6 kúskov Hero ako 1 Jawz...
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod katkariinka » Uto 03.05.2011 12:50

Bellss, hlavne je, aby bol tanier bezpecny - teda aby nieco vydrzal, aby sa nezlomil, netriestil.
V knizke pisu, ze mas tanier polozit na zem a skocit nan. Ak to prezije, mal by byt dobry :lol:
Uvidis aj, ci ti pes taniere hned neznici, ja som teraz vyvalila okolo 15€ za jeden disk, lebo ta moja potvora ine v danej velkosti prehryzne. Cize treba len vyskusat a uvidis.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee