Kŕmenie divinou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Kŕmenie divinou

Poslaťod monika_knv » Sob 07.01.2012 8:38

michalaw píše:inak, dávali by ste psovi divinu z bordy? Alebo vôbec cez net kupovanú?


Offtopic: ja som nad nou tiez rozmyslala, ale asi len varenu by som dala...
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: AKCIE na mäso, prílohy, doplnky stravy atď.

Poslaťod wildrane » Sob 07.01.2012 9:56

Len varenú ( odporúča aj Bordy - variť)
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: AKCIE na mäso, prílohy, doplnky stravy atď.

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 07.01.2012 13:15

my sme tú divinu dávali - samozrejme varenú, ale už ju nechcem... lebo nechcem nič Poľské... :ua:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: AKCIE na mäso, prílohy, doplnky stravy atď.

Poslaťod Offca » Sob 07.01.2012 13:17

Ja ju dávam, a rada. Nemyslím si, že by som sa mala zdráhať, kedže sa to prevára :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Kŕmenie divinou

Poslaťod simaa » Ned 06.01.2013 20:06

Ahojte :ahoj: Ja som sa chcela spýtať je dobré kŕmiť psa vysokou zverou ? Ja mojej dávam mäso zo srnky,jelena na diviaka sme sa ešte neodvážili. Mäsko jej moc chutí, :kak: sú dobré takže my sa zatial nestažujeme. Kosti jej tiež chutia aj keď sú veľké :poklona:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod fundlakbeny » Ned 06.01.2013 20:21

ja krmim jelenom a uz som mal aj diviaka a ziadny problem ale samozrejme z overenych zdrojov :smile:
fundlakbeny
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod simaa » Ned 06.01.2013 20:40

Hej ja tiež :smile: To čo ocino poluje tak si zoberiem bola by som blba keby som nezobrala,tak vyskusame aj my diviaka spapal ho? :smile:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod juba » Pon 07.01.2013 0:31

zvěřinu bych rozhodně doporučoval převařit, možná si vzpomenete na aféru kdy se na Slovensku po požití nedostatečně tepelně upravených klobásek ze zvěřiny nakazilo půl dědiny parazitem- svalovcem, a u divočáka je ještě další problém Aujezdskyho choroba projevuje se jako vzteklina a následky jsou fatální, uvařením se zničí, v ČR je touto nemocí nakažena téměř polovina populace divočáků ti jsou přenašeči, ale pro psa je to smrtelné
juba
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod miusiatko » Pon 07.01.2013 0:51

pre strach z parazitov staci maso premrazit, 2-3 tyzdne, bez obav by som krmila.
Diviaka by som sa asi bala, ale to je na kazdom chovatelovi.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod zuzka:) » Pon 07.01.2013 7:27

z každeho uloveneho diviaka sa berú vzorky na trichinelu, nie? to skor by som sa bála toho aujezskeho...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod Margita » Pon 07.01.2013 7:52

juba píše:zvěřinu bych rozhodně doporučoval převařit, možná si vzpomenete na aféru kdy se na Slovensku po požití nedostatečně tepelně upravených klobásek ze zvěřiny nakazilo půl dědiny parazitem- svalovcem,

Offtopic: ja si pamatam na aferku ale to boli klobasy zo psa a bolo to vo Valaskej a nakazili sa tam cigani :joint:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod lucik » Pon 07.01.2013 9:16

diviaka neskrmovať určite surového! Aujézskeho choroba je rozšírená aj u nás, akurát pred vianocami zomrel známemu foxteriér - po dohľadávke divočáka si asi lízol, dva dni si zúrivo škriabal hlavu a na tretí zomrel :plac:

ja osobne by som divinu varila všetku - aj vysokú, srnčiu.. alebo neskrmovala :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod simaa » Pon 07.01.2013 10:30

miusiatko píše:pre strach z parazitov staci maso premrazit, 2-3 tyzdne, bez obav by som krmila.
Diviaka by som sa asi bala, ale to je na kazdom chovatelovi.[/quAj ja si myslim ze by to stacilo na tu aujezskeho ch. asi nie tak budem krmit asi iba jelenom a srnkou.
lucik píše:diviaka neskrmovať určite surového! Aujézskeho choroba je rozšírená aj u nás, akurát pred vianocami zomrel známemu foxteriér - po dohľadávke divočáka si asi lízol, dva dni si zúrivo škriabal hlavu a na tretí zomrel :plac:

ja osobne by som divinu varila všetku - aj vysokú, srnčiu.. alebo neskrmovala :smile:

Lucik preco by si vsetku divinu varila ? Skor tu srnku ved srnka neprenasa aujezsk.chorobu ci ?
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod lucik » Pon 07.01.2013 15:32

nie, neprenáša.. neviem zdôvodniť, len taká nedôvera voči parazitom alebo čo.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a "Vysoká zver"

Poslaťod matushka » Pon 07.01.2013 15:36

Ja sa najviac bojím že mi pes zožere :kak: po infikovanom diviakovi, ktorých tu behá po lúke celkom dosť.. :ua:
matushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Žilina

Ďalší

Späť na Surová strava