Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Samantha » Str 11.01.2012 12:14

Ja keď som si doniesla Ešli ako šteniatko tak ma tiež v noci budila, kňučala a chcela sa hrať...tak som ju vždy poriadne unavila cez deň a večer a potom prespala celú noc :lol:
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod RiaFB » Str 25.01.2012 10:52

Ahojte ja by som potrebovala pomoc a poradiť... mám francúzkeho buldočka fenku- volá sa "Selly" mám problém s jej výchovou, má už 3 mesiace a bojím sa či ju ešte vychovám vôbec... :ua: tak za 1.) neviem ako ju naučiť venčiť von pretože mi sme si ju doniesli v novembri domov a to bola zima a veterinár mi radil aby som s ňou s takou malou von nechodila, tak som ju začala učiť vyprázdňovať na papier ale akosi to nechcela pochopiť čo od nej chcem, lebo vždy mi urobila :kak: vedľa papieru... teraz sme už po 3 očkovaní a môžem s ňou isť už von ale zase mi robí to že vonku len všetko pooňuchuje a prideme domov a urobí potrebu vnútri... asi som urobila chybu že som s ňou nechodila od malička a počuvla veterinára... :ach:
2.) vôbec ma nepočúva... všetci tu píšete ako ľahko sa vám naučili psíkovia poslúchať moja si robí čo chce...ja ju strašne ľúbim a nechcem aby bola nevychovaná a divá ale už som zúfala neviem ako na ňu... keď jej ukážem pamlsok a dám povel napr. zostaň vyskakuje a keď sa vzdialim čo i len krok a znovu vydám povel ide za mnou tak isto je to aj z ostatnými povelmi... ja by som potrebovala podrobne poradiť ako ju mám cviciť... väčšina napisala že za jedlo urobia všetko...
Nechcem od nej nijaké zvláštne povely iba aby sa chodila vyprázdniť von,aby chodila na vodítku pri nohe, sadni, a zostaň to je dôležite lebo mi vždy ako sa otvoria dvere vybehne von a nechce isť do vnútra keď ju zavolám ale musím isť po ňu...netrestám ju fyzicky iba zdvihnem hlas keď urobí niečo zlé to chápe ale na iné ma nepočúvne...
prosím Vás pekne ak môžte poradte mi prosím... :yes: aj mailom RiaFB@centrum.sk :jop:
Naposledy upravil RiaFB dňa Pia 27.01.2012 20:29, celkovo upravené 1
RiaFB
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Str 25.01.2012 11:06

Vitaj :ahoj: Ako dlho, ako často a kedy chodíš venčiť? A ako si ju učila čo je to zostaň?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod DiamonD » Str 25.01.2012 12:21

Ja som moju naučila povel zostaň tak, že som jej pamlsok najskôr neukázala. Musíš to skúšať najprv na malé vzdialenosti. 1 krok potom viac a viac. Hlavné je aby pochopila že čo tú maškrtu dostala. Chce to len trpezlivosť. Ak vie povel sadni daj ju sadnúť a povedz zostaň sprav krok (maškrtu predtým neukazuj) ak ostane sedieť treba ju pochváliť dat maškrtu. Poprípade nejakú hračku čo má rada - zahrať sa s nou, motivovať ju.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod RiaFB » Pia 27.01.2012 15:12

Chodim s nou von každé 2 hodinky tak na 10 min. ale ona sa vyprazdni vzdy keď prideme domov... aj som ju nahrešila a nosila potom von na miesto kde ma urobit potrebu ale stale nič... a povel zostaň som myslela že aby zostala na mieste keď jej dám povel a nevybehovala mi von keď otvorím dvere... :jop:
za radu z maškrtou ďakujem budem to skúšať znovu... :oo: a ešte som sa chcela spýtať ako často ju mám cvičiť možem za deň aj viacej krát???
RiaFB
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 27.01.2012 15:36

Vyhrešila si ju, keď si ju pristihla pri čine - čiže keď si ju prichytila ako robí potrebu - alebo až po tom ako tu potrebu spravila a ty si len našla mláčku/exkrement?? Chodíš s ňou von po tom ako sa malá naje, napije alebo po tom ako sa zobudí?? Vtedy je najväčšia pravdepodobnosť, že spraví potrebu.
Ty povelu zostaň rozumieš, vieš, čo tým myslíš, ale si si istá, že vie aj ona, čo od nej chceš? V prvom rade ju musíš zostaň naučiť (pekný postup napísala DiamonD). Ani ty nebudeš rozumieť, ak ti poviem RATAFA aj keď ja presne viem, čo si pod tým slovom predstavujem a čo teda očakávam. No psovi to musíš vysvetliť/naučiť ho to, aby tomu tiež rozumel a vedel čo od neho chceš :-)
Cvičiť môžeš aj častejšie. Pravidlom je, že treba cvičiť krátko a v najlepšom prestať. Cvičenie musíš ukončiť tak, že je malá ešte stále pozorná a sústredená (nesmie sa cvičenie končiť tak, že je malá už znudená a nepozorná) a musí končiť vždy dobre (to znamená, že posledný povel/cvik musí byť taký, za ktorý môže byť odmenená - teda buď dostane povel, ktorý už ovláda, alebo dostane povel, ktorý sa práve učí no urobí ten povel správne tak ako si to želáš). Neviem, či som to dobre vysvetlila. :-)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod DiamonD » Pia 27.01.2012 16:01

Dakujem MisheliQ :no:
RiaFB - Najprv to musí pochopiť. A potom to možeš využit aj na to aby nevybehovala z dverí, aby čakala na kraji cesty a nevybehla na ňu, ....a vo veľa ďalších prípadoch. Držím palce :lol:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod RiaFB » Pia 27.01.2012 20:55

Áno vyhrešila som ju keď išla robiť kalužku... to viem že keby ju vyhrešim neskôr tak by nevedela za čo, lebo hawowci si to nepamätajú...nerozoznavajú to tak... Viem aj to že najpravdepodobnejšie urobí potrebu po jedle, hraní, prebudený...
napr. dneska po jedle išla robiť :kak: (hladala si miesto už) zobrala som ju von, no lenže vonku neurobila nič... napodiv ani hneď ako sme prišli dnu, ale až po nejakom čase ako sme boli doma potom kým som ju nestihla vypozorovať sa vyprázdnila... ja neviem niekedy mi to príde ako keby vonku nechcela robiť potrebu...
RiaFB
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Nandy » Pia 27.01.2012 21:54

RiaFB,
ja nemám francúzskeho buldočka, ale 4 mesačné trdielko a tiež som s ňou dlho riešila, že sa naučila na podložku vyprázdňovať a po pár dňoch už vonku nechcela, len poňuchala a až doma keď sme prišli urobila kôpku. Niekto tu na fóre mi poradil aby som s ňou bola vonku až dovtedy kým sa nevykaká. Dlhšia prechádzka pohne črievka. A fakt to u nás zabralo a potom sme chodili stále tou istou trasou a malej sa to spojilo v makovičke a keď sme sa blížili k miestu kde sa vykakala predtým už ňuchala a hľadala si miesto. Teraz sa mi vykaká vo vnútri už len v noci okolo druhej ju to chytí keď s ňou nestihnem vybehnúť von.
Skús takto, držím palce.
Nandy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Lehnice

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod RiaFB » Sob 28.01.2012 17:33

Nandy ďakujem za radu, skúsim to s prechádzkou teda a dufam že to zaberie :smile: ešte raz ďakujem aj ostatným za rady :jop:
RiaFB
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod bibi25 » Sob 04.02.2012 18:55

Vola sa Feli a nachadza sa v utulku v Piestanoch:
Obrázok
Prítulná, milá a priateľská k ľuďom, ale fenky neznáša.So psíkmi to ide,tých akceptuje.Veľmi rada papá,váži momentálne 13 Kg. Je pokojná,stačí jej malý výbeh a teplé miesto v láskyplnej rodine.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod shelby m » Uto 07.02.2012 21:09

ahojte mam fenku fb osvojenu z utulku,vyhodenu na ulicu od mnozitela v hroznom stave...u mna je uz 9 mesiacou ale zistili jej pravdepodobne potravinovu alergiu,som z nej uplne zufala,neustale sa skrabe,vykusuje labky,proste hroza...nema niekto s tym skusenosti?
shelby m
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: kosice

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod jaajaa » Str 14.03.2012 13:08

ahojte sme tu novy, kupili sme si fr. buldocka a chcem sa spytat na granulky pre neho. Teraz ma 7 tyzdnov a davame royal canin. Ale chcem sa spytat akymi krmite po 2 mesiaci tychto psikov. Dakujem za odpoved.
jaajaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Bebis » Str 14.03.2012 18:41

jaajaa píše:ahojte sme tu novy, kupili sme si fr. buldocka a chcem sa spytat na granulky pre neho. Teraz ma 7 tyzdnov a davame royal canin. Ale chcem sa spytat akymi krmite po 2 mesiaci tychto psikov. Dakujem za odpoved.

7 týždňov je dosť málo... môj vtedy ešte visel na sučkinom mlieku (nie je to síce FB, ale aj tak :ach: )
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod dolisos » Str 21.03.2012 9:17

Ahojte, tiež som tu nová.. Mám frbuldočku uz skoro 7mesačnú malú svinku :smile:
Mám 2 veci: 1 je že všetko čo nájde zožerie, ale doslovne všetko od žuvačiek cez hovienka až po neidentifikovateľné veci.. Papá first mate granulky (ešte nikdy som ju nevidela že by ich aj pokúsala, vždy to len hltá tak ako všetko čo jej prejde cez papulku )+ mlsky, von chodí zásadne najedená. Na vodítku sa to dá ustriehnuť, a keď ju pustím je ako neriadená strela :pac:
Posledný týždeň sa to tuším zlepšilo, ale aj len minimálne. Tak isto je to aj s vodou, keby mala plné "vedro" tak ho vypije.. potom vyzerá ako sud a ledva prejde do pelechu..
S týmto sa spája aj druhý problém a to ten že večer keď je vonku od 17-19 čiže 2 hodiny, potom medzi 21-22 len potreba a potom pre istotu o 24 - 10min... a ráno :kak: :au: :plac: Ide ma poraziť a to už ráno o 7:00 minimálne 2, niekedy 3 kopy a jedna cikanda.. Nikdy sa nevypýta ... v podstate ani neviem kedy sa to deje- ale vždy na chodbe. Napomáhajú ani spreje aby nectítila to miesto.. Teraz sa to stáva tak zo 7 dní 4 ale predtým každý deň..
Čo sa týka toho papkania ešte, tak chcela som to riešiť náhubkom, ale ten zatiaľ neviem zohnať. Mrzí ma že musí byť na vodítku, pretože je celkom poslušná, príde keď ju zavolám. Teda občas aj nie :smile:
Ešte jedno riešenie mám v zálohe a chystám sa ho najbližšiu domu zaviesť a to že ju na noc zatvorím do klietky, tej čo bývajú na výstavách... snáď si tam nena :kak: ...
ďakujem za rady.
dolisos
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI