Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Pon 03.10.2011 22:20

S tými záchvatmi zúrivosti aj ja mám skúsenosť, niekedy bezdôvodne začne hrýzť vodítko a ja sa môžem aj na hlavu postaviť, potom sa hanbím lebo všetci sa po mne pozerajú a po ňom tiež, že čo sme to za .... prípady. Neviem ako v takýchto situáciách reagovať, skúsila som ho pustiť či to nerobí preto ale potom aj naďalej skákal do vodítka alebo do nôh mi kusal..inak to nie je nič extra nejaké prejavy násila, všetko je v pohode až na toto no :ahoj:
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Reni021 » Str 05.10.2011 21:04

presne :D
Reni021
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod bubble » Ned 06.11.2011 16:28

Ahojte :)

no, vidim, ze som tu uz dlho nebola...
Siminimie - krasny havo :))

Inak, aj mojmu kokrikovi obcas prepne a zacne tahat na voditku ako divy... zakladne povely ovladame celkom fajn, si myslim, akurat mame niekedy problem s odvolanim, hlavne ak ho mam navolno, aj ked z voditka ho pustam len naozaj malo - hlavne po tom, co sme mali nehodu ako 6 mesacny, kedy som si myslela, ze ma pocuva, pustila som ho navolno a sup na cestu :plac: no, nastastie sme sa z toho dostali...

Reni021 - aj moj Alvinko miluje pózovanie pred foťákom, vždy keď sa fotíme, tak na každej fotke musí byť aj on :lol:

a co sa tyka tej zurivosti - zuri mi na vacsich psov, hlavne ak su velki a cierni , kedze ho 2x napadol strazny vlciak :hmm:
bohuzial, stalo sa mi ze stekal aj na ludi, ale to len ked k nam prisiel niekto cudzi do dvora alebo do bytu..ale skor mi to pripadalo, ze sa boji toho cloveka - skryval sa mi za nohy :ua:
“The better I get to know men, the more I find myself loving dogs.”
—Charles de Gaulle
bubble
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod paty1993 » Sob 14.01.2012 14:15

Dobrý večer,mohli by ste mi poradiť?mám 4,5mesačnú sučku anglického kokeršpaniela,aká by mala byť jej ideálna velkosť a váha? :smile:
paty1993
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Pon 16.01.2012 10:09

@paty1993
váha by sa mala pohybovať v rozmedzí od 12,5kg až do 14,5kg ..niekde je uvádzané od 13-15kg.

@bubble
ďakujem :hi: ja mám kokra z útulku, už sa nám to ustálilo, už neťahá, nekuše vodítko. Je lepšie mať pevné a kratšie vodítko nie flex-ky. On by sa s každým kamarátil, len oni s ním nie..u nás v susedstve je len samý yorkshire a tí sa ho boja, lebo skáče ako zajac keď sa chce hrať a nejeden krát už priľahol yorka, neviem mu nájsť kamaráta :nwm:. A čo sa týka púšťania, ja ho púšťam, verím mu ...pokiaľ teda nie je v okolí mačka, vtáky vtedy konečná. :5:
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod bubble » Pon 16.01.2012 14:33

Co sa tyka tej vahy...no ja si teda nepamatam, kolko mal Alvin, ale teraz uz bude mat v juni 3 roky a vahu ma 14 kg...aj ked je pravda, ze na kokra je vzrastom mensi, no na 4,5mes. sucku sa mi zda 13-15kg teda dost....podla mna tak max. 10-11 moze mat :no:

a co sa tyka tahania sa...na flexi voditko sme zabudli uz davno a tahaniu sa stale oducame...a tiez mame problem najst si kamaratov, kedze kokri v okoli su stari a ine psiky tu mame bud vacsie alebo mensie, este stastie ze s vyzlami sa vie pohrat :) inak akurat sme sa vratili z voku a takmer som sa na zladovatelom chodniku zabila - alvin dostal chut na vrany :D
“The better I get to know men, the more I find myself loving dogs.”
—Charles de Gaulle
bubble
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod dianah » Str 22.02.2012 10:49

Ahojte,

to Vám vážne pes kúše vodítko? :haha: Ja mám 8,5 ročného, dostala som ho ako 9 mesačného, ale je to dominantný a tvrdohlavý pes... Niekedy je agresívny, neznesie bežiace deti a väčšinu cudzích psov, ale nedala by som ho za nič na svete :hi: každopádne, keď som si prečítal, že Vaše psíky majú normálnu váhu, môj má 22,5 kila :king: jednoducho... moje malé dokonalé stvorenie :)
dianah
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Senec

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod bartik » Str 22.02.2012 22:07

dianah tak 22,5 kg....sa mi zdá trochu veľa
Bart ma 5 rokov a 13,5 kg :yes:

Obrázok
bartik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod dianah » Pon 05.03.2012 14:38

hehe, čo ti poviem, ani veterinárka sa netvárila nadšene :lol: :lol: ale tak, on je taký šťastný :king:
dianah
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Senec

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Jessy-Jane » Str 21.03.2012 10:42

Ahojte, nestrihate si nahodou niekto kokra doma ? Mate neake overene strihacie strojceky, znacku ?
Jessy-Jane
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod stano269 » Ned 06.05.2012 23:02

nožnice :lol:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod cocker.ba » Str 16.05.2012 16:44

Jessy-Jane píše:Ahojte, nestrihate si nahodou niekto kokra doma ? Mate neake overene strihacie strojceky, znacku ?

ja si kokrika striham sam. a mam na to strojcek aj oster, aj moser.hlavy su tam kompatibilne.
cocker.ba
Šteniatko
 
Príspevky: 58

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod KikaNO » Uto 19.06.2012 9:06

Ahojte,je tu nejaky chovatel kokrov,ktory ma aj chovnu stanicu? Alebo neviete o niekom,kto chova zlatych,alebo oranzovych kokrikokv? :ahoj:
Dakujem za odpoved
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod betka21 » Str 15.08.2012 20:49

:otaznik: :otaznik: :otaznik: Dobry vecer, iba z cistej zvedavosti by som sa chcela spytat vas co maju skusenosti s tymto plemenom ci je ten moj psik cistokrvny a podla akych znakov sa to da zistit lebo sme ho dostali bez papierov, samozrejme aj keby nebol nic sa na tom nemeni a budem ho mat stale rada ale chcem to len vediet aby som vedela povedat ludom ci je cistokrvny a chcem to len skratka vediet, posielam aj fotky. Ma 13 mesiacov a je to pes. Dakujem!
betka
betka21
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 15.08.2012 22:06

Na to existuje štandard. Naštuduj si ho a budeš vedieť, či sa na kokra podobá. Tu: http://skj.sk/phpmenu.php?s=68 :no: A keďže nemá PP, čistokrvný určite nebude. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI