Poľovné skúšky a uchovnenie

Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Jack » Pon 05.11.2007 19:27

Musí mať pes (beagle) poľovné skúšky keď chce chodiť na výstavy alebo ako je to ????
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Iwka » Pon 05.11.2007 19:44

Na vystavy moze aj bez polovnych skusok, myslim, ze aj na uchovnenie
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Kača » Sob 19.04.2008 14:30

Aj keď už dosť neskoro, predsa reagujem, že na uchovnenie bígla NEPOTREBUJEŠ žiadnu skúšku, sú dva varianty:

1. variant:
· dosiahnuť najskôr vo veku 12 mesiacov výstavné ocenenie minimálne veľmi dobrý a to 1x na medzinárodnej výstave a 1x na výstave poriadanej klubom,
· vykonať akúkoľvek poľovnú skúšku.

2. variant
. dosiahnuť najskôr vo veku 12 mesiacov výstavné ocenenie výborný a to 1x na výstave poriadanej klubom, 3x na medzinárodnej výstave a 1x na národnej výstave.

:ahoj:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Rika » Sob 19.04.2008 14:41

Nezmenilo sa to náhodou?... alebo som mimo :oo: :ach: :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Jack » Sob 19.04.2008 14:56

Už to dávno viem čo a ako... Pracujem na novej stránke beagleklubu, tak keď sa bude plniť obsah by sa to malo aj pokontrolovať
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Kača » Sob 19.04.2008 19:04

:haha: :haha: :haha:
Presne dnes som bola na stránke KCHB, a presne ma napadlo, že ako si písal, čo robíš tie stránky, že tieto sú teda, márnosť šedivá, desně chabé :lol: žeby sa na ne zišlo nejakého profíka, veď, prepána, sme jediný KHCB na SR :heh:
Fakt, dnes som o tom uvažovala.:)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Vikiki22 » Štv 24.07.2008 16:27

Ja mám takú otázku... Musí mať FOXTERIÉR nejaké skúšky, aby mohol byť uchovnený? Myslím, že môže mať z norovania, ale či je to potrebné...? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Bibiana » Pia 25.07.2008 0:30

Ako tak pozerám stránky klubu a podmienky chovnosti tak asik netreba :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 25.07.2008 13:40

No, super! :lol: To som sa potešila. Ale pre istotu sa ešte spýtam dajakého chovateľa na výstave. :smile: Ďakujem.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod ZEva » Uto 29.07.2008 13:39

Teriérom staci k uchovneniu na klubovke znamka vyborna resp.velmi dobra + kontrola chrupu - to sa zapisuje do PP. V kazdom spravodaji sa to pise, treba len citat, resp.hladat :smile:

Ku skuskam: je to len na majitelovi ci bude svojho psa viest tymto smerom ale ak je pes nadany a ma vlohy, skoda nevyuzit je to zabava ako pre psa tak aj pre majitela a aspon travite cas spolu aktivne a psik je spokojny ze pracuje.

Inac koncom augusta sa kona v Belusskych slatinach vikend s terierom - je to tusim aj na stranke KCHTaF /klub chovatelov terierov a foxterierov/ organizuje to klub a su vitani vsetci psickari, minuly rok bolo super, su tam aj vycvikari /maju dlhorocne skusenosti s vycvikom a pripravou na polov. skusky/ aj dlhorocni chovatelia /pomozu a poradia s upravou - trimovanim/ Keby ze nemam choru ircanku tak ideme aj teneto rok.
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Jack » Uto 29.07.2008 13:44

To platí pre všetkých teriérov ??

BeagleClub pred nedávnom zmenil podmienky aby nebolo na Slovensku uchovnené hocičo. Staré podmienky varianta č.1 bola 1x VD na klubovke 1xVD na medzinarodnej a polovne skusky, no teraz to zmenili tak že VD vymenili za V a to už ťažšie, ale aspoň dufam že to pomôže slovenskemu chovu biglov :jupi:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod ZEva » Uto 29.07.2008 13:53

Ano rovnako pre vsetkych /myslim tie znamky z vystav usporiadanych klubom, t.j. klubove a specialne/, rozdiely su len pre jednotlive plemena v pocte moznych chybajucich zubov.

Myslim, ze je chyba, ze k uchovneniu netreba polov.skusky - predsa su to pracovne polovne psi a tym ze sa to dlhodobo nesleduje a upustilo sa od skusok tak vlohy sa pomaly vytracaju a z terierov sa stavaju akoze spolocenske psi /tak ako pises aby nebolo uchovnene hocico - sice pekne ale v praxi nepouzitelne/ ja osobne moju na skusky pripravujem a ked bude zdrava tak aj absolvujem :smile:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Grenuška » Ned 13.12.2009 22:51

mám otázku ohľadom toho uchovnenia.......
border tarrier musí mať spravenú pol. skúšku, ale ja sa napr. bojí čo to s ňou spraví, keď získa zážitok, že "lov je super, pome loviť všetko čo sa hýbe".....k čomu má sklony aj teraz :pac:
+ považujem líšky a iné, použité ako "návnada" za týrané
Môžete svojmu psovi vravieť akúkoľvek bláznovinu a on na vás vždy vrhne pohľad vraviaci: "Môj bože, ty máš pravdu! Nikdy som na nič takého nepomyslel!"

Dave Berry

keby to tak bolo vždy :DD
Grenuška
Snoopy
 
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava - Ružinov - Rohlík

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod leuska » Ned 13.12.2009 23:22

Grenuska,ja som chovala foxikov 10 rokov a mozem povedat,ze co bolo doma na dvore,to respektovali :no: Mimo dvora a v lese som proste davala pozor,s vynimkou polovaciek :smile: Mne sa napr, paci,ze borderom pridali k uchovneniu skusku,hned by som bola za,aby to bolo u vsetkych pracovnych terierov,ja proste rada vydim,ze sa ten psik vyuziva na to,na co bol vyslachteny :yes: A uplne suhlasim so Zevou,ze je to velka skoda a tie vlohy sa vytracaju :ua: Aj kvoli tomu mam teraz jazvecika,ktoreho uchovnenie je beh na dlhu trat :no: Ale je to na tych psikoch vidiet,ako su tam tie vlohy zachovane :yes: Ved napr.pri foxikoch staci ist na jednu klubovu vystavu,dostat minimalne VD a pes je chovny.Tak potom ich moze chovat naozaj hocikto.A este co ma dost vytocilo,to bolo to,ze este nedavno prave naopak,welsom,ktori ako jedini mali skusku povinnu,im ju zrusili :pac: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Grenuška » Ned 07.02.2010 12:34

zistila som, vďaka Ti Lenďa :poklona: , že stačí akákoľvek skúška čiže aj agility, prípadne obedience, BH,... :jupi:
Môžete svojmu psovi vravieť akúkoľvek bláznovinu a on na vás vždy vrhne pohľad vraviaci: "Môj bože, ty máš pravdu! Nikdy som na nič takého nepomyslel!"

Dave Berry

keby to tak bolo vždy :DD
Grenuška
Snoopy
 
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava - Ružinov - Rohlík

Ďalší

Späť na Poľovnícka kynológia