Ako začať s dogfrisbee?

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Pia 15.04.2011 20:15

Ahojte, chcela by som sa spýtať ako mám začať trénovať iba pre zábavu s mojimi psíkmi? Steff je Biely švajčiarsky ovčiak 1,5 ročná fenka a rada aportuje a skáče..už sme skúšali raz ľudský tanier a veľmi sa jej to páčilo tak teraz by sme chceli sa tomu trošku venovať viac a Roky je Kaukazský ovčiak X No ale neskutočne ľahko skáče za svojou hračkou a rád čiže tiež by ho to asi bavilo :)) Ako máme začať a ak sa môžem spýtať aká je cena toho disku?
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod maxim-zv » Uto 19.04.2011 9:59

Bellss: začnite tak ako som začal ja, kedže mám vášnivého aportéra a z hádzania tenisáku už bolela sem tam ruka a prišlo mi dosť nudné chcel som to nejako okoreniť aby sa z toho stala ešte väčšia radosť hlavne pre neho vyskúšal som kúpiť frisbee pre psov, objednal som si najskôr jeden, konkrétne Hero Air 235 čo som troška neodhadol veľkosťou, troška mu bol veľký ale nosil ho podstivo a dokonca si ho tak obľúbil že zabudol na iné hračky a keď sa s ním raz dokonca uložil do pelecha, vedel som že som vybral správny šport pre neho. Na youtube.com najdete veľa videí ako hádzať, takže to je v poho ak viete nejaké to slovíčko po anglicky. Začal som na internete zháňať info okolo frisbee a ani neviem ako mám doma desať diskov :) Hero disky zoženiete na http://www.psickaren.sk (spravím im reklamu pretože som s nimi nadmieru spokojný).Na začiatok sú to dobré disky, sú cenovo prístupné, dosť toho znesú a hlavne je veľmi malá šanca že prasknú, skôr do nich pes urobí dieru :) sú tam aj (asi) kvalitnejšie disky Jaws za vyššiu cenu ale na tie mám zatiaľ čas
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Str 20.04.2011 18:15

maxim-zv: ďakujem krásne za za odkaz na stránku a aj za váš názor.. Je jedno aký je veľký pes? Nepoškodím mu napr kĺby ak mám ovčiaky a budú dosť lietať vo vzduchu? So psami to treba robiť keď nie sú ihneď po jedle a používate povel na prinesenie taniera taký ako pri aporte?
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod maxim-zv » Str 20.04.2011 21:09

čo sa týka motivácie a namotania sa na disky ú nás vznikla prirodzená závislosť, od vtedy ako máme disky išli ostatné hračky bokom teda okrem loptičiek lebo aj tie sa dajú hádzať a nosiť do zblbnutia :D dokonca disky nosím aj na tréning poslušnosti kde všetci po vačšine nosia pískacie hračky na upútanie pozornosti, mne stačí vytiahnuť z bundy disk a mám toho najposlušnejšieho hafana na cvičisku :D
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod maxim-zv » Str 20.04.2011 21:22

Bellss: ak sú tie vlčiaky dospelé a pod lietaním vo vzduchu nemyslíte skoky z 10m výšky tak by sa im nič vážne nemalo stať, no ono je to v podstate ako s káždým športom, samozrejme že sa dá zraniť vážne aj menej vážne :)

povel v podstate nepoužívam žiadny keď tak nad tým uvažujem, hodím 1. disk, ďalší si prichystám, donesie, pochválim už len slovne, ukážem 2. disk, automaticky pustí 1.disk, hodím 2.disk a tak dookola.
aportovať bez povelu sa naučil ešte ako malé šteňa, hodil som mu loptu dostatočne ďaleko na to aby sa po získaní lopty cítil "ohrozený" a bežal rovno ku mne :) môžete vyskúšať začať pred ním utekať po odchytení aportu aby pochopil že má s aportom nahánať vás lebo sem tam sa stane že pes síce daný aport získa ale očakáva že sa budete ďalej nahánať a bude pred vami utekať
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod katkariinka » Štv 21.04.2011 7:35

Podla mna je dobre davat "povel" na chytanie taniera.
Chyt a Pust by mal frisbee pes perfektne ovladat.

Bells, dogfrisbee je narocne na klby. A hlavne, ked pes neskace spravne. Precitaj si tu cele temy, niekde sa to tu uz rozoberalo. Pes by mal byt v dobrej kondicii.

Este jedna vec, nauc psa obiehanie. Teda daj mu povel na obehnutie a potom mu hod disk s povelom chyt.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod maxim-zv » Štv 21.04.2011 10:00

no určite je dobré keď vie pes chytať aport na povel, ja som skôr myslel na úplne také začiatky kým sa frisbee používa ako bežný aport, dokonca mi to príde ešte bezpečnejšie ak človek vie hádzať pomalé hody kde pes nedobrzďuje prudko ako za tenisákom ale zvoľňuje rýchlosť až kým disk k nemu neklesne, tak isto hádzanie rollerov mi príde bezpečnejšie tam tiež pes chytá za behu a nebrzdí prudko.
dogfrisbee je určite nebezpečný pre celý pohybový aparát ak sa predvádzajú veľké skoky hneď od začiatku, hlavne veľké plemená by sa mali šetriť až do 2 rokov
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod katkariinka » Štv 21.04.2011 11:30

maxim, ale ved prave pri tych zaciatkoch ho to treba ucit, aj ked sa len hrate, natahujete a pod, tak mu mozes davat povely. Postupne si ich spoji.
:no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod maxim-zv » Pia 22.04.2011 18:45

katka: jasne, veď taký dobre poslúchnutý povel nikdy nie je zlý, ja som sa len chválil aportérom bez povelu, jasne že postupne tým rôznym úkonom dávam mená a snažím sa aby to pre psa niečo znamenalo, ale hlavne aby to pre neho bola obrovská sranda ;)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Bellss » Sob 30.04.2011 19:10

katkariinka: vďaka za rady povel pusť Steffanie ovláda a ako ju naučím to odbiehanie dopredu? Ona v celku rýchla kým dohodím napr aport tak už ho má, čiže uteká zarovno s aportom..
Správny dopad psa záleží aj od dobrého hodu?

maxim: tak aport ovládajú obaja Steff vždy príde a aj pustí.. Roky príde ale uňho to pusť ide pomaličky..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Dogfrisbee

Poslaťod Bellss » Štv 19.05.2011 18:21

Ahojte, objednala som si taniere, tie už máme doma a už sme aj s jedným z nich hádzali :yes: A zatiaľ budem len z jedným :yes: . Chcem sa spýtať, kde sú nejaké rady ako správne hádzať? Pretože musím na tom úplne zamakať. Steffanie to baví, len ona stále do toho taniera naráža nosom. A potom ten tanier jej odlieta. A neviem už či jej ho hádzať pred papuľu, alebo v úrovni očí. No bolo to prvý krát, čiže nemôžem sa sťažovať. :lol: Ale musíme sa aj pochváliť. Že niektoré skoky a chytenie bolo parádne na amatéra - Steffanie. A Roko, Kkobúk dole, úplne ma prekvapil, ako ľahúčko to chytil. Nemal problém ani s mojimi pokazenými hodmi. Krásne. :yes: Chcem sa tomu venovať. Ale asi nie súťažne, ale chcem sa to naučiť tak ako by sa to učil niekto na súťaže. Aby to bolo dobre :yes: Viete mi poradiť dôležité veci na začiatok?
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod JanoS11 » Štv 19.05.2011 21:51

A zatiaľ budem len z jedným :yes:

blbosť podľa mňa. Pes si navykne na jeden disk. Pozri si prispevky (psik mi chyta gumenny tanier a plastového sa nedotkne dalej uprednostnuje modry pred fialovym atd atd atd....a na zaver klinec čo Mam robiť? HADZAŤ S VIACERíMI DISKAMI) do zadu a pochopis.

Chcem sa spýtať, kde sú nejaké rady ako správne hádzať? Pretože musím na tom úplne zamakať.

Na rekreačne hadzanie ti stači vedieť jeden hod a to je backhand. Uplne zakladný hod.
Svako ragan vo videjku ti to ukáže :vpravo: http://www.youtube.com/watch?v=zOMtYnNUEzE tu maš članok :vpravo: http://www.discdog.cz/dogfrisbee/trenin ... and-bekend A tu maš radu odo mna: Najdes si polhodinky čas každy den. Vyjdes na luku otvorene priestranstvo alebo hocikde BEZ PSOV s diskami. A budes si hadzat sama a začnes popritom rozmýšlat prečo ti disk leti do strany do susedovej záhrady a podobne :no: . To je prakticka polhodinka fyziky. Nič iné. Az disk dokázes hodit z miesta tak aby sa netrepal jak epileptik vo vzduchu :lol: a bude mat normálny smer tak potom prejdes do dalsej ´´nezaživnej´´ lekcie. Na zem si urobiš kružnicu alebo si tam das target. A budes sa snazit hadzat presne na dany target. Pre naročnejšie typy hadzte do škár lavičiek, ktoré máte napr. v parku. Ak uz toto zvladnes tak si zozenies sparinga a budete si hadzat v pohybe. A až potom si zoberieš psov a budeš im hadzat tak ze to chytia do huby. Budeš vnimať psov. Ich rýchlosť a podobne. Potom ich naučíš obiehanie okolo teba a na daky blby povel napr. GO vybiehať vpred. Tým dosiahneš to že sa ľahšie zosinchronizuješ so psom. Takže OKOLO A GO. Ďalej na tento povel go takisto vie pes predvidat ze prichadza hod a vie čo ma robiť. časta chyba začiatočnika. Ja to volam ojeklamanie psa. Psovod drži v ruke disk naznačuje hod a disk nehodi - TOTO NIKDY NEROB. pes ti nebude po 85raze vôbec veriť že mu dačo hodiš. Pes ktorý neveri svojmu panovi = nespolupracujuci pes, po čase = ťažky autista. K tomu okolo už len toľko, že je to dôležité pre psa aj z toho dôvodu že ma vačši rozhľad a viacej času na sledovanie smeru disku. Jeho zorné pole je oveľa vačšie. A posledna vec: Toto všetko robit preto aby df bolo zabavou, hrou, odreagovanim sa a podobne. Casto psovodi nepochvalia psa, zabudaju popripade daco si zamrmlu a pod. Pouzivajte pochvaly aj za uplne blbosti. Dbajte na intenzitu hlasu, šepkanie nic neriesi - ak sa hanbite pred ľudmi treba si najst odlahle miesto v lese atd :lol:
Počas tej doby nebudeš robit so psami nic okrem pretahovania. A šalenia sa s diskom ale hadzat im nebudes.
Mnohým samozrejme aj mne nikdy nešlo do hlavy toto, moj mozog toto nechcel akceptovat, takze:
1* CHODIM SI HáDZAť BEZ PSA AJ KED JE TO TRAPNE ...2*PSA MOTIVUJEM NA DISK PRETAHOVANIM , SALENIM, TAHANIM PO ZEMI ZA ZAKUS ODMENUJEM SLOVNE, CHVALIM PSA, TESIM SA A SNAZIM SA HO PRESVEDCIT ZE TOTO JE BEZVA SRANDA.

Všetci tu čakate nato že Vám dakto napíše..... maliček maj zakloneny k sebe v 90stupnovom uhly. ukazovak drz na obvode disku a podobne keci :ua: . Furt som si myslel ze toto je podstata. Toto je hovno oproti tym dvom bodom vyššie :hmm: . Ale to nepochopis kým to nezačneš takto robiť. Dovtedy ti to bude pripadat ako prazdne keci (mne to niekedy tiez tak prislo) Ale uvedom si jednu vec: pes skače ked ti veri a verit ti bude ked budes ty verit v seba a vo svoje schopnosti.

Ak budeš tie dve body dodržiavať aspon tri týždne a nič sa nezmeni tak mi to kludne skameruj myslim hadzanie BEZ PSOV a ja ti napišem kde robiš chyby :no:
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 20.05.2011 14:20

JanoS11 : :jop: krásne a výstižne si to napísal :jop: z vlastnej skúsenosti viem, že mnoho ľudí sa čuduje, ja som sa vonehdy tiež, že prečo pes nevie chytiť disk, že aj za ním beží, ale do neho čumákom narazí, alebo čaká kým spadne. no jasné, že ho nechytí, keď nemá ako, lebo sa disk trepoce a psovi je to nepríjemné, či nemožné chytiť. ako JanoS11 písal, je dôležité sa najskôr naučiť hádzať disk a až potom do toho zapájať psa.
ináč mne krpáň celkom pekne zvláda chytať rolly, hoci hodiť šteňací disk do rollu je dosť fuška :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod JanoS11 » Pia 20.05.2011 20:41

Dali ste si niekto niekedy disk do vlastnych ust? :lol:
bože ty čo maš za praktiky :lol: si skusala z miesta či ti aj niekto hadzal :heh:

je dôležité sa najskôr naučiť hádzať disk a až potom do toho zapájať psa.

V každom psom športe robi psovod skoro 70% výkonu tých zvyšných 30 robi pes. Vieš dobre ako to je, ak budem s tvojim psom behat agility ja určite nemam šancu dobehnut bez discu. To iste je v športovke, dogdancingu atd.... Toto si velmi vela ludi neuvedomuje. A pritom je to najjednoduchejšia vec - začať pracovať na sebe. Ked som vošiel do SPAMU naučil som sa jednu veľmi dôlezitu vec. VSETKO JE TVOJA CHYBA = VZDY. lebo bud to psovi babres alebo si ho to nenaucil. Snažte sa makať, drieť na sebe a vysledky sa dostavia čoskoro. Praca so psom ma byť už iba čerešničkou na torte a prevedením toho čo ste sa naučili do praxe :no:

hoci hodiť šteňací disk do rollu je dosť fuška :lol:
oh na toto si spominam sme začinali s PUPPY 160 a viem dobre o čom hovoriš.
ináč mne krpáň celkom pekne zvláda chytať rolly

Zvykaj si maš predsa šikulku :smile:
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Dogfrisbee

Poslaťod Bellss » Uto 24.05.2011 14:58

JanoS11: ďakujem za skvelé vysvetlenie. :yes: Budem sa držať týchto rád, a aj ten článok a stránka sú veľmi poučné.

Disky mám teraz rovnaké a aj farbou. Len som si objednala slabšie disky na Steffanie. Rokovi sú dobré, ten ich neokusáva.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee