Nemecký ovčiak

Nemecký ovčiak

Poslaťod wer » Sob 21.01.2012 23:55

Offtopic: stale cakam odpovede pre NO-ckarov (vela sa ich uz pytalo) - nejake odporucania tak, ako davas pre ine plemena, ale akoby si sa tomu vyhybal. :nwm: preco? az mam pocit, ze su nejaki divni... :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Ned 22.01.2012 16:34

NO je plemeno vyzadujuce vyssi podiel uhlohydratov, vlakniny doplneny o cervene druhy masa. Najcastejsie je vsak krmeny kuracim maso s ryzou. Ryza je vsak menej vhodna ako napr. psenica alebo kukurica. Nevhodne su pre neho krmiva vyrobene z ryb. Ma rad zeleninu a krmiva, ktore obsahuju susenu lucerku. Chleba, cerstve rozky, kolace len poukazuju na to, ze pes vyzaduje v strave aj nieco ine ako maso. Krmiva s presne urcenym druhom masa hovadzie, bizon, kralik, kacica, kuracie, morka, kozie alebo konske maso v podiele okolo 20% je postacujuce, zalezi vsak na vykone.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod wer » Ned 22.01.2012 17:11

dakujeem :poklona:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod kives » Ned 22.01.2012 20:27

dakujem wer :lol: :jop:. toto mi dost pomohlo.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod BasenA » Pon 23.01.2012 13:01

Marco k tomu co si pisal k plemenu NO mohol by si sa konkretnejsie vyjadrit dat nejaky priklad.Aka znacka tomu zodpoveda? Dakujem.
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod monika_knv » Sob 28.01.2012 9:20

Marco Varhol píše:NO je plemeno vyzadujuce vyssi podiel uhlohydratov, vlakniny doplneny o cervene druhy masa. Najcastejsie je vsak krmeny kuracim maso s ryzou. Ryza je vsak menej vhodna ako napr. psenica alebo kukurica. Nevhodne su pre neho krmiva vyrobene z ryb. Ma rad zeleninu a krmiva, ktore obsahuju susenu lucerku. Chleba, cerstve rozky, kolace len poukazuju na to, ze pes vyzaduje v strave aj nieco ine ako maso. Krmiva s presne urcenym druhom masa hovadzie, bizon, kralik, kacica, kuracie, morka, kozie alebo konske maso v podiele okolo 20% je postacujuce, zalezi vsak na vykone.


Marco, ja sice krmim BARFom, ale zaujal ma vas prispevok o NO - aky pomer maso:zelenina:uhlohydraty (cestoviny, ovsene vlocky) odporucate? je pes vobec schopny stravit to v takej forme a vziat si, co potrebuje z obilnin? dakujem.
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod extreme » Str 01.02.2012 12:55

Môže sa kŕmiť šteniatko NO granulami + konzervami/vareným tak, že 3× denne granule + 2× denne konzerva/varené?
A k tomu varenému: keďže ide o šteniatko vo vývoji nebolo by lepšie kŕmiť len granulami aby malo vyvážený pomer živýn?
Alebo celý týždeň granule a v nedelu len varené(mäso+priloha).

Granule som vybral Agil: http://pes.zvieratadoma.sk/krmiva/granu ... ed-10kg-2/

Ďakujem.
PS: ešte ho nemám len sa naň pripravujem :hi:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod twery » Str 01.02.2012 19:06

extreme ja len malý dotaz
3× denne granule + 2× denne konzerva/varené?
to je spolu 5 krát denne nieje to veľa ako ja viem myslím,že by to malo byť 3xdenne (príp.4).
Ak si niekedy mal rád nejaké zvieratko potom sú v tvojom živote tri dni na ktoré nikdy nezabudneš.
twery
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300

Re: Nemecký ovčiak

Poslaťod miska&sonny » Pon 25.05.2015 13:54

Zdravim, mame doma 9tyzdn. steniatko NO. Chcela by som vas poprosit o radu ohladom krmenia.
Prave krmim s trainer natural puppy maxi, ale jeho srst sa mi zda taka mastna, tazka a na laktoch na prednych nohah akoby mal uplne riedku srst, vypadanu. Nosi aj scalibor obojok, ale na krku srst neredne.
Ake granule by boli najvhodnejšie?
Rozmýšľala so aj nad N&D ken beviem ci low grain al grain free,trainer fitness pripadne nejaky happy dog?Dakujem za skore info
miska&sonny
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Nemecký ovčiak

Poslaťod destroy » Uto 26.05.2015 9:37

Ja krmim vsetkym z kuchyne. Skusal som par typov granul ale je to asi jedno, proste su to granule a mojmu take jedlo velmi nechuti. Mam pocit ze cim drahsie tym mu chuti menej. Najviac mu chuti varena strava po ludoch, surove maso, kosti akekolvek, trava a rastliny, mlieko, tvaroh....do tohoto mu skoro vzdy dam trochu granul, ale je schopny ich vybrat prec z jedla. Idem na dalsi typ granul teraz (nastastie nemame problem s prechodom, je to bez hnaciek) tak mozno natrafim na nejake. Rad by som krmil barfom ale nemam zatial lacny zdroj. Drzim palce. Daj vediet ak nieco najdes. Inak so srstou pri spomenutej strave zatial nemam ziadny problem. Krasne sa leskne a zuby su tiez pekne a nepachne mu z ust.
destroy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Nemecký ovčiak

Poslaťod Margita » Uto 26.05.2015 9:41

destroy píše: Najviac mu chuti varena strava po ludoch,.

to je co?ako nasolene ,nakorene,knedle ,segedin a tak?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nemecký ovčiak

Poslaťod elfinka » Uto 26.05.2015 9:45

Offtopic: Ale asi by mu fakt menej smrdelo z huby, nez teraz ked zerie drzky :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nemecký ovčiak

Poslaťod Exor » Str 27.05.2015 8:04

miska&sonny píše:Rozmýšľala so aj nad N&D ken beviem ci low grain al grain free,trainer fitness pripadne nejaky happy dog?Dakujem za skore info


Porovnávaš neporovnateľnú kvalitu. Kvalitou a množstvom mäsa v krmive si to odstupňuj takto - N&D, Trainer Tigness3, Happy Dog. Pričom Happy Dog by som svojim psom asi nikdy nedal. Z týchto tebou vymenovaných by som šiel do N&D LOW GRAIN. NO ti zrejme nebude úplne dobre využívať tú zemiakovú bezobilnú verziu.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Nemecký ovčiak

Poslaťod destroy » Pon 01.06.2015 13:12

Margita píše:
destroy píše: Najviac mu chuti varena strava po ludoch,.

to je co?ako nasolene ,nakorene,knedle ,segedin a tak?


V podstate ano. Sice korenie a sol sa u nas skoro nepouziva ale presne tak. Normalne jedlo, napr. sosovicova polievka, alebo stava z paprikasu a podobne.
destroy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Nemecký ovčiak

Poslaťod wer » Pon 01.06.2015 13:21

chudak pes. dufam, ze ste si aspon nastudovali, co je pre psov toxicke.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien