pes v dazdi

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: pes v dazdi

Poslaťod BinLadin » Štv 24.07.2008 6:32

Amaguk píše:neviem, v pripade, ze pes vykona potrebu a hrabe sa domov, ja by som to nejako specialen neriesila, pohrat a zabavit sa daj doma :smile:

Tohle je vec kdy pes prosazuje svou a skusi co to snese,nasel zpusob jak se vyhnout necemu co jemu neprijemne - viz. vyse popis zadavatele/ky.Tim se dostavame k otazce ovladatelnosti,poslusnost a,le i vztahu psa k majitely cili opet vychova....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: pes v dazdi

Poslaťod Silwuska » Štv 24.07.2008 7:35

Binladin, no v tomto by som si dovolila nesuhlasit, z mojho pohladu, ved nemusim stale nieco psovi prikazovat a rozkazovat ja..snad by mal mat moznost si aj on urcit co je mu prijemne a co nie :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes v dazdi

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 24.07.2008 7:47

Tiež si myslím, že to je absolutistán.
Ale je fakt, že by to nemalo fungovať tak, že pes sa vyští a zatiahne ťa dom.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes v dazdi

Poslaťod Silwuska » Štv 24.07.2008 8:30

Jasne ze zas nebude hrabat spiatockou v zemi, ale ak mi da jasne najavo (aj ked len ocnym kontaktom) ze sa mu to v tom dazdi proste nepaci, ze mu to nieje prijemne a ja zvolim ze ok, prisposobim sa ti, tak to je v poho... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes v dazdi

Poslaťod gwen66 » Štv 24.07.2008 8:43

Moje dogy ked prsi otvorim dvere na dvor,poviem vykadit,vycurat a oni spravia potrebu a stoja pri dverach a cakaju,kym im utriem laby,potom pridu dnu dostanu najest,asi hodku polezia a ideme von na prechadzku,ale v dazdi to vyzera tak,ze ak ideme,hlavy sklonene k zemi,kazdu chvilu sa otacaju k domu,ale idu za mnou,evidentne sa im to nepaci,potom sa postavia pod strom a stoja,mozem im hadzat lopticku,palicu,idu sice po nu ale velmi neradi a potom znovu postoj pod stromom,takze sa potom poberieme domov...
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: pes v dazdi

Poslaťod Van » Štv 24.07.2008 8:46

Silwuska píše:Jasne ze zas nebude hrabat spiatockou v zemi, ale ak mi da jasne najavo (aj ked len ocnym kontaktom) ze sa mu to v tom dazdi proste nepaci, ze mu to nieje prijemne a ja zvolim ze ok, prisposobim sa ti, tak to je v poho... :smile:
tak mi zazivame toto pri opacnej cinnosti ako ist von a to ked ideme dom :heh: Aj vcera...po hodine santenia v parku s mladou malamutkou, goldenkou a ku podivu aj so stafordom na mna pozeral akoze co ti hrabe? uz domov? v najlepsom? A to cely cas fucalo a prsalo...nakoniec ked videl, ze ja uz som pri ceste, teda von z parku a myslim to vazne, tak sa uracil pridat...ale s takou neochotou a pohladom, ci si to nahodou nerozmyslim a nevratime sa, stale sa obzeral spat do parku atd...

Inak nechut von by som riesila ignoraciou...ides? nejdes? ja idem...teda, ak je psik naviazany na majitela....a po vykonani potrieb by som sa ako pisu baby rozhodla, ci mu vyhoviem, alebo nie...mozno na zaciatok ano, ved sa prekonal a isiel do dazda...postupne by som tu dlzku vonku predlzovala...samo, ze psik musi byt zaujitaty gazdom alebo hrou :) Neviem, ci je to spravny postup, ale ked bol Ron steniatko cerstvo prinesene od chovatela, mal podobny problem s priamym slnkom. Letny odchov, takze domov som ho doniesla v polke leta, v najvacsich horucavach. Bol nauceny schovavat sa na dvore do tiena, do garaze, pod odparkovane auto...tu sme vysli z brany, chvilu tien a potom slnko, krpec sa zatal sadol na prdel a nic...vyssie spomenuta metoda, ides? nejdes? ja idem ..zabrala. To bolo na volno...v mieste kde musel byt na voditku to bola stopovacka - nam stacila 10m, vacsinou niekde v polovici zdvihol zadok, bo uznal, ze to myslim vazne :yes:
Naposledy upravil Van dňa Štv 24.07.2008 9:33, celkovo upravené 1
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: pes v dazdi

Poslaťod Zilla » Štv 24.07.2008 9:11

Tiež sa malej zo začiatku nepáčila prechádzka v daždi,ale už je to za nami. Prvýkrát si sadla a ani za svet nechcela ísť, tak som pri nej počkala cca 10 minút a v nej počas toho zvíťazila túžba preskúmavať okolie a tak hneď ako odlepila zadok od zeme som vykročila a ona pomaly za mnou. Na ďalšíkrát už som šla rovno, bez čakania - ako radila Van. Mala som ju stopovačke a ona ma nenechala odísť o plných 10 m. Dnes už behá po vonku či prší,alebo nie,akurát sa snaží obchádzať všetky kaluže,ale to len oceňujem.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: pes v dazdi

Poslaťod BinLadin » Štv 24.07.2008 9:18

Silwuska píše:Binladin, no v tomto by som si dovolila nesuhlasit, z mojho pohladu, ved nemusim stale nieco psovi prikazovat a rozkazovat ja..snad by mal mat moznost si aj on urcit co je mu prijemne a co nie :smile:

...tohle je vec principu a nazoru co jeste chci,nbo uz nechci psovy tolerovat.Ano jeto i o pristupu....je pravda ze narozdil odemne opravdu muzete zvolit i o neco nize popsane kompromysy.Mne pes musy fungovat za kazdeho pocasy a neptam se jestly souhlasim...ale zase souvysi to smoji praci i celkovym pojetim vychovy...
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: pes v dazdi

Poslaťod Silwuska » Štv 24.07.2008 9:25

Ako jasne...a zas nehovorim, ze ked prsi, tak proste pes nemusi vytiahnut paty z domu...ono je to v podstate o tom co clovek zo psom robi a co od psika ocakava...mne ako neznasacovi dazda absolutne vyhovuje, ze moje psy ho tiez nemusia...niekomu zas vyhovuje opak...je to naozaj o pristupe a potrebach cloveka :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes v dazdi

Poslaťod Bibiana » Štv 24.07.2008 9:30

BinLadin píše:ale zase souvysi to smoji praci i celkovym pojetim vychovy...


Ja by som povedala, že aj "celkovým pojetím psa" :smile:

My sa v daždi venčíme tak ako sa to páči mne. Keď prší moc tak sa proste povie no Falu CIIIIK a KAAAK a kým nespraví čo má sa prechádzame (cik dokonca občas aj na povel :lol: ) a keď prší primerane tak sa vieme prechádzať aj hodinu, dve. Záleží na tom ako na toho psa pôsobím ja. Ak by mi bol nepríjemný, tak je aj jemu nepríjemný. Keďže ja dážď môžem (pokiaľ to nie je víchrica alebo nepadajú krupy) tak ho môže aj Falik. Kedysi s tým problém bol, no medzitým sme sa viac vžili do seba a vieme sa viac navzájom "cítiť".
Len čo by som tak asi obmedzila, že keď sa pes zastaví alebo teda zatne sa, tak by som spravila ešte krok po mojom, privolávačka napríklad, pár krokov a potom šup ho domov. Bude to znieť divne, ale nech nevyhrá on a nezdvihne sa mu tým príliš sebavedomie- aby to nebol potom zvyk, že bude svietiť sluníčko a on sa zatne, lebo vie, že to funguje :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: pes v dazdi

Poslaťod BinLadin » Štv 24.07.2008 9:38

Bibiana píše:
BinLadin píše:
.....Len čo by som tak asi obmedzila, že keď sa pes zastaví alebo teda zatne sa, tak by som spravila ešte krok po mojom, privolávačka napríklad, pár krokov a potom šup ho domov. Bude to znieť divne, ale nech nevyhrá on a nezdvihne sa mu tým príliš sebavedomie- aby to nebol potom zvyk, že bude svietiť sluníčko a on sa zatne, lebo vie, že to funguje :smile:

Bibiana
Tohle neni veci sebevedomi,ale spis otazka zda dovolim se psovy prosadit na muj ucet coz uz souvysi s vychovou a nastavenymi mantynely pro vzajemne souziti.Jinak vsak souhlasim.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: pes v dazdi

Poslaťod lusy » Štv 24.07.2008 9:51

a ja zasa som tak rada, ze ked v dazdi ideme von, ze si peso urobi potrebu a chce ist domov. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Štv 24.07.2008 10:40

BinLadin píše:
Amaguk píše:neviem, v pripade, ze pes vykona potrebu a hrabe sa domov, ja by som to nejako specialen neriesila, pohrat a zabavit sa daj doma :smile:

Tohle je vec kdy pes prosazuje svou a skusi co to snese,nasel zpusob jak se vyhnout necemu co jemu neprijemne - viz. vyse popis zadavatele/ky.Tim se dostavame k otazce ovladatelnosti,poslusnost a,le i vztahu psa k majitely cili opet vychova....


hmm...a ked sa moj pes chce silou mocou dve hodiny prechadzat v dazdi ja teda idem s nim, hoci by som radsej sedela doma, kazi mi to poslusnost, ovladatelnost a jeho celkovu vychovu? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod Silwuska » Štv 24.07.2008 10:45

Offtopic: Nie kazi to tvoju celkovu vychovu :lol: a tvoju ovladatelnost...bo mokry clovek prasiaci domov do teplucka je hodne neovladatelny :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Štv 24.07.2008 10:47

Silwuska píše:Binladin, no v tomto by som si dovolila nesuhlasit, z mojho pohladu, ved nemusim stale nieco psovi prikazovat a rozkazovat ja..snad by mal mat moznost si aj on urcit co je mu prijemne a co nie :smile:


asi tak nejak
neviem, obcas mam pocit, ze spoluzitie cloveka so psom sa prezentuje, ako nejake bojisko kto-z koho, kde zakazdym musi nutne "vyhrat" clovek a pes nema narok na realizaciu ziadnej svojej predstavy...proste ziaden kompromis nie je pripustny...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik