nevie sa hrat

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 04.02.2012 19:21

nie, ja mám agility - moja cesta. tú druhú má kamoška a vravela, že je slabá. ja som chcela tú o agi, ale tiež nie je, čo sa agi týka nejaká preborná. aj tak som si z toho vzala, to čo mi prišlo vhodné. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Bebis » Sob 04.02.2012 19:42

keď už tie knihy tu tak okrajovo rozoberáte, tak ktorá je lepšia? tá o agility alebo tá s pozitívnou motiváciou?
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 04.02.2012 19:46

ja nemám obe, ale ani tá o agi mi nepríde nejaká super. ako som písala, ak kupuješ psí športy, tak si tie peniaze ušetri (agility-moja cesta myslím).
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Bebis » Sob 04.02.2012 19:51

Monatko288 píše:ja nemám obe, ale ani tá o agi mi nepríde nejaká super. ako som písala, ak kupuješ psí športy, tak si tie peniaze ušetri (agility-moja cesta myslím).

oukej :lol: nechám si poradiť...
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 04.02.2012 20:34

všetko, čo je v tej knihe už bolo v psích sportech. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Bebis » Pon 06.02.2012 17:31

U nás teraz vedie futbal :ach: Brácho a ja si kopeme loptu a Roen naháňa. A keď nám ju uchmatne, tak mu ju berieme my... :jop:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 06.02.2012 17:33

U nás je to tak, že mladšia by dala za hranie aj život a pri staršej o ten život prídem ja, kým ju prehovorím, aby sa o čosi preťahovala. :lol: Má len jednu obľúbenú hračku na preťahovanie a keď chcem použiť inú, tak ani za svet. Ona je proste jedinečná.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: nevie sa hrat

Poslaťod merri » Pon 06.02.2012 17:56

A u nas zase jedna hracka tak po 2-3 dnoch omrzi a musi sa vystriedat :ach: Jedine piskacie vlastnorucne vyrobene tahadlo bolo zaujimave skoro tyzden.. Ked uz je hracka "obohrata" tak sa jej po chvili hry uz nechce do nej poriadne zakusovat, len po nej chnape.. :ach:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 06.02.2012 17:59

Mladšej je to jedno, ona sa zahrá s čímkoľvek. Zato staršia, ach jo, to je kapitola sama o sebe. :ach: Keď začne ešte prevalovať tými očami, že ako ty chceš, aby som sa s tebou hrala? Mám ťa v paži, tak končím. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Danie♥Lea » Sob 25.02.2012 8:41

Moja 3 ročná fena sa nevie hrať... Skúšala som hocičo... Schovávať granulky, hádzať loptičku, pískacie hračky ( ktoré ju len vystrašia) ako ste tu radili... Problém je že sa všetkého bojí. Som z toho celá nešťastná :ua: ... Nevedeli by ste mi poradiť ako ju odnaučiť báť sa, a naučiť hrať sa? Prosím o pomoc... Ďakujem dopredu :smile:
Danie♥Lea
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Bebis » Sob 25.02.2012 9:16

Mne pár dní dozadu vravel jeden chlap, že psa treba nikde uviazať a provokovať ho hračkou, hádzať si pred ním tenisák, ťahať tesne popred neho lano na preťahovanie, ale tak, aby sa pes k hračke nemohol dostať. Psa úplne ignorovať, pozornosť venovať len hračke, nech si pes všimne, že tá hračka ťa zaujíma viac, ako on (ona). A keď pes prebudí záujem o hračku, že vyštekne, bude vrčať, kňučať, trhať sa za ňou, tak pochváliť niečím dobrým a hračku psovi dať... :lol: Len, neviem či to bude fungovať, odskúšané to nemám... :ach:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Danie♥Lea » Ned 26.02.2012 15:45

Bebis... to vyskúšam... :jop: Ďakujem :smile:
Danie♥Lea
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: nevie sa hrat

Poslaťod wer » Ned 26.02.2012 17:13

bebis, pocula si sice, ale nepocuvala zjavne dobre. :ach: tymto
Bebis píše:...tak pochváliť niečím dobrým a hračku psovi dať...
tu metodu uplne zabijes. ide predsa o zaujem o samotnu hracku..

no a druha vec - toto mi nepride tak uplne vhodne pre psa, co sa vsetkeho boji. za 1. panika z priviazania, za 2. z lietajucej hracky. tuto nejake pokusy-omyly prilis nepomozu, prave naopak. hra musi byt vedena s citom, ale zaroven dostatocne strhujuca pre psa. plus treba nutne popracovat na zdvihani sebavedomia.
toto sa neda popisat do jednej vety, skor by to niekde chcelo okukat pracu so psom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 26.02.2012 17:45

Wer: :jop:

to, čo tu popisuje Bebis, že jej niekto povedal mne príde úplne nevhodné. neviem teda akého máš psa, ale napr. moja fenka by možno začala štekať a pod., ale neverím, že by to bolo kvôli hračke.

ako som tu spomínala tú knihu od Klimešky, neviem, či aj ty si sa na ňu nepýtala. tam mala presne rozpísané ako naučiť psa hrať sa a až následne na to dve, či tri hry, ktoré môžete robiť spolu. základ je však ten, aby si naučila psa, že hra v spojení s tebou je super, ona vôbec neodporúča hračky ako loptičky, píškače, proste to, čo sa hádže. hlavne motúzy, loptičky na šnúrke, to čo držíš ty v ruke a nepúšťaš tú hračku, rsp. nehádžeš ju dovtedy kým sa pes nevie hrať. môžeš pustiť len na chvíľu s tým, že si nájdeš nejaké slovo napr. ona tam má víťaz, aby pes vedel, že teraz vyhral. držať hračku v ruke a ísť s ňou pred psom, aby ju naháňal, nedávať mu ju do úst a pod.
my už sme s tým začali, celkom to ide, treba nájsť niečo, čo ozaj na začiatok psa zaujme. staršia fenka si veľmi obľúbila skinez (také tie dlhé líšky s pískatkami, zajace s pískatkami a pod.), ona má rada, keď tam to pískatko je. zatiaľ nie je ochotná sa hrať s niečim iným a ani jej to dlho nevydrží, ani ešte moc silno nedrží, veľmi jednoducho jej ju vezmem abo ona sama ju pustí. tiež píše, že hračku nemáme používať ako odmenu. u staršej používam, ale ona po hre aj hračkách baží, pri takýchto psoch - nehráčach, je to však nie veľmi vhodné.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Danie♥Lea » Pon 27.02.2012 17:43

Ďakujem... asi áno.. až teraz som si to uvedomila.. :ua: a môj pes sa bojí pískačiek.. možno to vyskúšam aj takto: moja teta ktorá ku nám príde aj so svojim psom ktorý je blázon do hračiek... Tak sa s ním budem preťahovať pred mojou fenou... možno pochopí že je to zábava :lol: Čo vy na to ? :smile:
Danie♥Lea
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik