Je môj pes/plemeno vhodný/é?

Je môj pes/plemeno vhodný/é?

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 20:05

a dá sa to naučiť aj malé plemená ako je yorkie?
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 26.10.2007 20:04

všetko sa dá keď sa chce :no: aj keď predsa york a lietajúci tanier..ale ja osobne si myslím,že to vyskúšaj..ak ho to bude baviť.... :no: ale opatrne,aby si ho neprizabila :heh:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 03.01.2008 21:16

aké plemená sú také najobratnejšie na dogfrisbee??väčšinou vidím borderky :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod katarina » Štv 03.01.2008 21:19

s akym psom (velkost, vaha, vek, atd..) mozeme robit dogfrisbee?
teda mojho hafa nebavi ziadny aport a tak, ale mozno raz ked budem mat takeho psa co ho to bude bavit tak sa info zide.. :smile:
vopred dik za odpovede
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Štv 03.01.2008 21:36

S akým psíkom? No ohľadom veku, základom je ukončený rast psíka. Ale spoznávať disk môže psík už v maldom veku no nesmieme používať žiadne výskoky. V období do ukončenia rastu ténujeme rôzne prvky tanca so psom ,ktoré sa nám zídu na tréninng freestyle.Čo sa týka víšky psíka v profesionálnom dogfrisbee sú to psy okolo 30-60 cm. Hlavné však je, záujem o aport, ľahká stavba tela, obratnosť a vytrvalosť. Ale dog frisbee sa nemusíte venovať len súťažne. Ak dodržíte pravidlo všetko s mierou určite sa váš psík nebude na dogfrisbee hnevať. Viac na http://www.andydog.szm.sk
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Poslaťod Iwka » Štv 03.01.2008 21:36

osobne si myslim, ze vsetko od 25KVH a nad 7kg frisbee robit moze. Keby si yorkovi hodila disk, prizabije ho. Keby si hodila disk westovi, uz si s nim nejak poradi. A potom vsetko do tych 50kg. ja by som frisbee s newfoundlandanom nerobila, a ani s bernardinom.

a na frisbee radim : borderky, chodske psy, australske ovciaky, nemecke ovciaky,...
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Ned 06.01.2008 16:16

Áno Ivka má pravdu tieto plemená border, ovčiaci atď. na súťažiach dogfrisbee stretneme najčastejšie. No do dogfrisbee sa pomaly dostavajú aj iné plemená napr. kelpi, rôzne krížence. Čo sa mi páći pretože to spestrí celú súťaž.
S yorkom dogfrisbee? No záleží aj od veľkosti (najmä psíky YO bez PP môžme na uliciach stretávať v rôznych výškových varietach)-čo je mimochodom na škodu tohto plemena.
Takže nič nieje nemožné. Okrem toho na niektorých súťažiach existuje aj tzv. kategória bonsai(do 38cm). Tam medzi sebou súťažia najmä malé plemená napr. trpazličie jazvečíky, špice, pudle, Russel teriér, dokonca som videla aj írskeho imaal teriéra. Pre tieto psíky sa samozrejme používajú špeciálne malé disky.
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mon » Uto 28.10.2008 15:05

je v dogfrisbee dôlezita velkost a vaha psika??? ja len ci sa moze dogfrisbee venovat aj velke plemeno.
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 28.10.2008 16:28

môže :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mon » Str 29.10.2008 13:18

takže aj doga???...jéj to je super :lol: ...to si s Aryjkou užijeme zábavu :lol:
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 29.10.2008 16:04

tak nemáš určené kto môže a kto nie :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Str 29.10.2008 20:23

ked to pes bude zvladat a bude ho to bavit tak preco nie? :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mon » Pia 31.10.2008 11:22

neviem.ja len, že je to ťažký pes, tak či nebude prekážať tá váha pri skokoch, lebo som niekde čítala, že by namali bzť u dôg príliš namáhané kľby.
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pon 03.11.2008 16:23

ano? tak to neviem, ale podla mna ked nebude doskakovat na zadne nohy ale na vsetky 4 tak v pohode, a este si myslim ze ta doga ani nebude muset moc skakat - len natiahne hlavu a ma tanier v papuli :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Dogfrisbee - aké plemeno je vhodné?

Poslaťod viky » Štv 12.02.2009 18:37

Dogfrisbee je super sport pre psy. V lete planujeme kupit psa a chcem s nim urcite robit agility a dogfrisbee.Mne sa strasne paci aj, ked si ludia hadzu ten lietajuci tanier, dufam ze sa to bude pacit aj mojmu psovi.Inac velmi ma tesi, ze to mozu robit aj velke plemena, lebo prave jedno z takych chceme kupit. :heh:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba."
viky
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92

Ďalší

Späť na Dogfrisbee