Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod luciiik » Pon 16.01.2012 19:25

Offtopic: mic NO sice nie je moje oblubene plemeno ale ten na tvojom avatari je strasne krasny. :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod mic » Uto 17.01.2012 9:46

lucik dík. skôr mám takú skúsenosť, že ten pes viacerých odradí, vieš, u nás sa delí plemeno na pracovné psy - supermani a exteriérové psy - dementi hrbatí. ja mám tú druhú kategóriu a tak pri milovníkoch NO zväčša nemám šťastie na nejakého parťáka. moje psy sa páčia väčšinou laikom. no ja som si splnila sen, chcela som mať Rexa a mám ich hneď niekoľko. tento na avatari je zatiaľ môj najväčší úspech, aj keď na úkor krásy to má v hlávke zatiaľ trošku popletené. to je ako s blondýnkami :lol: musí rozumovo dorásť
mic
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod luciiik » Uto 17.01.2012 9:49

Offtopic: bozinku rasizmus este aj medzi psickarmi? to je uz moc. :pac: no ja ked vidim na dvoroch tych akoze NO tak mam dost. nic si z toho nerob. si zober ze kazdy chlap chce peknu blondinku ktora vyzera ako barbie, ale kedze maju doma brunetku s mastnymi vlasmi ale strasne dobre vari perie a zehli, tak budu na blondinku nadavat. i ked v kutiku duse by nevahali sa s nou pretrcat pred ostatnymi. :lol: to mas podobne.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod wasaabi » Pia 24.02.2012 10:30

Som z NR, mam dvoch NO , zaluba vo vycviku je , vo vystavach ani moc nie .. :smile:
Aby som to uviedla na spravnu mieru, nie je to rasizmus medzi psickarmi, jednoducho ide o to, ze sa zabudlo na co bol NO povodne vyslachteny , ze akoby rozdelili toto krasne plemeno na 2 triedy, vlastne uz aj 3- exterieraci - a la komisar rex, pracanti- pre niekoho seredy s ochotou pracovat a potom su tu dlhosrstáci. Ja mam dvoch pracantov. Asi by som mala byt podla vas rasista... no poviem vam, na vystavach som si vedela povedat, ano toto je pekny exterierak... ja by som to zhrnula asi tak, ze kazdy pes je sikovny, videla som velmi sikovne pracovne nasadených exterierakov, no bolo ich ovela menej ako pracovnych... zase nikde na vystavach som nevidela pracanta na prvých prieckach v kruhu, kde su exterieraci... takze aj tam by sa dalo povedat, ze je mierna diskriminacia(rasizmus)... u exterierakov v praci a u pracantov v exterieri....
mne ale skor vadi preslachtenost, ze sa snazili , aby mali psy neviem aky vykrok na vystavach a pritom zabudli, ze ten pes nebeha dennodenne vystavy.. pozabudli na zdravotnu stranku... to mi vadi azda najviac :hmm: ... alebo sa azda mylim? :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod zwitter » Pia 02.03.2012 23:02

Ja by som to v ziadnom pripade nerobil, lebo pes sa tak akurat nauci, ze s nim komunikuje niekto iny a nie TY... a potom ako keby ziade vycvik nebol... odporucam www.doggie.sk v NR na chrenovej

michalaw píše:veď práve to som chcela...práve preto som sa opýtala, lebo tiež o tom pochybujem, či je to správna voľba. dôvodov prečo sme sa rozhodli pre toto plemeno je niekoľko...priateľ chodí na polovky, resp. chodil.. lenže bohužial za polroka sa toho zmení pomerne dosť a čo čert nechcel nastali problémy, preto sa teraz snažíme vyriešiť to aspoň nejak takto...ano, viem, že je to čajový odvar dobrého výcviku a vzťahu pes-človek, ale neviem si inak poradiť...viem, že má veľký potenciál a práve preto nechcem ostať len pri sadni,lahni a zostaň. ale zároveň potrebujeme na neho nejakého odborníka...a najlepšie človeka, čo vie, akú majú WS povahu...len ten čas...bude vôbec efektívne chodiť s ním na výcvik raz do týždňa?..
zwitter
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Sob 03.03.2012 22:59

zwitter- tak to je tan cvicak na chrenovej, co som po nom patrala! ci?... lebo spoluziak mi vraj chodi cvicit zo psom niekde na chrenovu a ma aj urobenu nejaku skusku z canisterapie. No a ja sa o to zaujimam teraz lebo budem mat psa tak uz rozmyslam nad aktivitami, cvicakmi a taaak :hi: no a ten spoluziak hovoril ze tento cvicak je lepsi ako mestsky ci co... tak teraz neviem co si mam mysliet... :nwm:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod šeltie » Ned 04.03.2012 2:23

cvicakov je viac zaleži od teba akym aktivitam sa venovať chceš :smile: a koľko penazi investovať chceš
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Ned 04.03.2012 10:38

No hej... Ved ja chcem urcite chodit do agility klubu, no a po tom co sa bude dat- dogdancing, sportova kynologia, obedience... Ja by som chcela toho viacej vyskusat ak by bola moznost... No len neviem ci v okoli nitry bude :ua: Pochybujem ze sa mi podari vyskusat napr. tie obedience... No ved poradte, co ste z nitry, comu sa venujete? alebo comu sa tu da venovat? :nwm:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod wer » Ned 04.03.2012 10:54

Offtopic: preco by si nemohla robit ob/dd a pod? ved k tomu nic a nikoho nepotrebujes, staci si nastudovat poriadok, pripadne obehat nejake seminare, aby si vedela co a ako a hor sa do toho. ked sa chce, vsetko sa da
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Ned 04.03.2012 13:08

No ved hej, ja to asi len zbytocne komplikujem.... len si to akosi neviem predstavit... Teda tie obedience seminare a tak... A este ma napadlo: co taky flyball? To tiez byvaju seminare? (Sorry za take trapne otazke ale chcem byt informovana vo vsetkych smeroch do buducnosti :lol: )
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod QuintipaNO » Ned 04.03.2012 14:12

tak zabudni na ten vícvikový areál :ach:
na agility máš priamo klub v nitre už sa tu slečna s neho zapojila do debaty Šeltie
na OB a športovku ak to myslíš vážne tak Lapáš
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Ned 04.03.2012 15:04

Viem ze Seltie je z agility klubu, no ved tam asi budem chodit... a OB a sportovka na Lapasi? Tam boli asi pred polrokom majstrovstva v OB, ze? Noo to vyzera zaujimavo, maju stranku? :aaa:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod wasaabi » Uto 06.03.2012 22:05

Adel: co mas za plemeno? resp.budes mat? ak chces agility, ta je v arealy mestskeho kynologickeho klubu v nitre, ak chces psa naucit poslusnost, daco aj z obrany tak ti postaci mestsky cvicak- ja tam chodim(momentalne to tam trosku upadlo), ak to myslis vaznejsie so sportovou kynologiou tak v ramci NR ti poradim najskor Malý Lapáš, tu je ich webovka
http://www.zpolytanu.wbl.sk/
a ano tam sa rozbehli preteky v obedience a boli tam minuly rok aj majstrovstva v OB.
V dnesnej dobe je ozaj vela sportov so psami, treba si len vybrat, co bude teba a psa bavit :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod Adel » Str 07.03.2012 17:34

wasaabi- tak ak pojde vsetko dobre tak budem mat australskeho ovciaka :hi: A to znamena vela aktivit :lol: Takze nad tym uz teraz premyslam... Tak agility chcem robit urcite. A ostatne... sportovu kynologiu by som tiez chcela vyskusat, len pojdem pozret asi predtym na mestsky cvicak na akej je to tam urovni a tak... Obrany to len okrajovo asi, (aj ked uvidime ako nam to pojde a podla toho) skor tie obedience ma zaujimaju... No a viem si predstavit vela aktivit co by som so psom robila, vyskusam vsetko co sa bude dat :smile: A zaujal ma aj DD, takze to ked budu zas nejake seminare... Mozno nejake trekkingy obcas, frisbee tak rekreacne... Proste vsetko co sa ponukne :lol:
P.S. dik za link :smile: aj ked moc tam k tej sportovke nemaju... chodite tam niekto?
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Zoznam Výcvikových Stredísk - Nitrianský Kraj

Poslaťod QuintipaNO » Str 07.03.2012 20:25

z australským ovčiakom obrany na Lapáš :nono: zabudni
na OB hej, byť tebou tak sa na kontaktujem na túto pani ingrid.tkacova@gmail.com
a popýtam sa priamo
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

PredchádzajúciĎalší

Späť na Západné Slovensko